Vestuvės arba vedybos – tai ceremonija, kuriuos metu švenčiama santuokos pradžia.

Vestuvių tradicijos ir papročiai priklauso nuo kultūros, tautos, tikėjimo, socialinio luomo. Senovės lietuvių pasaulėžiūroje vestuvės buvo vienas pagrindinių žmogaus gyvenimo virsmų (greta gimimo ir mirties).

Kiekvienos vestuvės yra ypatingos — juk tą dieną du žmonės vienas kitam prisiekia meilę artimųjų ar bendruomenės akivaizdoje. Ką ir kaip daryti, kad ši diena būtų pilna neišdildomų įspūdžių ir įsimintų ilgam?

Tegu šią išskirtinę dieną grožis karaliauja visur! Suruoškite sau ir savo svečiams nepakartojamą šventę. Jūsų pageidaujamomis ar floristų pasiūlytomis temomis, rankų darbo dekoracijomis, gyvomis gėlėmis ir nuotaikingais aksesuarais papuoštoje salėje visiems susirinkusiems tikrai bus linksmiau ir jaukiau. Jūs gerai jaučiatės kai aplink vyrauja elegantiškas minimalizmas? O galbūt norite vestuves atšvęsti pagal senovės tradicijas? Su pintu sodu, kuris neša laimę naujai sukurtai šeimai, rūtų šakelėm ir vainikėliai… O gal visą laiką svajojote savo vestuvių dieną pasijusti lyg princas ir princesė, ar viduramžių dama tarp nėrinių, vėduoklių, skrybėlių ir didžiulių bantų? Gal šiuo metu Jus užvaldžiusi nostalgija pajūrio dvelksmui, o gal viduje kvepia pavasariu? Fantazijai nėra ribų. Patikėkite savo šventės puošybą floristams, ir jie pasistengs įgyvendinti Jūsų svajones.

Nuotakos puokštė

Vestuvių puokštė – tai gali būti ir jaunosios puokštė, ir puokštė pamergei, ir visos gėlės vestuvėms (mažytės puokštytės, puošiančios staliukus, bažnyčią, ar automobilius). Visos vestuvinės gėlės paprastai patikimos vienam gėlių salonui arba konkrečiam floristui, kad vestuvinės puokštės derėtų tarpusavyje, o nuotakos puokštė būtų visų šventės gėlių karalienė.

Vestuvių puokštės

Gilias tradicijas menanti nuotakos puokštė iki šiandien yra išlikusi svarbiu nuotakos įvaizdžio atributu. Jau tapę įprasta, kad vestuvių pokylio dalyviai ar atsitiktiniai žiūrovai ją įvertina ne mažiau kritiškai nei suknelę ar šukuoseną. Nuotakos puokštės mados nestovi vienoje vietoje – šalia mažai kintančių klasikinių formų sėkmingai kuriamos ir modernios, eksperimentinės. Nuotakos puokštė — viena iš pačių svarbiausių vestuvių šventės detalių. Todėl labai svarbu skirti pakankamai daug dėmesio ją renkantis. Viskas turi būti apgalvota ir suderinta iki mažiausių smulkmenų. Ji tokia pat svarbi, kaip ir nuotakos suknelė. Todėl nuotakai nepaprastai svarbus vestuvinės puokštės pasirinkimas. Vestuvėms kuriamos puokštės gali būti pačių įvairiausių formų bei spalvų. Kokią puokštę pasirinkti? Tai priklauso nuo asmenybės, nuotaikos, suknelės, papuošalų, bendro vestuvių stiliaus. Taigi, jeigu jau išsirinkote suknelę ir papuošalus, kostiumą jaunikiui, aptarėte šukuoseną ir makiažą, atėjo metas rinktis gėles.

Gėlių pasirinkimas puokštei

Kiekviena gėlė turi savo istoriją, savitą emocinį atspalvį. Todėl labai svarbu tinkamai pasirinkti, kokia gėlė labiausiai atitiktų nuotaką.

Nuotakos ir pamergės dažniausiai renkasi romantiškas, elegantiškas ir kvapnias puokštes iš rožių. Šios prabangios gėlės pasižymi formų, dydžių ir spalvų įvairove, be to jų nesunkiai galima rasti bet kokiu metų laiku. Iš rožių galima sukurti pačias įvairiausias puokštes, tad nenuostabu, kad jos – mėgstamiausios nuotakų gėlės. Pačios populiariausios – klasikinės paprastos baltų rožių puokštės.

Dešimtukas populiariausių gėlių nuotakos puokštei:

            Rožė (Rosa) – bene labiausiai apipinta legendomis gėlė, turinti stiprią simboliką. Raudona rožė simbolizuoja meilę, ištikimybę, grožį. Balta rožė – tyra ir skleidžia skaidrią mėnulio šviesą. Geltona rožė dažnai siejama su pavydu ir neištikimybe, o kai kur su turtu ir saule. Rožinė – simbolizuoja švelnų prieraišumą.

Tulpė (Tulipa) – tai abipusio supratimo, begalinės meilės simbolis. Tai besikeičiančių nuotaikų gėlė. Tačiau ji simbolizuoja nuoširdumą, laimę ir atvirumą.

