Pastaruoju metu vis daugiau žmonių domisi, ar galima namus šildyti vien tik oro kondicionieriais. Tiesiog nestatyti visų tų granulinių ar dujinių katilų, įsirenginėti katilinių, o vietoj to įsirengti keletą oro kondicionierių skirtinguose kambariuose. Atsakymas yra taip, tai įmanoma, tačiau reikia atsižvelgti į keletą svarbių aspektų.

Oro kondicionieriai, veikiantys šildymo režimu, iš esmės yra šilumos siurbliai. Jie paima šilumą iš lauko oro ir perneša ją į patalpą. Šis procesas yra gana efektyvus, ypač kai lauko temperatūra yra aukštesnė nei 0 °C.

Tačiau, kai lauko temperatūra nukrenta žemiau 0 °C, oro kondicionieriaus efektyvumas pradeda mažėti. Taip yra todėl, kad lauke yra mažiau šilumos, kurią galima paimti. Dėl to, norint pasiekti norimą patalpos temperatūrą, gali tekti ilgiau naudoti oro kondicionierių, o tai gali padidinti elektros sąnaudas.

Be to, oro kondicionieriai gali ne visada pakankamai pašildyti patalpą, kai lauko temperatūra yra labai žema. Tokiais atvejais gali prireikti naudoti papildomą šildymo šaltinį, pavyzdžiui, elektrinius radiatorius ar krosnį.

Taigi, ar verta naudoti oro kondicionierių namų šildymui?

Tai priklauso nuo kelių faktorių, tokių kaip:

  • Jūsų klimato sąlygos;
  • Jūsų namų energinis efektyvumas;
  • Jūsų biudžetas.

Jei gyvenate šilto klimato zonoje (pietinėje pusėje) ir jūsų namai yra pakankamai sandarūs, oro kondicionierius gali būti pakankamai efektyvus šildymo šaltinis. Tačiau, jei gyvenate šalto klimato zonoje arba jūsų namai nėra pakankamai sandarūs, gali tekti naudoti papildomą šildymo šaltinį.

Prieš nusprendžiant naudoti oro kondicionierių namų šildymui, rekomenduojama pasitarti su specialistu. Jis įvertins jūsų individualią situaciją ir patars, koks šildymo būdas jums yra tinkamiausias.

Mano patirtis:

Aš pats naudoju oro kondicionierių namų šildymui jau keletą metų. Pirkau juos iš https://komfo.lt. Jų meistrai greitai ir kokybiškai juos sumontavo, nes pats nedrįsau kišti nagų. O juk reikėjo juos „integruoti” su kitomis vėdinimo sistemomis. Mano namai yra pakankamai sandarūs. Iki šiol oro kondicionierius man visada pakakdavo, kad namuose būtų šilta. Tačiau žinau, kad paspaudus rimtam šaltukui oro kondicionieriai gali būti ne tokie efektyvūs. Tiesiog reikia nusiteikti didesnėm sąskaitoms. Bet tai jau kita sritis, nes ant stogo įsirengiau ir saulės elektrinę. Jos pagaminama elektra labai prisideda prie šildymo oro kondicionieriais sąskaitų sumažinimo.

Ankstesnis straipsnisSistemų programavimas: maksimalus efektyvumas ir inovacijos
Kitas straipsnisKaip patalynė veikia jūsų miego kokybę

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here