GĖLIŲ DOVANOJIMAS

Gėlės — geriausia dovana, ir visai neįpareigojanti. Puokštė kiekvienam pagal kišenę. Ji gali būti įvairiausių formų bei derinių. Gėles tinka dovanoti įvairiomis progomis. Jos pradžiugina mūsų mylimus ir gerbiamus žmones.

 

1.1. Apie tai, kas ir kam gali dovanoti gėles

 

Vaikai gali dovanoti gėles visoms savo šeimos narėms — motinai, seseriai, močiutei, tetoms, krikštomotinai. Ūgtelėję vaikai dažnai užmiršta savo krikšto motiną. Mažylis labai noriai neša gėles savo auklėtojai, mokytojai; paauglys, deja, to kažkodėl vengia.

Moteris gali dovanoti gėles kitai moteriai. Išauklėta dama niekada nedovanos gėlių vyriškiui, išskyrus tą atvejį, kai jis būna paaukštintas tarnyboje ar guli ligoninėje.

Aišku, duktė gali dovanoti gėles tėvui, taip pat kitiems giminaičiams.

Vaikinui tinka gėles dovanoti panelei, vyrui — damai, nepaisant amžiaus, tarnybinio rango, visuomeninės padėties. Vyrams reikia įsidėmėti, kad moterys yra itin jautrios gėlėms. Moteris, gavusi dovanų gėlę, akimirksniu pralinksmėja, tampa laiminga, jaunatviška, atlaidi ir švelniai mylinti kaip pirmojo pasimatymo metu.

Vyrai vienas kitam dažniausiai gėlių nedovanoja, išskyrus tarnybinio paaukštinimo ar jubiliejaus proga. Tomis reikšmingomis dienomis, taip pat per gimtadienius, vedusiems vyrams skirtos gėlės įteikiamos jo žmonai. Tėvui su sūnumi, savaime aišku, tokia taisyklė negalioja.

 

1.2. Progos, kuriomis dovanojamos gėlės

 

Gėles tinka dovanoti visiems ir visomis progomis. Jos dovanojamos taip dažnai, kaip tik įmanoma ir kada norima. Labiausiai vertinamos gėlės, gautos be ypatingos ir pastebimos priežasties, tiesiog paliudijančios draugystę, švelnų prieraišumą, meilę.

Gėles tinka dovanoti beveik visomis progomis: Motinos dieną, Valentino dieną, premjeros ar jubiliejaus proga. Jos pradžiugins mamas, varduvininkus, jubiliatus, sutuoktinius, ligonius, mokytojus, aktorius. Puokštelė žibučiu ar keletas bijūnų tiks ką nors pasveikinti, padėkoti, išreikšti užuojautą ar paguosti.

Jei esate pakviestas vakarienės ir norite nusiųsti šeimininkei gėlių, iš anksto paskambinkite (jei lauksite iki paskutinės dienos, šeimininkė tikriausiai jau bus pati užsisakiusi) ir paklauskite, kokios puokštės ir kokių spalvų ji norėtų. Jei nešate gėlių nedidelės šventės proga, pavyzdžiui, per neoficialius pietus, nevarginkite šeimininkės, versdami tvarkyti puokštę; paprašykite vazos ir patys pamerkite gėles. Arba nuneškite gėlę vazone.

Ir šventei, ir šokių vakarui gėlėmis puošiami kambariai, jos pagyvina vaišių stalą, suteikia džiaugsmo brangiems žmonėms. Gyvos gėlės tinka visiems pakvietimams į nedidelį draugų būrelį ar kur nors į namus; atvykstant poroms, vyriškis įteikia gėles namų damai. Aišku, tai turi būti puokštė, o ne vazoninė gėlė.

 

Dovanoti gėles būtina:

  •    Džiaugsmingo įvykio — vaiko gimimo, krikštynų, Pirmosios Komunijos, sužadėtuvių, jungtuvių, gimtadienio, mokyklos baigimo, tarnybinio paaukštinimo proga, taip pat per kalendorines bei valstybines šventes, atmintinas dienas.
  • Einant į svečius pietų ar vakarienės, tiesiog pasižmonėti.
  • Jeigu norite kam nors atsidėkoti už pagalbą, padarytą paslaugą.
  • Atsiprašyti irgi galite dovanodami gėles.
  • Gėlės pradžiugina ligonį. Žinia, jog nesi užmirštas, kad kažkam rūpi, kelia nuoširdų džiaugsmą ir padeda greičiau pasveikti.
  • Į laidotuves nedera eiti be gėlių.

 

Gėlių nereikia nešti:

  • Kai kviečiama į restoraną, gėlės siunčiamos šeimininkei į namus prieš renginį.
  • Per užuojautos vizitus.
  • Būnant garbės svečiu.

 

Ankstesnis straipsnis„AVIS Lietuva“ teikiamų paslaugų kokybės analizė
Kitas straipsnisGĖLIŲ PARINKIMAS IR JŲ REIKŠMĖS

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here