Kalija (Zantedeschia) – elegantiška ir tauri gėlė, kuri simbolizuoja atgimimą, tyrumą ir prisikėlimą. Nuo senų laikų kalijų vainikais puošėsi jaunavedžiai, tikėdami, kad kalija į jų naują bendrą gyvenimą įneš daug gražių ir tyrų akimirkų.

Pakalnutė (Convallaria) – tai mažos, baltos skambučio formos gėlė, kuri simbolizuoja ištikimybę ir skaistumą. Taipogi ji gali būti prabangos ir dėmesio troškimo simbolis.

Hortenzijos (Hydrangea) laikomos gražiausiomis sodo gėlėmis, kurios žavi žiedų gausumu ir spalvingumu.

Bijūnas (Paeoniaceae) – viena jausmingiausių gėlių, turinti nuostabų kvapą. Ši gėlė senovėje buvo naudojama meilei ir romantikai stiprinti. Bijūno metafora dažnai reiškia moterišką grožį.

Vėdrynai (Rununculus) – ryškios geltonos ar baltos spalvos gėlės su blizgančiais vainiklapiais, kurie tinka bet kokioje vestuvių puokštėje.

Stefanotis (Stephanotis) – tai mažos gėlytės, dažnai naudojamos, kaip akcentas vestuvių puokštėse. Stefanočio žiedeliai yra maži, balti ir žvaigždės formos, kurios simbolizuoja vedybinę laimę.

Kvapnusis pelėžirnis (Lathyrus odoratus) yra gana maža gėlė, turinti saldų aromatą ir ryškias spalvas. Naudojamas kaip akcentas vestuvių puokštėse.

Gardenija (Gardenia) – nepaprasto grožio gėlė, tačiau ji yra itin reikli ir gėlių augintoją dažniausiai nuliūdina, nei pradžiugina. Ji taipogi naudojama, kaip akcentas vestuvių puokštėse.

Puokštės forma

Puokštes sąlyginai galima suskirstyti į 2 pagrindines grupes: tradicines ir modernias. Tradicinių formos – griežčiau apibrėžtos, aiškios. Moderniose puokštėse formos labiau įvairuoja, dažnai sujungiamos kelios, taikomos skirtingos technikos, improvizuojama ir ieškoma naujų raiškos būdų.

Tradicinės puokštės paprastai skirstomos į rišamas ir susmeigiamas laikiklyje. Pagrindinės jų formos: rutulio (pusrutulio), lašo, pusmėnulio, kūgio. Populiari atlikimo technika – glamelijos, kai gėlių žiedlapiai yra klijuojami į vieną didelį žiedą. Ji sėkmingai pritaikoma ir kuriant modernias puokštes.

Vestuvių puokštės

Modernias puokštes klasifikuoti kiek sudėtingiau. Galima išskirti vainikėlius, rutulius, rankinukus, vėduokles, šalikėlius. Dar vieną grupę sudarytų eksperimentinės, improvizacinės puokštės, kada bandoma atrasti nematytas, naujas formas. Įprasčiausios puokštėms atlikti pasirenkamos technikos: teipavimo, klijavimo, naudojant karkasus, floritines kempines, laikiklius.

Puokštės stilius

Kaskadinės puokštės (puošnios, lašo formos puokštės. Gėlės ir žalumynai sukomponuoti taip, kad iš centro svirtų žemyn, leistųsi kaskadomis. Tinkamiausios iškilmingoms ir prabangioms vestuvėms).
Bydermejerio stiliaus puokštės (gėlės tokioje puokštėje komponuojamos simetriškai, skirtingų spalvų žiedai dėliojami koncentriškais ratais. Tokios puokštės tinkamos kuklioms vestuvėms).

Kompozicinės puokštės (kuriamos iš žiedlapių ir pumpurų, kurie vienas prie kito tvirtinami floristine viela arba klijais. Puokštei suteikiamas vienos gėlės žiedo įspūdis. Tokios puokštės tinka meniškoms, kiek bohemiškoms vestuvėms).
Puokštės iš gėlių ilgais stiebais (retro stiliaus elegantiškos puokštės iš palaidų gėlių ilgais stiebais. Žinoma, tinkamiausios retro stiliaus vestuvėms).
Prancūziško stiliaus puokštės (rankoje laikomos, vidutinio dydžio, apvalios puokštės. Komponuojamos iš įvairių gėlių, kurių kotai apvyniojami kaspinu arba rafija. Tokios puokštės labiausiai tinka nedidelėms, paprastoms vestuvėms).
Apvalios puokštės (klasikinės, įvairių dydžių apvalios puokštės. Priešingai nei prancūziškos, šios puokštės komponuojamos iš gėlių ypač trumpais stiebais. Jos tinkamos įvairių stilių vestuvėms).
Puokštės krepšeliuose (krepšeliai gali būti įvairių formų ir dydžių, pinti iš vytelių, plonos metalinės vielos, augalų lapų, pagaminti iš audinio ir kitų medžiagų derančių prie nuotakos suknelės ir vestuvių stiliaus).
Puokštė ragelyje (karalienės Viktorijos laikų stiliaus prancūziška puokštė, sukomponuota sidabriniame ragelyje. Rekomenduotina elegantiškoms vestuvėms).

