Jei tik pradėjote domėtis elektromobiliais, greičiausiai galva jau sukasi nuo įvairios terminologijos ir bandymų išsiaiškintas kas yra kas. Tačiau viskas nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Todėl pabandysime išsiaiškinti kaip veikia elektromobilio įkrovimas, kas yra tas Type 1 kabelis ir Type 2 kabelis bei kodėl svarbu žinoti jų skirtumus. 

Elektromobiliai varomi elektra ir dažniausiai kraunami vienu iš dviejų būdų:

  • Namuose – tai yra labiausiai paplitęs elektromobilio įkrovimo būdas. Jis naudoja jūsų namų elektros tiekimą, kad įkrautų jūsų elektromobilį.
  • Viešose įkrovimo stotelėse – jų technologija, galia ir greitis skiriasi, tačiau jų paprastai rasite prekybos centrų automobilių stovėjimo aikštelėse ir šalia didelės traukos objektų, prie degalinių. Greičiausios viešosios įkrovimo stotelės, dažnai vadinamos tiesiog supercharger,  naudoja DC (tiesioginę srovę), kad įkrautų automobilį daug didesniu greičiu, nei sugeba namų įkrovimo stotelė.

Abiem atvejais savo elektromobilį turite prijungti naudodami įkrovimo kabelį, pritvirtintą prie pačios įkrovimo stotelės. Arba tais atvejais, kai įkrovimo stotelėje nėra kabelio ir yra tik lizdas, galite naudoti atskirą įkrovimo laidą ir vieną galą įkišti į automobilį, o kitą – į įkrovimo taško lizdą. Vairuotojams įprasta automobilyje vežiotis savo įkrovimo kabelį tokiems atvejams.

Kas yra 1 ir 2 tipo įkrovimo jungtys?

Lygiai kaip yra įvairių rūšių degalų, tokių kaip benzinas ar dyzelinas, taip pat yra ir keletas skirtingų tipų elektromobilių įkrovimo technologijų ir jungčių elektrinėms transporto priemonėms. Daugelyje transporto priemonių yra šie elektromobilių įkrovimo laidai:

  • Kintamosios srovės (AC) įkrovimui – tai bus 1 tipo arba 2 tipo jungtys ir daugiausia naudojamos transporto priemonei įkrauti namuose.
  • Nuolatinės srovės (DC) įkrovimui – ši jungtis skirta greitam įkrovimui elektromobilių įkrovimo stotelėse. Ne visi automobiliai ją turi, tačiau turintys naudoja CCS arba CHAdeMO jungtį.

Kiekvienas elektromobilis bus arba 1 arba 2 jungties tipo, o šiais laikais dauguma elektromobilių yra 2 tipo. Kaip ir įvažiavus į degalinę, reikia naudoti savo automobiliui tinkamą degalų pylimo žarną (benziną ar dyzeliną). Tas pats pasakytina ir apie elektromobilius – jei turite 1 tipo automobilį, turite naudoti 1 tipo kabelį (Type 1 kabelis), o jei jis yra 2 tipo elektromobilis, turite naudoti 2 tipo (Type 2) įkrovimo kabelį.

Kada jums reikės atskiro įkrovimo kabelio?

Jei norite įkrauti iš įkrovimo stotelės (arba lizdo), kuriame nėra laido, turėsite naudoti savo įkrovimo laidą. Paprastai jis bus reikalingas naudojant kintamosios srovės įkrovimo stoteles viešuosiuose tinkluose arba namuose.

Nors paprastai laidas yra reikalingas ir jį tiesiog privaloma turėti automobilio bagažinėje, tačiau kai kuriais atvejais jo nereikės, nes įkrovimo stotelėje jis jau bus pritvirtintas ir naudositės juo.

Beveik neabejotinai jūsų automobilyje bus įkrovimo laidas, paprastai gamintojas parduoda elektromobilį pridėdamas laidą. Tačiau kai kurie siūlo tik kabelius, kurie veikia su namų elektros lizdais. Rekomenduojame pasidomėti ar perkant (ar nuomojant) elektromobilį bus pateiktas 2 tipo laidas. Jei ne – įsigykite jį papildomai. Ir galiausiai, visada skaitykite instrukcijas. Tiek automobilio, kaip jį įkrauti ir kokią įrangą naudoti, tiek informaciją kaip elgtis ir naudoti elektromobilių įkrovimo stotelėmis ar kaip įkrauti elektromobilį namuose.

Ankstesnis straipsnisElektromobilio įkrovimas namuose – kodėl reikalinga įkrovimo stotelė?
Kitas straipsnisNeperšlampama paklodė: 7 priežastys, kodėl ją verta įsigyti

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here