GĖLIŲ PARINKIMAS IR JŲ REIKŠMĖS

Gėlių parinkimas.

Gėlės parenkamos visų pirma atsižvelgiant, kokia proga jos dovanojamos, taip pat į gavėjo lytį bei amžių, netgi šeimyninę padėtį, nuo metų laiko ir nuo žmogaus, kuriam dovanosime.  Jaunuolis dovanoja merginai, kurią gerbia, o gal myli, vieną arba daugiau baltų, rausvų, gelsvų rožių, mažą apvalią pastelės spalvos puokštelę, žibučių, ramunių.

Kuklią lauko gėlių puokštę, tuo tarpu solidus vyriškis turėtų dovanoti rožę ar kitą brangesnę gėlę. Nereikia labai didelės puokštės. Kaip sakoma, geriau dovanoti dažnai po vieną gėlę negu kartais po labai daug.

Tam, kas nežino, kokią puokštę dovanoti, geriau būtų pasitarti su gėlininku arba gėlių pardavėju. Kaip specialistai, jie, remdamiesi savo patirtimi, duos gerų pasiūlymų, kokias gėles parinkti moteriai ir kokias – vyrui. O dėl spalvų manoma taip: šeimininko pageidavimai yra svarbesni už tradicines taisykles. Jeigu žmogus žavisi viskuo, kas egzotiška, svečiui leistina atvykti su palme vazone.

Niekada nedvejokite, ar verta dovanoti gėles iš savo sodo. Tai dviguba garbė — jūs nepagailėjote nuskinti savo rankomis užaugintų gėlių!

Vazas ir krepšelius su augalais — specialiai per firmos jubiliejus — galima teikti tik tuomet, jei esate įsitikinę, jog adresatas bus tuo sužavėtas, o ne atvirkščiai.

Gėlininko kaspinai ir papuošimai dažnai sugadina tikrą gėlių žavesį ir paprastumą. Todėl gėlininkui aiškiai pasakykite, kad norite ko nors paprasto arba gėlių be nieko. Keletas patarimų siunčiantiems gėles.

  • Kai siunčiamos gėlės į namus ar į darbą, reikėtų pasistengti, kad gėlių spalvos derėtų prie interjero.
  • Jei norite siųsti gėlių laidotuvėms, pirma paskambinkite į bažnyčią ir paklauskite, ar galima. Pavyzdžiui, į žydų laidotuves gėlių nesiunčiama.
  • Gėles tinka dovanoti ir vyrams, jiems tai patinka.
  • Kai siunčiate gėles, parašykite raštelį patys, o ne pirkite iš gėlininko.
  • Kad ir kaip sunku surasti gyvų gėlių ir kokios brangios jos būtų, niekada nesiųskite dirbtinių.

Kai užsakote gėles į kitą miestą, smulkiai nupasakokite, kokios puokštės (ar gyvos gėlės) norite. Jei gėles gauna ne visai šviežais, gavėjas turi jums paskambinti, kad galėtumėte nusiųsti naują puokšte. Yra tokia paslauga, kai galima užsisakyti gėlių kiekvienai savaitei ar mėnesiui. Tai gali būti nuostabi dovana, bet tik tada, jei firmą kas nors labai rekomendavo arba ji turi gerą vardą. Puiki dovana — gero gėlininko atsiųstas pažymėjimas dovanai.

Įprasta puokštę sudėti iš neporinio gėlių skaičiaus, bet tai visai nesusiję su protokolo taisyklėmis. Be to, įmantresnės gėlių kompozicijos leis jums išvengti tokio skaičiavimo.

Puokštės dažnai suvyniojamos į nepermatomą popierių, o kai ore temperatūra minusinė, lepioms gėlėms apsaugoti reikia net keleto jc sluoksnių. Tokiais atvejais gėles prieš įteikiant reikia išvynioti. Tiesa, visai nebūtina grūsti popieriaus į kišenę ar padėti artimiausiam kaimynui prie durų: jei arti nėra šiukšlių dėžės, galima paklausti šeimininkės, kur dėti popierių. Kita vertus, jei svečias įteikė šeimininkei į nepermatomą popierių įvyniotas gėles, ši jokiu būdu neturi stebėtis — galbūt jis tuoj pat atsiprašys ir viską paaiškins.

Kartu su gėlėmis arba vietoj jų galima įteikti kokią nors dovanėlę.

Nepirkite fikuso ar kaktuso; juos dovanokite tik tuomet, jei žinot, kad jūsų draugams tokie augalėliai patinka.