„Kvapų rutulys” (nedidelės rutulio formos puokštės, laikomos už kaspino ar puošnios virvelės. Tinkamiausios romantiško stiliaus vestuvėms).

Prie kūno ar drabužių tvirtinamos puokštės (nedidelės, įvairaus sudėtingumo gėlių kompozicijos, tvirtinamos kaip apyrankės ar koljė, komponuojamos plaukuose arba segamos prie suknelės. Tinkamos romantiškoms ar laisvo stiliaus vestuvėms).

Metimui skirta puokštė (nedidelė puokštė skirta tradiciniam puokštės metimui. Tai puiki alternatyva, jei gaila savosios vestuvių puokštės).

Metimui skirtos puokštės
Metimui skirtos puokštės

Puokštė tik vienai nuotaikai..

Kaip nėra dviejų vienodai atrodančių nuotakų, negali būti ir vienodų puokščių. Puokštė, puikiai tikusi vienai nuotakai, kitai gali ir nederėti, kad ir kokia ji graži būtų. Tai labai asmeniška.

Prieš kuriant jaunosios puokštę, svarbu turėti pakankamai informacijos apie jaunavedžius. Svarbu žinoti kaip jie atrodys, kuo bus apsirengę, kokiu metų laiku bus šventė, koks jaunavedžių gyvenimo stilius ir kitos smulkmenos.

Apranga

Koks jaunosios suknelės modelis, spalva, iš kokio audinio ji pasiūta, kaip dekoruota? Kokie papuošalai? Kaip atrodo jaunikio kostiumas, gal jame yra kokia nors išskirtinė detalė, spalvinis akcentas? Priklausomai nuo suknelės modelio, puokštė gali būti apvali, svyrančios ar kitos formos, prailgintais kotais ir t. t. Jei audinys lengvas, plevenantis, gėlės taip pat turi sudaryti lengvumo įspūdį ir atvirkščiai. Puokštei parinktos gėlės turi atkartoti audinio faktūrą. Gražu, kai puokštė yra subtiliai dekoruota tais pačiais elementais, kaip ir nuotakos suknelė.

Nuotakos išvaizda

Nuotakos figūra, ūgis, plaukų, akių spalva, odos atspalvis — visa tai labai svarbu. Jei nuotaka smulki, Jūsų puokštė taip pat neturėtų būti didelė ir atvirkščiai. Puokštė nuotakai tiks, jei parinktos gėlės derės su jos gymiu.

Sezoniškumas

Kada vyks šventė? Skirtingu metų laiku žydi vis kitos gėlės ir renkantis puokštę, į tai reikėtų atkreipti dėmesį. Neabejotinai gražiai atrodys, jei puokštė bus pagaminta iš sezoninių gėlių, ar papildyta jomis.

Šventės stilius

Gėles nuotakos puokštei reikėtų rinktis ir pagal tai, kokio stiliaus bus vestuvės — klasikinės, modernios ir t. t. Jau kurį laiką madinga rengti vintažinio stiliaus vestuves. Tokiai šventei labai tiktų romantiškos, „sendintos“, pablukusių atspalvių gėlės.

 Gyvenimo būdas

Ne mažiau svarbi informacija ir apie būsimų jaunavedžių gyvenimo būdą. Puiku, jeigu puokštė atspindi jaunosios asmenybę ir atitinka stilių. Tik tuomet, kai bus tinkamai parinktos gėlės, jų spalvos, puokštės dydis, forma, faktūra, atrodysite stilingai ir harmoningai.

Tendencija: paprasta ir patogu

Esame taip įpratę matyti puokštę nuotakos rankoje, kad net sunku įsivaizduot prie suknelės prisegamas puokšteles. O juk senovėje būdavo būtent taip. Be abejo, tokios puokštelės turėjo būti visai nedidukės. Dabartinių puokščių dydžiai svyruoja nuo visai mažų iki gana įspūdingų. Vis tik puokštė turi būti patogi, juk ją nuotakai laikyti rankoje tenka visą dieną. Galbūt šis – patogumo – kriterijus ir lemia, kad puokštės paskutiniu metu dažniausiai pasirenkamos nedidukės, lengvos, kompaktiškos.

Pastaruoju metu vyraujanti spalvų tendencija – pastelinės ar baltos puokštelės. Papildomas dekoras dažnai kuriamas iš įvairių aksesuarų: kaspinų, juostelių, karoliukų, įvairių natūralių ir dirbtinių medžiagų. Puokštės paprastėja – vis dažniau pasirenkamos paprastos formos, gana kuklios, dažniausiai rištinės puokštelės be papildomų aksesuarų. Tačiau nereikia pamiršti, kad mados ir tendencijos linkusios kisti, ir terekia mažo laiko tarpo, kad įprastos formos būtų išstumtos naujų atradimų.

