Padangų keitimo sezonas kiekvienais metais vairuotojams kelia daug klausimų. Vieni skuba pasikeisti padangas kuo greičiau, kiti laukia iki paskutinės akimirkos. Specialistai pataria, kada geriausia keisti padangas, kodėl žieminės padangos nėra geras pasirinkimas kai lauke dar šilta ir kaip pasirinkti tokias, kurios bus patikimos.

Kada keisti padangas?

Artėjant žieminių padangų keitimo sezonui, keliuose galima pastebėti, kad automobiliai važinėja su skirtingomis padangomis. Vieni labai anksti skuba pakeisti padangas ir vietoj vasarinių į žiemines pasikeičia vos prasidėjus rudeniui. Kiti vairuotojai laukia pirmųjų šalnų, o treti – paskutinių dienų, kada dar galima važinėti su vasarinėmis padangomis. Pagal Lietuvos įstatymus, visi automobiliai iki lapkričio 10 d. turi pasikeisti padangas ir nuo tos datos važinėti su žieminėmis. Tad ar verta skubėti?

Vieno teisingo atsakymo, gal ir nėra, tačiau reikėtų kliautis sveiku protu. Žinoma, jog nereikia skubėti padangų keisti per anksti. Ypač, jeigu ruduo yra labai šiltas. Nes važinėjant su žieminėmis padangomis galite jaustis nesaugiai. Lauke esant daugiau kaip 10 laipsnių šilumos važiuojant su žieminėmis padangomis stabdymo kelias gali prailgėti iki dešimties metrų. Be to, automobilis nebus toks stabilus ant šiltos dangos. Tad esant šiltiems orams, žieminės padangos nėra geras pasirinkimas. Tačiau nereikia laukti ir pirmųjų šalnų. Vasarinės padangos nepritaikytos apledėjusiems keliams, todėl važiuojant tokiu paviršiumi keliate pavojų sau, savo keleiviams ir aplinkiniams. Automobilis lengvai slysta ir tampa nevaldomas. Tad reikėtų stebėti orus ir pagal tai rinktis, kada geriausia keisti padangas.

Ar verta pirkti internetu?

Su kiekvienais metais žieminės padangos internete tampa vis populiaresne preke. Daugybė vairuotojų padangas renkasi internetu. Tai yra puikus būdas įsigyti patikimas padangas ir sutaupyti savo laiko. Renkantis padangas, reikėtų atkreipti dėmesį, kad žieminės padangos būtų tinkamo protektoriaus. Taip pat nepamirškite pasidomėti, koks yra padangų mišinys. Įsigyti internetu galite greitai ir patogiai, o interneto pardavėjai siūlo platų padangų pasirinkimą. Čia galima rasti ir daug žinomų gamintojų.

Tačiau jeigu Jums reikalingos dėvėtos žieminės padangos, tokiu atveju geriau pirkti padangas jas apžiūrėjus. Ypač tai atvejais, kai perkama iš fizinio žmogaus. O tai vis dar yra populiaru Lietuvoje. Patys pamatę dėvėtas padangas, galėsite geriau įvertinti jų būklę, apžiūrėti, ar nėra įtrūkimų, taisytų vietų ar kitų trūkumų.

Ankstesnis straipsnisTobula dovana: kaip ją išrinkti?
Kitas straipsnisGeriausi lošimų automatų žaidimai vaisių ir maisto tematika

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here