Parodų lydere tituluojama statybų ir remonto paroda RESTA šiais metais daug dėmesio skirs ne tik augančiam, bet ir išmaniajam miestui – nuo svajonių būsto ar miesto plėtros projekto iki jo įgyvendinimo, aplinkos, žaliųjų ir viešųjų erdvių tvarkymo, šiuolaikinių „protingų“ namų ar pastatų valdymo sistemų. Parodoje bus pristatyti naujausi nekilnojamojo turto projektai, „Išmaniojo miesto“ projektas.

Šiandien naujus būstus perka ir jaunimas, ir senjorai

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) direktorius Mindaugas Statulevičius, pažvelgęs į dvylikos metų perspektyvas, sako, kad vidutinis naujos statybos būstas yra smarkiai sumažėjęs. 2003 metais vidutinis naujos statybos butas siekė 65,8 kv. m ir nuosekliai mažėjo iki 54,2 kv. m praėjusiais metais. „Ober-Haus” duomenimis, vidutinis naujo buto plotas šių metų projektuose sumažėjęs dar labiau – iki 53,4 kv. m  arba 12,4 kv. m mažiau nei 2003 metais.

„Mažėjančio būsto tendenciją gerai iliustruoja ir populiarėjantys itin mažų būstų projektai, kai galima įsigyti net apie 20 kv. m būstą. Aiškiai keičiasi nuostatos ir būstas neperkamas „visam gyvenimui“. Jis perkamas pagal konkretų poreikį. Dabar geriausiai parduodami 37-50 kv. m būstai ir juos įsigyja ne tik jaunimas, pradedantis savarankišką gyvenimą, bet ir senjorai, kurie parduoda didelius, šeimyninius būstus ir keliasi į mažus, bet ekonomiškai taupius būstus, kurie nereikalauja tiek daug priežiūros ir išlaidų“, – teigia M. Statulevičius.

Asociacijos vadovas, kalbėdamas apie ateities perspektyvas, sako, kad šiemet laukiama šiek tiek augsiančio didesnių būstų – apie 55-70 kv. m. – populiarumo dėl to, kad į rinką grįžta pirkėjai, perkantys būstą sau, o ne investicijai.  Prie šios tendencijos prisidėjo ir auganti vidutinės bei prestižinės klasės būstų pasiūla. „Apskritai, šių metų pabaigoje galima tikėtis didesnio susidomėjimo būstais, nes juos pirkti gali suskubti tie, kurie nenori mokėti daugiau už A energinės klasės būstą, kuris gali būti brangesnis apie 15 proc.“, – įsitikinęs M. Statulevičius.

Gyvenamieji namai kiekvieno lankytojo skoniui

Parodos RESTA dalyvė Nekilnojamojo turto vystymo ir plėtros bendrovė „MG Valda“ lankytojams pristatys tris šiuo metu vystomus projektus Vilniaus mieste – „Pušų terasas“, „Lighthouse II“ ir „Užupio krantinių“ namus. Kaip teigia „MG Valda“ rinkodaros projektų vadovas Simonas Lyvas, visi šie projektai turi savo išskirtinumą. Pavyzdžiui, „Lighthouse II“ projektas išsiskiria savo moderniais sprendimais ir protingų namų sistema: galimybe elektroniniu būdu valdyti šildymo sistemą, nustatinėjant įvairius scenarijus ir taip žymiai sutaupyti energijos išlaidas, naudotis automatizuota paslaugų valdymo sistema, apdorojančia visus buto ūkio duomenis. Tai projektas, kuris suteikia gyventojams galimybę jungtis prie gyvenvietės teritoriją stebinčių IP kamerų.

Pašnekovas tvirtina, kad „Pušų terasų“ išskirtinumas vėl kitoks. Tai galimybė suderinti miesto ir gamtos privalumus – gyventi Antakalnio pušynuose neprarandant miesto infrastruktūros teikiamos naudos. „Parodoje taip pat pristatysime „Užupio krantinių“ projektą, kuris Vilniaus senamiestyje suteikia galimybę vystyti namų statybas ant Vilnelės kranto. Šis projektas skirtas tiems, kurie visuomet svajojo gyventi miesto širdyje, turėti savo upę, savo ramybės oazę, savo bendruomenę, savo kiemą ir savo namus, sukurtus atsižvelgiant į individualius poreikius“, –  pasakoja „MG Valda“ atstovas S. Lyvas.

Apdovanojimai išmaniojo miesto kūrėjams

Su RESTA parodos lankytojais šiemet bendraus žurnalo „Structum“ komanda, kuri pristatys švietėjiškas idėjas, vykdomus ir planuojamus vykdyti projektus. Žurnalas, kuris skirtas statybininkams, architektams, inžinieriams, projektuotojams, statybos pramonės ir verslo atstovams, įvairių sričių specialistams parodoje organizuos projekto „Išmanusis miestas“ uždarymo renginį, teiks apdovanojimus. Parodos lankytojai pirmieji sužinos, kas bus apdovanoti specialiai šiam projektui įsteigtais prizais.

Kaip teigia žurnalo „Structum“ direktorė Ignė Dausevičiūtė, projektas „Išmanusis miestas“ ypatingas tuo, kad jis skatina glaudų statybų sektoriaus specialistų bendradarbiavimą – nuo pat aukštosios mokyklos suolo iki valstybinio lygmens. „Išmanusis miestas“ prisideda prie visuomenei aktualių problemų sprendimo. „Dalyvauti projekte buvo kviečiami aukštųjų mokyklų architektūros, statybos, inžinerijos ir kitų programų studentai. Komandos turėjo atlikti tris užduotis: parengti pasirinkto miesto visos integruotos teritorijos kompleksinę plėtros galimybių studiją, integruotoje teritorijoje sukurti universalaus dizaino koncepciją ir išnagrinėti pasirinktą objektą“, – trumpai projekto užduotis pristato I. Dausevičiūtė.

Pašnekovė džiaugiasi, kad dalyvaujančios komandos įgijo daug žinių, gavo įvairių mokymų, turėjo galimybę įsivertinti savo žinias bei pajėgumus. Projektas buvo naudingas ir savivaldybėms, kurių integruotų teritorijų plėtros galimybių studijos buvo kuriamos.

Paroda RESTA vyks balandžio 22-25 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre, užimdama visą LITEXPO teritoriją. Parodoje dalyvaus 545 dalyviai iš 12 pasaulio šalių. Šiemet parodos RESTA organizatoriai pasirinko augančio miesto temą, tačiau tradiciškai didžiausia ekspozicijos dalis bus skirta statybinėms bei apdailos medžiagoms, šildymo, vėdinimo, santechnikos įrangai, elektros instaliacijai. Parodoje daug dėmesio sulauks ateities skaitmeninė statyba, 3D technologijos, protingų namų valdymo sistemos. Lankytojai susipažins su nekilnojamojo turto pasiūlymais, pastatų atnaujinimo, šildymo galimybėmis, savo rekomendacijas teiks specialistai.  Milžiniškoje lauko aikštelėje bus eksponuojami mediniai ir rąstiniai namai, naujausia statybinė technika, įranga bei priemonės, veiks lankytojų pamėgta ir kasmet naujai kuriama „Žalioji ekspozicija“ ir daugumai pavasarį aktuali sodinukų mugė.

Ankstesnis straipsnisGeriausiu nauju 2014 m. produktu pripažintas putojantis vynas „Alita Riesling“
Kitas straipsnisSuskaičiavo, kiek pakrančių dar neprieinama žmonėms

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here