Kūrybos kodas – keturi metų laikai

Gal ir keista, kai norus, nuotaikas ir spalvų poreikį koreguoja metų laikai. Tačiau tai akivaizdu – vienaip mus veikia visu ryškumu užsiliepsnoję medžių lapai, kitaip – nuplikusias šakas padengęs trapus šerkšno apvalkalas, ir visiškai priešingai – vasarinis spalvų iš žydėjimo šou. Vestuvinis dekoras, kuriame atsispindi metų laikai, – gerokai įtaigesnis, tikresnis, išlaikantis pusiausvyrą su gamta.

Balkšvų ar pastelinių puokščių spalvinė gama – neutrali ir ypač mėgstama. Puokštelė iš falenopsių, jurginų, eustomų, raganių vaisynų – tinkamas variantas neapibrėžtam metų laikui.

Rudenį, kai palaipsniui ryškėjanti gamta galiausiai pasiekia spalvų apogėjų, patariama su šiuo rudeniniu šėlsmu susilieti. Prie gamtos tonų priderintos vestuvės auksaspalvių lapų kilimo fone įgaus nepakartojamų niuansų.

Į įprastinių dekoro gėlių spalvų draugiją puikiai įsilies ir rudeninės uogos, netgi vaisiai.

Derėti prie gamtos gali ir rudeninis automobilio dekoras, sukurtas vien iš kelių floristinių detalių: „rojaus“ obuoliukų ir šermukšnio uogų.

Kobėjų (Cobaea) pumpurai, baltauogių meškyčių (Symhoricarpos albus), aviečių, aronijų, raugerškių uogos, erškėčių vaisiai, „rojaus“ obuoliukai, raganių (Clematis) žiedai ir vaisynai – jei sumaniai sukomponuota, viskas gali tilpti vienoje rudeninėje puokštėje.

Ne tik spalvos, bet ir trapi faktūra primena šaltą žiemos išvaizdą… Žiemišką puokštę priderinti prie lediniu grožiu pulsuojančios aplinkos padėti gali smulkūs gubojos (Gypsophila) žiedeliai. Svorio suteikia balti it sniegas gvazdikai. Lašo formos puokštė balta pirštine padabintoje nuotakos rankoje – ar begali būti estetiškiau.

Iš kalijų, bijūnų, rožių sukomponuota gaivių vasariškų atsplavių klasikinė puokštelė – kompromisinis variantas, tinkantis ne tik vasarai, bet ir kitiems metų laikams.

Liudininkės puokštė

Liudininkės puokštė – tai vestuvinės floristikos atributas, nemažiau svarbus nei nuotakos puokštė. Besirinkdamos puokštę nuotakos neturėtų pamiršti ir apie vestuvių palydos – liudininkės ir pamergių gėles. Šventėse dabar populiaru kurti vienos linijos stilių, kai derinamos nuotakos ir jos palydos puokštės, automobilių ir stalo puokščių bei patalpų dekoravimo puošyba.

Tačiau liudininkės puokštė yra itin individualus darbas. Kuriant svočios puokštę floristui pravartu žinoti: amžių, sudėjimą, suknelės, plaukų spalvas ir stilių. Kad būtų paprasčiau suvokti, pateiksime bendrų patarimų į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis puokštę:

  1. Svočios puokštė yra solidesnė, ryškesnių, tamsesnių spalvų nei jaunosios, nes svočia yra vyresnio amžiaus nei jaunoji ir smulkios, lengvos, „nekaltos” gėlės labiau tinka jaunajai. Liudininkės puokštei būdingos gėlės stambiais žiedais.
  2. Reikėtų nepamiršti gėlių spalvą derinti prie suknelės spalvos – dažniausiai daromos kontrastingos puokštės.
  3. Svočios puokštėje reikėtų vengti karoliukų, juostelių, perliukų ar kitokių smulkių detalių, kurios paryškina puokštės trapumą ir jaunatviškumą.
  4. Liudininkės puokštė neturėtų būti įspūdingesnė už jaunosios, nes jaunoji yra svarbiausias „akcentas” vestuvėse. Jaunoji ir jos puokštė turėtų būti dėmesio centre.
  5. Visas vestuvines puokštes (jaunosios, liudininkės ir pamergių) reikėtų užsisakyti pas tą patį floristą, taip būtų paprasčiau išlaikyti linijinį vestuvių stilių.
  6. Liudininkės puokštei tinka visi puokščių stiliai, nors ankščiau buvo populiariausia kaskados stiliaus puokštė.

 Pamergių puokštės

 

Pamergių puokštes išsirinkti bus kur kas paprasčiau, jos neturi būti labai didelės, gali būti perpus mažesnės nei jaunosios arba net vienos gėlės puokštės. Norint išlaikyti linijinį vestuvių stilių reikėtų pamergių puokštėse panaudoti kelis akcentus iš jaunosios puokštės. Galima naudoti tokias pat gėles, floristikos elementus: karoliukus, plunksneles, juosteles ir pan.

 

Vestuvės – triukšminga šventė, kuriose daug šokama, dainuojama, linksminamasi, kad pamergėms būtų lengviau, ir kad gėlės nesivoliotų kur papuolę galima padaryti nedideles – vos vienos gėles puokšteles, kurios būtų tvirtinamos pamergei ant riešo.

Butonjetės

Pamergių puokštės
Pamergių puokštės

Butonjetės – tai gėlytės jaunajam, piršliui ir pabroliams. Jiems butonjetes galima daryti iš tų pačių gyvų gėlių, kurios yra nuotakos, liudininkės ir pamergių puokštėse.

