Terasa, kaip ir šalia namo esanti įrengta veja ar trinkelėmis išgrįstas takas, yra neatsiejama šiuolaikiško namo dalis. Ir nors tokiu pat pavadinimu rytų Ispanijoje esančio miesto individualūs namai nepasižymi šalia jų esančių lauko terasų gausa, vis dėlto galima sakyti, kad šį miestą ir terasas šis tas sieja – tai Viduržemio jūros romantiškoji dvasia. Argi lauko terasos nėra statomos tam, kad jose būtų galima leisti savo laisvalaikį niekur neskubant, jaukiai ir atsipalaidavus, tarsi sėdint Viduržemio jūros pakrantėje ir gėrintis nesiliaujančia didelių jūros bangų mūša?

Enciklopedijoje terasa apibrėžiama kaip horizontali platforma, kurios pagrindinės funkcijos yra dvi. Pirmoji funkcija yra skirta patogiai iš lauko patekti į pastato vidų ir atvirkščiai, bei antroji ir neabejotinai visiems svarbiausia terasos funkcija yra užtikrinti poilsio zoną greta namo.

Terasa, kaip ir bet kuris kitas statinys, yra statoma tais pačiais principais. Jai reikalingi pamatai, svorį išlyginančios sijos, konstrukcines dalis jungiantieji elementai, dailylentės, tvirtinimo elementai bei kita. Tai žinant, daugeliui terasos statymas asocijuojasi su sudarkytu ir išraustu reljefo sluoksniu, besisukančia betono maišykle, šalia jos išpilta didele žvyro krūva, aplink statybų objektą zujančiais statybininkais ir neaišku kiek laiko truksiančiais darbais.

Visa tai turint omeny, apie galutinį rezultatą terasą su aplink ja žaliuojančia veja, nebedrąsu net svajoti ir neretais atvejais šis neestetiškas ir purvinas būsimų statybų procesas yra pagrindinė priežastis, kodėl terasos įrengimas yra vis atidėliojamas neapibrėžtam laikui. Ypatingai tai liečia namų savininkus, kurių lauko aplinka yra jau išpuoselėta iki mažiausio elemento. Tad ką daryti norint terasos, bet nenorint savo kieme turėti statybų aikštelės?

Laimei šiandien yra būdas, kuris lauko terasas leidžia pastatyti greitai ir švariai. Terasos statymui panaudojus sraigtinius pamatus, veja bus visiškai nepažeista, o patys pamatai bus susriegti vos per keletą minučių.

Naudojant sraigtinius polius, išnyksta reikiamybė pamatams kasti duobes, nes šie poliai yra tiesiog lengvai įsukami į esamą gruntą. Juos įsriegus, ant jų iškart galima pradėti statyti terasos konstrukciją. Todėl iš anksto suplanavus ir pasiruošus statybines medžiagas, terasą galima įrengti įspūdingai greitai, o ją supanti aplinka paliekama praktiškai nepaliesta.

Sraigtiniai pamatai yra ne tik greitas sprendimas norint turėti statinį laikančiąją dalį, bet taip pat tai yra ir labai patikimas sprendimas. Sraigtiniai poliai yra pagaminti iš plieno, todėl jie yra tvirti bei ilgaamžiai. Ant jų galima statyti įvairaus tipo nesudėtingus karkasinius statinius.

Tad visus svajojančius apie savo būsimą terasą, bet vis dar ieškančius kaip geriausiai ją pastatyti, kviečiame plačiau susipažinti su šiuolaikišku ir gamtos nedarkančiu jų statymo būdu.

Informacija: MDSterasos.lt

Ankstesnis straipsnisKaip atliekamas manikiūras
Kitas straipsnis15 neįtikėtinų faktų apie mirtį

1 KOMENTARAS

  1. Prailginti vakarus terasoje padės lauko infra šildytuvai.
    Jie taip pat apsaugos lentas nuo pelėsio.
    Geras patikimas infra šildytuvas paprastai sumontuojamas ir lengvai naudojamas lauko šildytuvas.

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here