Suaugęs vyras gali dovanoti:

  • ištekėjusiai ar netekėjusiai damai visokias gėles, išskyrus raudonas rožes;
  • mylimai moteriai irgi įvairias gėles, bet dažniausiai raudonas rožes;
  • kai norima duoti ženklą apie „slaptą meilę”, pastelės spalvos rožių puokštę, per vidurį įdėjus raudoną rožę.

Vaikui gimus, per krikštynas, Pirmąją Komuniją, sužadėtuves, jungtuves dovanojamos baltos arba pastelės spalvų gėlės: rožės, lelijos, alyvos ir kt.

Moterys kitoms moterims gali nedvejodamos dovanoti visokias gėles, išskyrus raudonas rožes. Smagu dovanų gauti gėlių vazonuose, ypač kai bute yra balkonas, kur galima jas auginti. Tačiau kaktusas vazone reiškia bet kokių tolimesnių santykių nutraukimą, bet kaip sakėme, jei žinote, kad tam žmogui labai patinka tokios gėlės, tai tada galite drąsiai dovanoti.

2.2. Gėlių reikšmės

Parenkant gėles būtina atminti, kad jau nuo senovės laikų tam tikros gėlės turėjo apibrėžtą reikšmę.

Anemonė (plukė) — „Nepalikite manęs!”

Gladiolas (kardelis) — rodo abejingumą jums.

Hortenzija — prikaišioja už jūsų apsimestinį abejingumą.

Jacintas — „Ilgiuosi!”

Irisas (vilkdalgis) — „Esate lengvabūdė”.

Jazminas — „Aš apkvaitęs nuo Jūsų”. Reiškia grakštumą, eleganciją, maloningumą.

Kamelija — „Mirštu prie Jūsų kojų!”

Našlaitė — „Jūs esate kukli”. Krikščioniškoje simbolikoje našlaitė buvo naudojma kaip persikūnijusio į žmogų Dievo Sūnaus nuolankumo ženklas.

Nasturta — „Degu iš meilės!”

Lelija — „Jūs kilniadvasė!” Skaistumo simbolis, krikščioniškajame mene švč. Mergelės Marijos gėlė.

Kvapusis pelėžirnis — „Esate rafinuota!”

Laukinis narcizas — „Jūs mano pirmoji meilė!”

Saulutė -— „Jūs graži!”

Pakalnutė — „Galvoju apie Jus, būkime laimingi”. Krikščioniškoje simbolikoje Jėzaus Kristaus greito atėjimo ženklas.

Neužmirštuolė — „Neužmiršk manęs!”

Aguona — vaisingumo, sapnų, išsišokėliškumo, nemokšiškumo, taip pat abejingumo simbolis.

Narcizas — rodo savimeile, jausmų šaltumą, aikštingumą ir abejingumą.Gėlės pavadinimas bei reikšmė siejama su graikų mitu apie Narcizą, kuris, vandenyje išvydęs savo atvaizdą, į jį įsimylėjo ir nuskendo norėdamas jį apglėbti. Po to pavirto gėle — narcizu.

Gvazdikas — „Jūs turite varžovę’1. „Aš jūsų nebemyliu”.

Raktažolė — „Mylime kits kitą vien todėl, kad atėjo pavasaris”.

Bijūnas — „Aš sutrikau”.

Rožė — „Jūs nekalta!” (balta); „Aistringai myliu!” (raudona); „Esate lengvabūtė ir neištikima!” (geltona). Senovės Romoje rožė buvo tradicinis pergalės, didybės ir meilės simbolis. Ji buvo ir meilės deivės Veneros gėlė. Krikščioniškoje simbolikoje jau nuo ankstyvųjų krikščionybės laikų raudona rožė simbolizavo kančias, o balta — skaistybę.

Rugiagėlė — „Aš Jums ištikimas”.

Medetka — „Aš pavyduliauju”.

Alyvos — „Jūs sužadinate meilę”.

Tulpė — „Mano meilė tikrai nuoširdi”.

Nelabai mėgstama dovanoti chrizantemas, kalijas, hortenzijas. Jas įprasta nešti velioniui. Trispalvė našlaitė irgi yra atminimo simbolis, o plukė — liūdesio ir gedulo gėlė.

Ankstesnis straipsnisGĖLIŲ DOVANOJIMAS
Kitas straipsnisGĖLIŲ ĮPAKAVIMAS

1 KOMENTARAS

  1. Man vyras padovanoja meiles diena keturios raudonos rozes ir viena balta puosiancia pagrinda nezinau ka reiskia…. Jis man nepaaiskino?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here