Suskaičiavo, kiek pakrančių dar neprieinama žmonėms

Vakar, balandžio 13 d., per visuotinį akcijos „Tvora“ reidą aplinkosaugininkai patikrino daugiau kaip 200 vandens telkinių.

Šalies vandens telkinių pakrantes vandeniu ir sausuma tikrino arti 100 aplinkosaugininkų ekipažų. Jiems talkino neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai, Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos, Valstybinės miškų tarnybos pareigūnai ir saugomų teritorijų direkcijų darbuotojai.

Preliminariais duomenimis, vakarykščio reido metu aplinkosaugininkai užfiksavo apie 100 galimai neleistinų tvėrimų prie vandens telkinių. Daugiausia jų užfiksavo Kauno (18) ir Utenos (14) regionų aplinkos apsaugos departamentų pareigūnai. Reido metu nustatyta ir apie 50 kitų pažeidimų. Tarp jų ir galimai neteisėti miško tvėrimai.

„Nors po pernykštės akcijos „Tvora“ Lietuvos žmonėms grąžinta daug pakrančių, dalis jų visgi dar yra neleistinai užgrobta.  Ir toliau nenuleisime rankų – vandens telkinių pakrantės turi priklausyti visiems. Labai raginame tvoras nugriauti patiems – taip ir aplinkosaugininkų savo valdoje nesutiksite, ir baudos negausite“, – sakė aplinkos viceministras Linas Jonauskas.

Pernai sugriežtinus savavališkų pakrančių užtvėrimų kontrolę, pažeidėjai baudžiami už savavališką pakrančių užtvėrimą pažeidžiant vandens telkinių pakrančių ekologines funkcijas, vandens telkinių pakrančių gamtinį kraštovaizdį ir jo estetines vertybes, apsunkinus gyvūnų migraciją ir padarius kitą žalą aplinkai.

Nustatę žalos atvejus aplinkos apsaugos pareigūnai surašo privalomuosius nurodymus, įpareigojančius asmenis pašalinti žalos aplinkai padarinius.

Už tvoras, ribojančias priėjimą prie vandens telkinio, gyventojams gresia iki 289 eurų administracinės baudos. Jei privalomieji nurodymai nevykdomi, už kiekvieną tvoros tiesinį metrą pažeidėjui skaičiuojama 145 Eur dydžio žala aplinkai. Už kiekvieną mėnesį, kol nepašalinami žalos aplinkai padariniai, žalos dydis didinamas po 145 Eur už 1 tiesinį tvoros metrą.

Apie pastebėtas neteisėtas tvoras miškuose ar prie vandens telkinių gyventojai raginami pranešti naudodamiesi Aplinkos apsaugos kontrolės informacine sistema. Ši sistema leidžia pažymėti tikslią vietą ir pateikti papildomos informacijos.

Apie tvėrimus taip pat galima pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 nurodant konkrečius duomenis: miestą ar gyvenvietę, vandens telkinio ar miško pavadinimą, kuo tikslesnę vietą, tvoros atstumą nuo vandens ir savo telefono numerį, kad prireikus pareigūnai galėtų pasitikslinti pranešimą ir informuoti skambinusį žmogų apie patikrinimo rezultatus.

Griežta pakrančių tvėrimų kontrolė tęsis visą balandį. Vandens telkinių pakrantes neteisėtai užtvėrę žemės savininkai raginami nelaukti aplinkosaugininkų vizito ir tvėrimus pašalinti geranoriškai.

Visuomenės informavimo skyrius

Ankstesnis straipsnisParodoje RESTA – nekilnojamojo turto tendencijos ir nauji projektai
Kitas straipsnisAtėjo laikas kalbėti apie besikeičiantį slaugytojo vaidmenį šiuolaikinėje pediatrijoje