Visi kalba apie praktinį KET egzaminą, kurio metu važiuojama miestų gatvėmis ir praktiškai pritaikoma visos iki tol išmoktos pamokos. Apie šią egzamino dalį kalbama, nes ji sukelia daugiausia rūpesčių ir sunkumų egzaminuojamiems žmonėms. Bet nereikia nurašyti ir teorijos egzamino lyg jo išlaikymas būtų niekų darbas. Nieko panašaus: yra labai daug žmonių, kuriems sunku į galvą susidėti visas teorines žinias ir įsiminti visas kelių eismo taisykles. Turint tokių sunkumų teorijos egzaminas gali kelti net daugiau streso, kas labiausiai pasireiškia jaunų žmonių tarpe, kur konkurencija ir spaudimas savame rate yra didelis ir todėl kluptelėjimas teorijos egzamine gali kelti išskirtinai daug įtampos.

Bet dažniausiai tokių egzaminuojamų asmenų tarpe problema slypi ne tik žmogaus gebėjime išmokti, įsiminti ar pritaikyti teorines žinias, kiek žinojime kaip reikia tam ruoštis ir kaip reikia mokytis. Geriausios praktikos žinojimas tikrai padės susitvarkyti su šia užduotimi, kaip padėjo ir daug kitų žmonių, buvusių panašioje padėtyje.

Yra dviejų žodžių junginys, kuris apibūdina svarbiausią ir didžiausią reikšmę turinčią gerąją praktiką teorijos mokymosi ir egzamino kontekste: KET bilietai. Arba, išsireiškus kiek kitaip: praktika, praktika ir dar karta praktika. Supraskite, kad niekas, net patys vairavimo instruktoriai nežino kiekvieno kelių eismo taisyklės ir jos pritaikymo praktikoje. Jų yra labai, labai daug, todėl visi supranta, kad žinoti jas visas yra neįgyvendinama užduotis. Dėl to egzaminuojamiems vairuotojams ir yra leidžiama suklysti keletą kartų egzamino metu, suprantant, kad niekas nežinos visų taisyklių ir suklysti nedidelėje jų dalykų yra neišvengiama ir natūralu. Kitu atveju praktiškai niekas negautų vairuotojo pažymėjimo ir negalėtų važinėtis miestų gatvėmis!

Visa KET teorijos mokymosi esmė yra kartojime: yra pagrindiniai kelių eismo taisyklių principai, kaip antai dešinės rankos taisyklė, kas leidžia orientuotis visose kelių eismo situacijose. Kuo dažniau kartositės ir matysite pasikartojančius braižus ir jų pritaikymą, tuo greičiau perprasite ir geriau išmoksite tų taisyklių ir braižų pritaikymą praktikoje. O kartotis ir mokytis geriausia ne skaitant sausas taisykles ir teoriją, bet bandant ją pritaikyti sprendžiant KET bilietus, kurių tiekėjų šiandien yra apstu. Svarbu tik surasti tokius KET bilietus, kurie būtų atnaujinti pagal naujausius KET pakeitimus ir egzaminų tendencijas.

Ankstesnis straipsnisKokie vyriški batai populiariausi?
Kitas straipsnisSlaugos ligoninė ir jos paskirtis

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here