 

Butonjetė
Butonjetė

 Vestuvės – lyg iš pasakų knygų..

 

Pasakiškos svajonės prasideda dar vaikų darželyje: kad taip bent kartą gyvenime galėtum pabūti princese! Vaikystės vizija užvaldo mintys ir savo vestuves norisi matyti be galo panašias į pasaką. Jos išpildo šią kadaise turėtą mažos mergaitės svają. Stebuklingą vestuvių nuotaiką padeda sukurti pasteliniai, atspalviai: nuo šviesiai rožinės ir mėlynos kaip dangus iki šviesiai geltonos.

 

Žaliasis šleifas

Lydima ne tik jaunojo šalia, bet ir ilgo besidriekiančio smidrų šleifo. Tokia puokštė elegancijai neleis nė per žingsnį pasitraukti nuo nuotakos. Cilindro formos, sukurtos iš vijoklinis pelėvirkščių (Fallopia) dalių, pagrindas – dvi ties rankenos galų sujungtos puokštės iš smidrų lapelių ir įvairių gėlių žiedlapių. Taip derinamas rainuotas meistriškumas ir modernus vizualumas.

puokštė

Stebuklingas krepšelis

Pasaulį matyti tarsi pro rožinius akinius, net ir tikrovėje nuolat skęsti svajonėse – kaip tik tokią nuotaką sukuria pasakiškos vestuvės. Todėl ir nuotakos puošmenos nekasdienės. Kūgio formos puokštėje, primenančioje krepšelį, žaidžia skirtingi rožiniai atspalviai, jiems kompromisą pasiūlo balti hortenzijų žiedai. Nuotakai belieka palinkėti sulaukti išsvajotos akimirkos, kai į ją nukryps susižavėję žvilgsniai!

 Karūnavimo šlovė

Klemalių (Asclepias) žiedai, supinti vienas su kitu, karūnuoja kūgio formą, sukurtą iš Muaehlenbeckia lapijos. Puokštėje dekoratyviai dera natūralūs ir kasdieniai elementai: suvertos erškėtuogės, susmeigti jurginų vainiklapiai, Anigozanthos žiedai. Ekspresyvų žalios ir raudonos derinį papildo stalo puošybos dalyviai: rausvi jurginai, rožės, ežiuolės, putinų uogos, viskas paprastai sukaišiota į kasdienius butelius. Jiems akomponuoja spalvingi dumplūnių vaisiai.

  Šventinis automobilių dekoravimas

 

Gėlėmis išpuoštas automobilis – iškilmių šauklys, visiems pranešantis apie prasidėjusią šventę. Jį lydi geros nuotaikos pliūpsnis, ceremonijų rimtis ir neabejingi praeivių žvilgsniai.

Mūsų šalyje yra priimta puošti vestuvių kortežo automobilius įvairiomis juostomis, kaspinais, balionais. Juostos suteikia puošnumo, bet jas reikia mokėti derinti pagal spalvas. Juostų spalvas būtina parinkti pagal kontrastą: šviesūs automobiliai, papuošti ryškiomis juostomis, atrodo puošniau, o tamsūs, papuošti šviesiomis juostomis – iškilmingiau. Pastaruoju metu tapo populiaru puošti vestuvių automobilius gėlėmis. Gėlės – efektyviausia šventės puošmena. Gėles galima pakeisti oro balionais. Taip automobiliai atrodys spalvingiau ir puošniau.

Ankščiau jaunavedžiai ant automobilio pritvirtindavo lėlę nuotakos drabužiais ar masyvius „auksinius” žiedus. Dabar tas vaizdas kitoks. Naujos galimybės, mados, kurios tikrai džiugina akį.

Vestuviniai žiedai ant mašinos kapoto išliko, tačiau jie nebe tokie sunkūs ir dažnai būna įrėminti gyvų gėlių kompozicijose. Vietoj „auksinių” žiedų gali būti naudojamos ir dvi susikibusios širdelės.

Išliko ir kaspinai, dažniausiai pastelinių spalvų, priderinti prie jaunosios suknelės arba mašinų spalvos.

Vasarą gražiausia automobilius puošti gyvų gėlių kompozicijomis, panaudojant gėles iš nuotakos puokštės. Taip bus galima išlaikyti vestuvių linijinį stilių.

Gėlėmis puošti reikia ne tik priekinį kapotą, bet ir šoninius stiklus, dureles, rankenėles, veidrodėlius ir pan. Gėlės tvirtinamos įvairiais specialiais laikikliais, todėl nenuvysta net karščiausią dieną, nenukrenta ir nenukenčia net važiuojant dideliu greičiu.

