Jeigu investavote į medinę terasą bei rūpinatės jos priežiūra, tikrai nenorite, kad jos spalva imtų blukti. Deja, dėl UV spindulių poveikio taip gali nutikti. Nuolatinis kontaktas su tiesioginiais saulės spinduliais ir drėgmės bei oro sąlygų pokyčiai kenkia išoriniam dažų sluoksniui, taip pat pažeisdami ir medieną. Šiame trumpame gide apžvelgsime, ką geriausio galite padaryti, saugodami medines terasos lentas nuo blukimo.

Bene geriausias būdas saugoti medieną nuo blukimo – jos alyvavimas

Alyva gali būti labai veiksmingas medienos dažų, arba medinių lentų spalvos apsaugos nuo išblukimo būdas.

Tačiau apsauga įmanoma tik tada, kai dažuose yra specialių pigmentų, atsparių UV spinduliams. Būtent tokia yra alyva iš Osmo.lt. Tepant tokią alyvą, ant medienos paviršiaus sukuriamas apsauginis sluoksnis, veikiantis kaip barjeras nuo kenksmingų UV spindulių. Jis neleidžia jiems prasiskverbti bei paveikti pačio dažo.

Tai padeda sumažinti dažų spalvos išblukimą ir degradaciją dėl ilgalaikio saulės spindulių poveikio. Be to, kokybiška OSMO alyva maitina medieną, neleisdama jai išdžiūti ir dar geriau, net ir ilgą laiką puoselėja dažų grožį.

Teisybės dėlei reikėtų pasakyti, kad su alyva galima gerokai pailginti dažų sluoksnio tarnavimo laiką ir pagerinti bendrą medienos apdailos išvaizdą. Tik tam ją naudoti reikėtų reguliariai.

Ankstesnis straipsnisSantechnikos darbai: svarba, procesas ir rekomendacijos
Kitas straipsnisŠilumos siurbliai: privalumai ir trūkumai

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here