Skrendate atostogauti ar verslo reikalais į kitą miestą ir planuojate automobiliu nuvykti į oro uostą? Iš pirmo žvilgsnio tame nėra nieko neįprasto, tūkstančiai žmonių kasdien atvyksta į oro uostus savo asmeniniais automobiliais. Jie ateina, tačiau daugelis nesuvokia, kokie pavojai gali kilti pasirinkus įprastą automobilių parkavimą oro uoste.

Parkingas oro uoste – nemalonus siurprizas


Kaip parkavimas oro uoste gali nuliūdinti eilinį automobilio savininką?

Įsivaizduokite situaciją, grįžtate iš nuostabių atostogų, pailsėję ir kupini jėgų, išlipate iš terminalo pastato ir eikite į mokamą stovėjimo aikštelę ir ten susirandate savo automobilį, kuris stovi be žibintų ar net be ratų.

Ką daryti?

Pirmas dalykas, kuris ateina į galvą, yra susisiekti su parkavimo administracija oro uoste. Tikėdamasis greitai sutvarkyti ir atlyginti savo nuostolius, einate pas juos, bet jie jums sako, kad pagal taisykles ir įstatymus jie neprisiima jokios atsakomybės už jūsų automobilį ir net neturi kamerų.

Taigi, ir tai ne fantazija, o reali situacija iš vieno vilniečio, susidūrusio su šia problema parkingo aikštelėje netoli Vilniaus, gyvenimo.

Panagrinėkime teisinę problemos pusę.
Pasirodo, automobilių stovėjimo aikštelės tikrai negali prisiimti jokios atsakomybės už jūsų turtą.

Faktas yra tas, kad yra keletas variantų, kaip registruoti automobilį stovėjimo aikštelėje – saugojimo ir laikino stovėjimo sutartis.

Pirmuoju atveju už automobilio saugumą visiškai atsakinga įmonė, kuriai priklauso automobilių stovėjimo aikštelė, o jei kas nors atsitiks – reikalaukite atsakomybės iš jų.

Tačiau antroji, tiesą sakant, tiesiog ima mokestį už tai, kad jums buvo leista pastatyti automobilį. Deja, būtent šios automobilių stovėjimo aikštelės oro uoste, prie prekybos centrų ir kitose vietose yra labiausiai paplitusios.

Kaip elgtis vairuotojui?
Žinoma, yra pats paprasčiausias ir patikimiausias būdas – iki oro uosto nuvykti viešuoju transportu arba taksi, tačiau tai tinka ne visiems.

Jei vis dėlto nuspręsite atvykti nuosavu transportu, pirmiausia ieškokite informacijos apie netoliese esančias automobilių stovėjimo aikšteles internete.

Logiškas žingsnis būtų rasti automobilių stovėjimo aikšteles kad ir šiek tiek toliau nuo oro uostų ir, patikėkite, tokių bus, be to, pasiruošusių prižiūrėti jūsų automobilį.

Galite šiek tiek prarasti patogumą, nes iki terminalo turite arba padoriai nueiti pėsčiomis, arba iki jo važiuoti autobusu, tačiau išlaikyti automobilį nepažeistą. Bet kokiu atveju, rizikuoti ar ne, priklauso nuo jūsų.

Automobilis buvo apvogtas: ką daryti?
Taigi, nepaisant rizikos, jūs nusprendžiate, kad automobilių stovėjimo aikštelė oro uoste yra vienintelė galimybė jums, o grįžę pamatysite apgadintą automobilį.

Ką daryti? Jei automobilių stovėjimo aikštelė buvo saugoma, tada tikimybė, kad jums bus atlyginti nuostoliai, yra labai didelė.

Norėdami tai padaryti, turite parašyti ikiteisminį ieškinį aikštelės operatoriui ir laukti jo sprendimo. Bet jei automobilių stovėjimo aikštelė veikia laikino stovėjimo principu, nereikėtų laukti malonės iš jos savininkų.

Vienintelė išeitis tokioje situacijoje – kreiptis į policiją ir tikėtis, kad jūsų byla ten nebus sustabdyta. Nors, kaip rodo praktika, būtent taip ir atsitinka. Apsisaugoti nuo tokių bėdų galite ir KASKO draudimu, kuris padės atlyginti Jūsų transporto priemonei padarytą žalą.

Ką gi, kolegos vairuotojai, tokia yra realybė. Kaip matome, automobilių stovėjimo aikštelė oro uoste nėra tokia saugi, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Būkite atsargūs ir pasirūpinkite savo automobiliais!

Parkingas Vilniaus oro uoste www.adcparking.com

Ankstesnis straipsnisVyriški laikrodžiai –  tai ne tik laiką rodantys prietaisai
Kitas straipsnisKuo išsiskiria metalo pjovimas šiomis dienomis?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here