Lietuvoje maždaug šešis mėnesius trunka šildymo sezonas. Dar tiek pat trunka laikas, kai už lango šilta, o kai įkaitina kaip reikiant, prireikia ir atvėsinti patalpas. Todėl šiandien populiarėja sprendimai, kurie išsprendžia ne tik namų šildymo, bet ir vėsinimo problemas. Vienas geriausių pasirinkimų tam – šilumos siurbliai. Kokie jie gali būti, kokios jų galimybės, privalumai įr trūkumai?

Šilumos siurbliai oras-vanduo

Šio tipo šilumos siurbliai ir oras-vanduo sistemos yra pats populiariausias pasirinkimas tiek namams, tiek komercinėms patalpoms ar kitiems objektams. Šie siurbliai susideda iš išorinio ir vidinio blokų. Jie gali ne tik šildyti, vėsinti patalpas, bet taip pat ir ruošia karšta vandenį. Todėl tai yra naudingas sprendimas ne kaip papildomas šilumos šaltinis namuose, o kaip pagrindinis sprendimas šildymui.

Privalumai:

    • Tai yra daug efektyvesnis ir saugesnis sprendimas nei kieto kuro katilas. Todėl norint atsinaujinti namus, galima netgi gauti valstybės paramą, jeigu seną katilą keičiate nauju oras-vanduo šilumos siurbliu.

    • Šilumos siurbliai nereikalauja didelės priežiūros. Nereikia nuolat stebėti, ar siurblys veikia, pakanka sureguliuoti jo programas. Reguliariai gali tekti tik pravalyti siurblio filtrus ar papildyti vėsinimo sistemą skysčiu.

    • Pagrindinis privalumas – tai sprendimas, kuris ir šildo, ir vėsina namus ir ruošia karštą vandenį. Taigi, tai universalus pasirinkimas.

Trūkumai:

    • Tarp dažniausiai nurodomų trūkumų yra tai, jog išorinis siurblio blokas skleidžia garsą, todėl labai svarbu apgalvoti vietą, kur šį bloką montuoti.

Šilumos siurbliai oras-oras

Šio tipo šilumos siurbliai dar dažnai vadinami kondicionieriais. Tai yra daug paprastesni, tačiau ne ką mažiau naudingi įrenginiai, tinkantys namams. Vienintelis skirtumas nuo oras-vanduo sistemos yra tai, kad šio tipo šilumos siurbliai neruošia karšto vandens.

Privalumai:

    • Tai ekologiškas sprendimas, nes šio tipo siurbliai naudoja orą iš laiko. Tai reiškia, kad šilumos pagaminimui sunaudojama mažiau elektros energijos ir kitų sąnaudų. Tai leidžia sutaupyti elektros išlaidų.

    • Šio tipo siurbliai yra puikus pasirinkimas mažoms patalpoms. Pastačius siurblį, galite negalvoti ne tik apie šildymo, bet ir apie vėsinimo sprendimus.

    • Lengvai montuojami ir valdomi siurbliai, kuriuos galite valdyti pulteliu, programėle. Oras-oras šilumos siurblius galite užprogramuoti taip, kad keičiantis metų laikams, keistųsi ir šildymo ar vėsinimo programa.

Trūkumai:

    • Renkantis oras-oras šilumos siurblį, labai svarbu skirti laiko charakteristikos analizei. Kai kurie siurbliai gali veikti tik iki tam tikros temperatūros. Pavyzdžiui, esant labai šaltai žiemai ar labai karštai vasarai, šilumos siurblys gali veikti ne taip efektyviai, kaip įprastai.

Ankstesnis straipsnisNenoriu, kad medinė terasa nubluktų – ką daryti?
Kitas straipsnisKolageno maisto papildai ir jų didelė nauda odai

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here