Gimtadienis, Kalėdos, vardadienis, sukakties metinės – tai tik dalis progų, su kuriomis sveikiname savo artimuosius, šeimos narius, draugus, kolegas, kaimynus ir kitus mums svarbius žmones. Sveikinant dažnai sukame galvą, kokia ta tobula dovana, kuri būtų originali, pradžiugintų ir nustebintų brangų žmogų. Dovanų pirkimas turėtų suteikti džiaugsmo, o ne kelti stresą. Jeigu jums tai nei džiaugsmingas, nei smagus procesas, tuomet verta atsižvelgti į keletą patarimų, kurie padės išrinkti tobulą dovaną:

  • Praktiškumas. Jei svarstote dovanoti suvenyrą ar praktišką daiktą, visada rinkitės praktiškumą. Pagalvokite, koks daiktas palengvintų brangaus žmogaus gyvenimą ir buitį. Tik įsitikinkite, jog to daikto žmogus neturi, nes juk kam reikia antro tokio paties daikto? Net ir pats paprasčiausias praktiškas daiktas gali tapti labai asmeniška tobula dovana, jei gražiai jį supakuosite ir ranka užrašysite atviruką;
  • Klausymasis. Sakoma, jog ne be reikalo žmogui duotos dvi ausys ir tik viena burna – žmogus turi daugiau klausytis ir mažiau kalbėti. Šį patarimą galima puikiai pritaikyti planuojant dovanas artimiesiems – atidžiai klausykitės, kai kalba dovanos gavėjas. Jis tikrai užsimena arba duoda suprasti, ko jam reikėtų šiuo metu. Klausytis rekomenduojama ištisus metus ir nuolat tokias užuominas žymėtis. Taip pat labai paprasta – atėjus progai atsiverčiate užrašus, nuperkate ir tobula dovana jau jūsų rankose. Jei dovana per brangi, pasiūlykite kitiems artimiems žmonėms prisidėti prie jos;
  • Įspūdžiai. Jei žmogus turi viską ir jam nereikia, kad dovanotumėte daiktus, nes viską jis nusiperka pats vos panorėjęs, tokiu atveju yra kai kas, kam žmonės dažniausiai pagaili pinigų ar neranda tam laiko. Tai yra bilietai į mėgstamos grupės koncertą, spektaklį, muziejų, ekskursiją, šalį – tai  tobula dovana, kuri dažniausiai nudžiugina ir priverčia su nekantrumu laukti konkrečios dienos. Žinoma, niekada nedovanokite vieno bilieto – dovanokite du, kad žmogus galėtų pasikviesti kitą jam brangų žmogų arba jus patį.

Taigi, vadovaujantis šiais trimis patarimais nesunkiai išrinksite tobulą dovaną jums brangiam žmogui. Vienas dalykas, kurio turėtumėte vengti, yra galvojimas, ko norėtumėte jūs pats – galvokite, ko norėtų dovanos gavėjas ir nustebinkite jį.

Ankstesnis straipsnisSkandinaviški šviestuvai: kas tai?
Kitas straipsnisŽieminės padangos: ar verta laukti iki pirmųjų šalnų?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here