Automobilio dekoravimas
Automobilio dekoravimas

 Stalo dekoravimas

Per vestuves labai svarbu apgalvoti kiekvieną detalę. Jei jau mintyse prie stalo susodinote svečius ir išsirinkotetortą, pats metas pagalvoti apie stalo puošimą ir serviravimą. Dizaineriai siūlo daug novatoriškų idėjų, kaip puošti stalą, kad jis vestuvių nuotraukose atrodytų nekasdieniškai. Vestuvių šventei rinkitės ryškias spalvas. Nepamirškite, kad jei Jūsų suknelė balta, o pamergių pulkas puošiasi pastelinių spalvų suknelėmis, reikėtų pasistengti paryškinti aplinką – puikiai tiks raudonojo vyno spalvos staltiesė, didžiulės raudonų gėlių puokštės arba raudonos žvakės, kurios suteiks stalui prabangos įspūdį. Būtų puiku, jei nuspręstumėte kiekvieno svečio lėkštę papuošti kaspinėliais. Jų spalva turėtų būti priderinta prie staltiesės arba gėlių spalvos.

 Vestuvių vietos puošimas

Salę, kurioje vyks pokylis, būtina papuošti – nesvarbu ar tai bus restorano salė, kaimo sodyba ar nedidelė valgyklos patalpa. Plakatai, balionai, juostos, gėlės suteiks tikros šventės atmosferą bei palaikys gerą nuotaiką šventės metu. Žinoma, puošti reikia saikingai. Prieš pradedant puošti salę, reikėtų atkreipti dėmesį į salės dydį, svečių kiekį, apšvietimą, metų laiką bei vestuvių stilių. Tinkamai papuošti pokylio vietą – atsakingas ne vienos valandos darbas. Dekoracijos turi būti stilingos ir pritaikytos vietos interjerui.

Būsimų vestuvių stilius nulemia kiek ir kokių gėlių reikės. Didžiausias dėmesys pirmiausia skiriamas vestuvių puokštei, paprastai tos pačios gėlės, taip pat derančios prie jų naudojamos ir salei puošti. Taigi, kokiomis gėlėmis bus puošiama, nulemia jaunosios puokštė, bendras floristinis vestuvių stilius ir, be abejo, biudžetas. Jei jaunosios puokštė ryški – raudona, oranžinė ar saulėtos geltonos spalvos – ir salės papuošimas turėtų būti šių spalvų. Jei jaunosios puokštė prabangi, salės papuošimas ir visa vestuvinė floristika taip pat turėtų būti prabangesnė. Jei nuotakos puokštė lauko gėlių tipo – salės papuošime tai irgi turėtų atsikartoti. Dažniausiai parenkamos šviesios, pastelinės – kreminės, baltos, šampaninės, rausvos spalvos.

Kokiomis gėlėmis puošti

Svarbiausia, kad jaunieji (o ir svečiai) pobūvyje jaustųsi smagiai ir laisvai. Nereikėtų puošti gėlėmis, kurios intensyviai kvepia ar nepatinka jauniesiems.

Būsimų vestuvių stilius nulemia kiek ir kokių gėlių reikės. Svarbiausia informacija — apie jaunavedžių išvaizdą, suknelę, jaunikio aprangą. Didžiausias dėmesys pirmiausiai skiriamas jaunosios puokštei, paprastai tos pačios gėlės, taip pat derančios prie jų, naudojamos ir salei puošti. Taigi, kokiomis gėlėmis bus puošiama, nulemia jaunosios puokštė, bendras floristinis vestuvių stilius ir, be abejo, biudžetas. Jei jaunosios puokštė ryški — raudona, oranžinė ar saulėtos geltonos spalvos — ir salės papuošimas turėtų būti šių spalvų. Jei jaunosios puokštė prabangi, salės papuošimas ir visa vestuvinė floristika taip pat turėtų būti prabangesnė. Jei nuotakos puokštė lauko gėlių tipo — salės papuošime tai irgi turėtų atsikartoti.

Dažniausiai parenkamos šviesios, pastelinės–kreminės, baltos, šampaninės, rausvos spalvos.

Salės puošimas
Salės puošimas

Sezoninės gėlės — gražu ir teisinga

Rinkitės sezonines gėles, tačiau ne vien tik todėl, kad jos tuo metu kainuoja pigiau. Tiesiog yra labai gražu ir teisinga, kai šventiniame dekore atsispindi sezoniškumas. Pavasarį visada gražiai atrodys snieguolės, tulpės, vėdrynai, narcizai ir kitos ankstyvosios gėlės, taip pat sprogstančios medžių, krūmų šakelės. Dekoras aiškus ir pakankamai minimalistinis. Vasarą tiks visos tuo metu darželiuose, pievose žydinčios gėlės, smilgos, varpos. Gėlių gali būti daug, spalvos — pastelinės. Rudenį turėtų atsispindėti gamtos pilnatvė. Brandžios spalvos, aptakios formos. Ypač gražu, jei šventiniame dekore bus uogų kekių, vaisių. Žaismingai atrodo stalo dekore atsirandantys rojaus obuoliukai, o į didesnį obuolį galite drąsiai smeigti kortelę su svečio vardu. Jeigu vestuvės švenčiamos žiemą, gėlių daug nereikia. Vyrauja aiškios, grafiškos linijos ir spalvos. Taigi, vestuvėms tinka visos gėlės, tereikia jas tinkamai pateikti. Įvairios gėlių kompozicijos suteiks pokyliui šviežumo, elegancijos ir šventiško žavesio.

