butasVisi žmonės skirtingai suvokia ir apibendrina, kas jiems yra namai. Vieniems, tai paprasčiausia patalpa, kurioje galima leisti laiką, kitiems erdvė, kuri pasižymi jaukumu ir saugumu. Dažniausiai suvokimas apie gyvenamą vietą ir lemia skirtingą nekilnojamojo turto paiešką. Kol vieni jai skiria daug laiko, kiti nesureikšmina ir perka pirmą palankiausią pasitaikiusį variantą.

Nauji butai Vilniuje nestokoja populiarumo. Pasirinkimas labai platus, tad kartais siekiant patenkinti savo poreikius nekilnojamojo turto paieškos gali trukti net ilgiau nei metus.

Lietuviai tarp Europos šalių pirmauja pagal statistiką, kiek gyventojų turi nuosavus namus. Lietuviai yra linkę geriau jau ilgiau taupyti, tačiau įsigyti nuosavą būstą nei mokėti pinigus nuomai. Tokiu atveju, net ir pinigų turėjimas nereiškia, kad greitai rasite jums priimtiną variantą. Paieškos vyks kur kas greičiau, jei nusistatysite prioritetus, kuriais remiantis ieškosite naujo buto sostinėje:

  • Kelių kambarių buto jums reikia?
  • Kokią sumą galite mokėti už nekilnojamąjį turtą?
  • Kokį pradinį įnašą galite sumokėti, kuris tenkintų pardavėjus?
  • Kuriame mikrorajone norėtumėte gyventi?
  • Kokio stovio butas jums priimtinesnis?
  • Kuriame aukšte pageidaujate apsigyventi?
  • Ar Jums tinka daugiabutis su liftu?
  • Ar pageidaujate automobilio stovėjimo vietos?
  • Ar pageidaujate sandėliuko?

Kai tiksliai žinote, kokie nauji butai Vilniuje atitinka Jūsų pagrindinius poreikius, tuomet prasideda visas smagumas, kuris įtraukia ir gali ilgai nepaleisti. Pasirinkimai, kaip ieškoti buto pirkimui yra du: pačiam arba samdytis agentūrą. Abu variantai yra geri: pirmas taupantiems pinigus, antras taupantiems laiką. Nepamirškite pasiklausinėti ir aplinkinių rate. Dažnai ir pažįstamų rate paieškos duoda gerų vaisių, kuomet pažįstamų pažįstamas žino žmogų, kuris parduoda nebrangiai puikios būklės nekilnojamąjį turtą. Ieškoti, žinoma, patogiausia internete – egzistuoja svetainės, kuriose galima rasti bene visus konkrečiu metu rinkoje egzistuojančius variantus.

 

Nauji butai Vilniuje dažnai parduodami ir su pilna apdaila, kuomet perkant gausite gražias sienas, grindis ir lubas, tačiau baldus teks pirkti ir montuoti patiems. Vieniems tai trūkumas, kitiems – privalumas, kadangi galima butą įsirengti taip, kaip norima. Nauji butai su daline apdaila arba senos statybos butai dažniausiai reikalauja kapitalinio remonto, tad perkant reikia suvokti, kad teks investuoti nemažai pinigų, kol bus visiškai galima gyventi. Nereikia pamiršti, kad dalį biudžeto teks skirti, kad būtų pakeisti langai, grindys, vamzdynas ir t.t.  Taip pat reikia įvertinti tai, kad teks samdyti darbuotojus darbams atlikti, juos kontroliuoti,  pirkti statybines medžiagas, išsiaiškinti įvairias statybos meno subtilybes. Jūsų rūpesčius galėtų palengvinti interjero dizaineris, specializuotų spaudos leidinių skaitymas, interneto tinklalapiai, rašantys apie būsto įsirengimą. Tokiu atveju kyla klausimas, ar ne geriau pirkti naują butą su pilna apdaila?

 

Jei kaina, kurią jums siūlo pardavėjas, yra nepriimtina, visada galite derėtis. Žinoma, derėtų jausti rinkos kainą, tačiau bandyti visada verta ir tikrai beveik visada pavyksta. Daugelis pardavėjų nustato kiek aukštesnę kainą nei tikisi gauti, kad galėtų, klientui paprašius, taikyti nuolaidą.

 

 

 

Ankstesnis straipsnisOrganų donorystės diena: vilties ir dėkingumo diena
Kitas straipsnisESO pataria, kaip saugiai naudoti dujas buityje

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here