Veikimo principas
Veikimo principas

apkričio 27 d. Klaipėdoje vyks Lietuvos geotermijos asociacijos (LGA) konferencija, kurioje bus analizuojama ne tik geotermijos situacija bei tendencijos Lietuvoje, bet ir aptariamos aeroterminės energijos plėtros galimybės. Aeroterminė energija – tai šiluma, savaime besikaupianti ore, kuri pastaruoju metu vis sėkmingiau panaudojama karšto vandens ruošimui. Daugeliui Lietuvos gyventojų aeroterminės energijos panaudojimas vis dar staigmena, nors tai viena taupiausių vandens šildymo formų.

Ženkliai pigesnis karštas vanduo, išnaudojant oro šilumą

,,Daugelis žmonių nustemba sužinoję, kad panaudojus oro šilumos energiją karšto vandens ruošimui, sutaupoma daugiau nei 60 % sumos, kuri išleidžiama šildant elektra arba pasirinkus centralizuotą vandens pašildymą. Tai išties įspūdingi skaičiai, kurie verčia susimąstyti ir apsvarstyti savo karšto vandens ruošimo pasirinkimą.“ – apie oro šilumos energijos panaudojimo galimybes pasakoja nuolatinis LGA konferencijų dalyvis ir lektorius, ,,OrVa“ šilumos siurblių platinimo Lietuvoje atstovas Vigalijus Fetisovas. – ,,Šiuo metu kiekvienas individualaus ūkio savininkas gali įsigyti inovatyvų šilumos siurblį, veikiantį principu oras-vanduo, kuris visus metus aprūpina namus buities reikmėms skirtu karštu vandeniu, naudojamu prausykloje, vonios kamabaryje, pirtyje ar virtuvėje.“

siurblys

Aplinkos orą šilumine energija paverčiantys ,,OrVa“ siurbliai, anot V. Fetisovo, vadinami ,,Viskas viename“, nes gaminant prietaisą kompresorius ir turinis šildytuvas (boileris) sumontuojami kaip vienas įrenginys. Dėl šios priežasties siurblys statomas pastato viduje ir naudoja patalpos orą – efektyviam veikimui nereikalingi jokie lauko agregatai. Šie 190 l talpos šildytuvai paruošia karštą vandenį, sunaudodami tik 500 W elektros energijos per valandą, o maksimali karšto vandens temperatūra net +70 C°.

Unikalus ,,OrVa” šilumos siurblys – pasirinkimas ekologiškai ir saugiai aplinkai

,,OrVa“ vandens šildymo sistema – tai naujausia vandens šildymo technologija, kuri padeda efektyviai įgyvendinti ,,žaliosios energetikos“ idėjas. Oras-vanduo principu veikiantis šilumos siurblys nenaudoja iškastinio kuro, dirbdamas valo patalpų orą, palaiko jose tinkamą drėgmės balansą. Šie siurbliai itin ekonomiški: mažos jų išlaikymo sąlygos, pigus montavimas, nereikalingas specialus aptarnavimas, pakanka tik minimalios priežiūros, tad eksploatacija ypač paprasta. ,,OrVa“ vartotojams siūlo tik itin saugius, CE EMC standartus atitinkančius įrenginius. Be to, kiekvieną šilumos siurblį lengva susieti su kitomis pagalbinėmis sistemomis. Viskas, ko reikia šiam inovatyviam įrenginiui – tik minimalios elektros energijos sąnaudos.

Būtent dėl šių priežasčių Jungtinėse Amerikos valstijose sukurti ,,OrVa“ šilumos siurbliai iškovojo pirmąją vietą prestižiniuose Edisono Geriausiųjų Naujų Produktų apdovanojimuose Gyvenimo būdo ir aplinkos gerinimo kategorijoje 2009 m.

Optimalus pasirinkimas individualiems ūkiams ir smulkiam verslui

Iki šiol ,,OrVa“ gaminiai Lietuvoje smarkiai populiarėja individualiuose ūkiuose, smulkaus verslo objektuose, kuriuose ne tik norima sutaupyti, bet ir susiduriama su elektros tiekimo problemomis. Naudojant įprastus elektrinius vandens šildymo prietaisus bei įvairią buitinę techniką vienu metu, daugelyje pastatų juntamas elektros srovės trūkumas, dėl kurio stringa elektros prietaisų veikimas, nepatenkinamas karšto vandens poreikis. Pastarosios problemos ypač aktualios pirtyse, kaimo turizmo sodybose, kuriose siūlomos maitinimo paslaugos, įvairios pramogos. ,,OrVa“ šilumos siurblių naudojimas užtikrina tolygų ir ekonomišką karšto vandens ruošimą kavinėse, baruose, kirpyklose, grožio salonuose bei kitose vietose, kuriose per parą suvartojama apie 3-4 m³ ar dar daugiau karšto vandens.

,,OrVa“ siurblys, ruošdamas karštą vandenį, sueikvoja keturis kartus mažiau energijos nei elektriniai boileriai. Be to, jis vienodai efektyviai veikia visais metų laikais, tad tampa puikia alternatyva saulės kolektoriams. Tai patvirtina ir baro ,,Baublys“ savininko, Aido Plungės atsiliepimai: ,,Pokyčiai įsirengus šią sistemą pasijuto energijos sąnaudose: prieš tai buvę boileriai esant vandens poreikiui praktiškai neišsijungdavo. OrVa šilumos siurblys įsijungia tik retkarčiais ir elektros sąnaudos, skirtos vandens šildymui, sumažėjo mažiausiai 4 kartus.“

Atsinaujinančių išteklių energija – valstybės prioritetas ir mūsų ateitis

Dar 2010 metais priimtame Lietuvos Respublikos atsinaujinančių išteklių energetikos įstatyme numatyta nuolat didinti šiais būdais gaunamos šilumos energijos kiekį, o jos gamintojams taikyti įvairias lengvatas, skirti paramą ir kompensacijas. Mūsų valstybės, Europos ir viso pasaulio politika tik patvirtina, kad kito kelio nebėra – anksčiau ar vėliau visa šilumos energija turės būti gaunama iš atsinaujinančių išteklių. Tai padės užtikrinti ne tik tolygų, visus poreikius patenkinantį karšto vandens ruošimą, būsto šildymą, bet ir vartotojų teisę gauti šias paslaugas mažiausiomis sąnaudomis.

Kam laukti, jei saugoti gamtą ir mažinti savo išlaidas galima jau dabar? Užsikrėskite pozityviomis ,,žaliosiomis“ idėjoms ir prisidėkite prie švarios gamtos bei ekologiškos ateities kūrimo!

Ankstesnis straipsnisAkmens gaminiai virtuvės interjere
Kitas straipsnisPopuliariausi mitai apie sveiką mitybą: pasitikrinkime, ar nesame jų valdomi

1 KOMENTARAS

  1. Na taip šilumos siurbliai oras-vanduo labai gerai, kai nėra dideli šalčiai arba atvirkščiai yra šilta, nes gali ir vėsinti patalpas. Gal jums tekę pirkti patiems ar žinot patikimą variantą ar kokią nors įmonę šiems siurbliams? Nes dabar iš čia galvoju rinktis, bet galbūt yra ir daugiau variantų?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here