Balta — nepamirštama klasika

Vestuvių šventėje ypač gražu — baltos gėlės. Šiuolaikinės jaunosios suknelės būna įvairių baltos spalvos atspalvių, taigi ir gėlių atspalvius rinkitės pagal tai. „Įsisukite“ į senelės, mamos, tetos ar kaimynės darželį — gal ten auga lelijos, o gal žydi baltos gladiolės (kardeliai)? Labai tinka ir dekoratyvinės (ir lauko taip pat) ramunės, ypač stambiažiedės, tinka net paprasčiausia kraujažolė (jų pilnos pievos) ir kitos jaunavedžiams gražios gėlės.

Jei norima stambesnių papuošimų, galite puošti gėlių girliandomis, tuomet naudokite daugiau žalumos — labai tiks įvairūs, gerai be vandens išsilaikantys, lapai, įvairių krūmų šakelės, papuoštos kaspinu ar atlasine juostele… Improvizuokite!

Jei norite, kad papuošimai dvelktų elegancija, tiesiog sumerkite švariai nuvalytas gėles į skaidraus stiklo vazas.

Etnografinėse vestuvėse virš jaunųjų galvų kabinamas šiaudinis „sodas” — derlingumo ir turtingumo, gyvenimo pilnatvės simbolis ir iš rūtų, mirtų ar buksmedžio (visžalių) augalų išpintos pirmosios jaunųjų vardų raidės. Puošiama dažniausiai ąžuolinėmis ar klevinėmis girliandomis ir lauko, ar darželių gėlėmis.

Kaip puošti skirtingas pobūvio vietas

Pokylio salę ar kavinę vestuvėms dekoruoti galima įvairiai. Pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į interjerą, stilių, vaišių stalo išdėstymą, bendrą vestuvių floristinį stilių.

Klasikinio stiliaus patalpoms labiau tiks gausesnės, „turtingiau“ atrodančios (bet nebūtinai didelės) puokštės.

Šiuolaikinio interjero kavinėms, patalpoms tiks lakoniškesnės, „minimalistinės” puokštės ar vienos rūšies gėlės, sumerktos į stiklo indus.

Didelėje patalpoje pradings mažos puokštės, todėl čia tiks didesnės kompozicijos. Jei lubos aukštos, ypač gražiai atrodys į aukštas vazas sumerktos gėlės ar padarytos kompozicijos. Didelę patalpą taip pat galima gėlėmis ar gėlių kompozicijomis „suskirstyti” į mažesnes — vaišių, saldaus stalo ar šokių patalpas.

Mažoje, kamerinėje patalpoje, aišku, ir puokštės turėtų būti mažesnės, subtilesnės.
Jei vestuvės vyksta lauko palapinėje — galima puošti įvairiomis girliandomis iš ąžuolo ar klevo lapų ir laukų gėlėmis. Jei palapinėje vykstančios vestuvės — prabangios, reikalingas atitinkamas dekoras.

Jei interjeras prabangus ir gausus įvairiomis detalėmis — stalą puošiančios puokštės ar kompozicijos taip pat turėtų būti prabangios.

 Jei pokylių salę puošite patys

Tada gėles reikia tinkamai paruošti. Gėlėms reikia padaryti pjūvius, pašalinti kuo daugiau lapų ir pamerkti į didesnį kiekį vandens. Taip palaikyti keletą valandų, o geriausiai — per naktį. Tik tokios gėlės tiks komponuoti.

Puošdami salę, neapkraukite jos nereikalingomis detalėmis ir puokštes statykite ten, kur jų reikia. Keletas puokščių ar kompozicijų turi puošti stalą, bet taip, kad netrukdytų bendrauti su priešais sėdinčiais žmonėmis. Po vieną puokštę pastatykite ant saldaus ir alaus stalų. Tikriausiai gėlės bus reikalingos ir prie įėjimo. Taip pat, gali būti, kad lauke yra staliukų, prie kurių bus prisėdama — padekoruokite ir juos. Žodžiu, minimaliai reikėtų dekoruoti visas patalpas, kuriose būriuosis svečiai. Nepamirškite ir žvakių! Jos suteiks nepaprasto jaukumo ir šilumos Jūsų šventei. Tik, kaip anksčiau minėta, jokiu būdu nepuoškite stalo dovanotomis gėlėmis, joms turi būti skirtas atskiras stalelis.

Tai Jūsų šventė, todėl tokią dieną tinka tai, kas gražu Jums. Svarbu, kad viskas derėtų tarpusavyje — dekoravimo elementai, vietos, kurioje vyks šventė, interjeras, indai, staltiesės, servetėlės.

Puošimas balionais

Mūsų visuomenėje įsitvirtinusi nuomonė, kad balionai „supigina” bet kokią šventę. Dažniausiai taip kalba tie, kurie nematė tikrai stilingo vestuvinio dekoro. Jei šventės vietą puoštume nekokybiškais, įvairių ryškių spalvų balionais – viskas tikrai atrodytų „pigiai” ir neskoningai. Tačiau puošyba balionais tuo ir ypatinga, kad kiekvienai progai, o ypač vestuvėms, balionų spalvos parenkamos labai kruopščiai.Vestuvių šventei naudojami baltos ir šampaninės spalvos balionai. Puošiant vestuvių vietą balionais galima naudoti įvairias dekoracijas: arkas, kolonas ar girliandas. Kartu su balionais reikėtų naudoti įvairius puošybos aksesuarus: tiulius, perlinius karoliukus ir pan.

