nt vertinimas

Nuo to, kaip bus atliktas turto vertinimas, priklauso turto pirkimo ir pardavimo sandorio sėkmė. Profesionalus ir objektyvus įvertinimas yra reikalinga stiek perkant, tiek parduodant turtą. Taigi tai paslauga, kuri aktuali ne tik pirkėjams, bet ir pardavėjams. Pirma kartą ieškantiems duomenų apie tai, kaip vertintojų biuras atlieka turto vertinimą, naudinga iš arčiau susipažinti apie tai, kokie yra vertinimo etapai.

Paieška

Viskas, žinoma, pirmiausia prasideda nuo vertintojų paieškos. Lietuvoje veikia nemažai įvairių birų, kurie atlieka profesionalų vertinimą. Kuris vertintojų biuras geriausiai apdės Jums sunku atsakyti. Geriausiai rinktis tuos profesionalus, kurie dirba Jūsų mieste, nes tai reiškia, kad jie galės greičiau atlikti paslaugą. Be to, ji kainuos pigiau, nes nereikės padengti vertintojo kelionės išlaidų. Taip pat svarbu pasidomėti vertintojų atsiliepimais. Ne visi vertintojai vienodai atlieka darbą. Pasitaiko atvejų, kai vienas vertintojas tą patį objektą įvertina pigiau, o kitas – brangiau. Todėl geriausiai būtų su vertintoju iš anksto susitarti dėl lūkesčių ir apmokėjimo. Pavyzdžiui, kai kurie specialistai siūlo tokias sąlygas, pagal kurias vertintojas paskaičiuoja preliminarią objekto vertę ir ją pranešą pardavėjui ar pirkėjui. Jeigu klientui ji netinka, sumokamas avansas ir ieškoma kito vertintojo. Jeigu pasiūlyta vertė atrodo tinkama, vertintojas imasi dokumentacijos rengimo ir atliekamas dokumentinis turto vertinimas.

Apžiūra

Kai randate profesionalų vertintoją, pirmiausia, ką reikės padaryti, tai aprodyti vertintojui parduodamą arba perkamą objektą. Vertintojas visuomet atvyksta į objektą jo apžiūrėti gyvai. Čia jis apžiūri pastato būklę, analizuoja aplinką, medžiagas, kurios naudotos statybose, techninius pastato duomenis. Labai svarbu šiame etape nepamiršti pateikti vertintojui visų reikalingų dokumentų. Vertintojas greičiausiai paprašys dokumentų, kurie buvo reikalingi gauti statybos leidimus, taip pat statybų pabaigos deklaracijos, geodezinių matavimų, jeigu tai individualios statybos pastatas. Taip pat svarbu žinoti, kokia technika yra įrengta objekte.

Ataskaitos rengimas

Analizuodamas visus šiuos dokumentus, vertintojas bandys nustatyti, kokia šiuo metu yra perkamo ar parduodamo objekto vertė pagal jo charakteristiką. Toliau bus analizuojama rinka. Vertintojas, galėdamas prieiti prie tam tikrų bazių, analizuoja rinkoje įvykusius sandorius, kurie gali būti panašūs į Jūsiškį. Pagal tai, kokios yra rinkoje kainos, vertintojų biuras nustato ir dabar vertinamo pastato kainą. Kai viskas baigta, turto vertinimas virs dokumentine ataskaita, kurioje aprašomi visi vertinimo etapai ir pateikiama vertintojų apskaičiuota ir pagrįsta objekto vertė. Ją remiantis galima skelbti būsto pardavimą arba pirkti būstą ir kreiptis į banką prašant būsto paskolos.

Ankstesnis straipsnisAutonominis avarinis stabdymas: revoliucinė, bet ne visada veikianti sistema
Kitas straipsnisInternetinių svetainių paslaugų užsakymas Indijoje

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here