Kitos puošybos detalės

Stalai turėtų būti užtiesti nepriekaištingai baltomis staltiesėmis. Padengtas aukštos kokybės baltais ar pastelinių spalvų indais, priderintomis medžiaginėmis servetėlėmis. Gražiai atrodys stalas papuoštas specialiai sukurtomis ir prie jaunosios puokštės priderintomis gėlių kompozicijomis. Puošnumo suteiks aukštos stiklinės vazos, pripildytos specialių floristinių kristalų, akmenėlių, kriauklių, stiklo rutuliukų, gėlių žiedų, ryškiaspalvių uogų ar net vaisių.

Elegantiškai atrodys stalai puošti stikliniais indais su plaukiojančiais gėlių žiedais, žiedlapiais ar žvakėmis. Romantiškai – paukščių narveliuose ar barokinių formų vazose įkomponuotos puokštės.

Priklausomai nuo metų laiko ir vestuvių stiliaus, stalas gali būti papuoštas paprastose stiklo vazose sumerktomis vienspalvėmis ar margaspalvėmis tulpėmis, ką tik išsprogusiomis medžių šakelėmis, hiacintais. Rudenį švenčiamų vestuvių stalas gali būti papuoštas prinokusių vaisių ir gėlių kompozicija, žiemą – baltų gėlių žiedais, sidabru nupurkštomis augalų šakelėmis.

Puošnumo ir elegancijos suteiks stalo kortelės su svečių vardais. Tai gali būti paprastos, prie vestuvių stiliaus derančios popieriaus kortelės, o gali būti ir nepakartojamas stalo akcentas ar maža dovanėlė svečiams. Kortelė gali būti pastatyta lėkštelėje arba įsmeigta stovelyje šalia lėkštelės. Gali būti puošta kaspinu ar gyva gėle, stiklo kristalu ar Jaunųjų fotografija. Puošti galima irservetėlę – įprastinius žiedus pakeitus kaspinėliu, dekoratyviniu vaisiumi, drugeliu ar pan.

Kėdes galima apvilkti specialiais baltais ar spalvotais žemę siekiančiais apvalkalais. Atkaltes taip pat galima perrišti plačiais tiulio kaspinais, nugaroje surišant kilpeles ar puošnų mazgą bei papuošiant gėlėmis ar dekoratyvinėmis detalėmis.

Dekoratyvines detales ir gėles galima pritvirtinti prie sieninių ar lubinių šviestuvų, durų ar langų kryžmų. Svarbu pasirinkti vieną pagrindinį akcentą – kas tai bebūtų – ar stalas, ar kėdės, ar žvakės, ar šviestuvai – nepuoškite visko, neperkraukite.

 Bažnyčių puošimas

Bažnyčioje paprastai puošiami suolai, žvakidės ir zona prie altoriaus, kurioje dominuoja Jaunieji. Puošti galima sezoninėmis lauko ar darželio gėlėmis, kaspinais, žvakutėmis. Jauniesiems galima paruošti puošnų taką link altoriaus – ant kiekvieno suolo krašto pakaitomis įkomponavus po gėlės žiedą ir mažą žvakutę. Puošniai atrodys suolai sujungti žiedų ir žalumynų girliandomis arba audinio juostomis su kaspinais.

Papuošti reikėtų ir jauniesiems skirtą zoną, šalia altoriaus galima pastatyti gėlių stovus su svyrančiomis kaskadinėmis puokštėmis ir žvakėmis. O bažnyčios prieangyje įrengti gėlėmis ir kaspinais nusagstytą arką.

Bažnyčios puošimas
Bažnyčios puošimas

IŠVADA

Gėlės — neatsiejama vestuvių šventės dalis. Tam, kad būtų sukurta harmoninga atmosfera, svarbu žinoti, kokiam žmogui ir kokiam tikslui tos gėlės bus skirtos. Todėl svarbu skirti pakankamai dėmesio žmogui, jo aplinkai, būti atidžiam net mažiausioms smulkmenoms. Gražios gėlės kelia nuotaiką ir sujungia šventės detales į vieną darnią visumą.

Minimalistiniai sprendimai palieka erdvės ir sukuria subtilų vaizdą. Didelis dėmesys tokiu atveju tenka išsirinktoms gėlėms. Jei tai ekstravagantiškieji falenopsiai ir gloriozės, nieko nuostabaus, kad su kitomis gėlėmis šios aristokratės draugauti nepanorės. Skaisti raudona ir tyra balta – ir erdvėje pasklinda aistros kupina nuotaika.

Šventinės kompozicijos – tai kur kas daugiau nei paprasčiausios gėlės. Jos sukuria jaukią šventinę atmosferą, puikią nuotaiką, šviesias, ilgai neužmirštamas emocijas.

Ankstesnis straipsnisŠvieži ir konservuoti vaisiai
Kitas straipsnisInterneto puslapių kūrimas: kokių darbų nepasilikti pabaigai