Vandens siurbliai

Vanduo – gyvybės šaltinis. Bet ne kiekvienas vasarnamis arba privatus namas gali pasigirti vandentiekiu. Ir netgi ten, kur vanduo riekiamas vamzdžiais vasarą kartais sutrinka spaudimas, dėl staigaus vandens vartojimo padidėjimo. Bet teritorijoje esant požeminio vandens sluoksniui, galite įsirengti savarankišką vandens tiekimą. Vandens siurblys, skirtas sodui ar namui – įranga, kuri yra būtina, norit išspręsti šią problemą.

Vandens siurbliai yra įrenginiai, kurie užtikrina vandens padavimą, naudodami slėgį. Jų populiarumas paaiškinamas tipų ir modelių įvairove, nedidele kaina bei naudojimo paprastumu. Naudojant vandens siurblius sodo ir daržo laistymui, galite sutaupyti daug laiko ir jėgų. Daugumą siurblių galima sumontuoti savarankiškai, tik reikia tiksliai laikytis gamintojo rekomendacijų. Daugeliu atvejų, be siurblio tenka įgyti tam tikrą papildomą įrangą: žarnas, filtrus, slėgio matuoklius. Ir, žinoma, patartina pirkti prietaiso gamintojo rekomenduojamus komponentus.

Vandens pumpavimo siurbliai

Buitiniai vandens siurbliai skirstomi priklausomai nuo užduočių ir sąlygų, kuriomis jie bus eksploatuojami, taip pat vakuumo sukūrimo būdų. Vandens siurbliai vasarnamiams ir namams veikia tuo pačiu principu. Veikimo metu prietaisas savo viduje sukuria vakuumą, o skystis iš rezervuaro patenka į vakuuminę kamerą ir su jėga išstumiamas į išorę. Apžvelgsime pagrindinius siurblių tipus ir jų skiriamuosius požymius.

Sūkurinis siurblys

Vakuumą sukuria besisukantis plokščias diskas, ant kurio įrengtos periferinės mentelės. Sukimosi metu vanduo patenka korpuso į ertmę ir tada besisukančios mentelės jį išstumia į išorę. Akivaizdus šios rūšies siurblių privalumas yra atsparumas oro burbuliukams, kurių išvengti vandentiekyje yra neįmanoma, taip pat didelę siurbimo galia. Kaip trūkumą galima paminėti mechanizmo jautrumą kietosioms dalelėms, kurios gali sukelti problemų siurbiant užterštą vandenį.

Vibracinis siurblys

Pagrindinis vibracinio siurblio (elektromagnetinio) elementas, žinoma, yra elektromagnetas. Mechanizmo veikimo principas yra paprastas: kintamajai srovei pasiekus ritę ji pritraukia inkarą, kuris, keičiantis poliškumui, sugrįžta į pradinę padėtį. Per sekundę įvyksta maždaug 100 inkaro ir su juo surišto stūmoklio svyravimų. Vanduo – elastinga aplinka, todėl dėl vibracijos atsiradę svyravimai išstumti vandens perteklių per vožtuvą. Vartotojai dažnai pasirinka tokius siurblius, nes jie neturi elektros variklio ir besisukančių elementų.

Išcentrinis siurblys

Gali būti giluminis, paviršinis, horizontaliosios arba vertikaliosios veleno orientacijos. Išcentrinė jėga sukuria reikiamą spaudimą ir vandens judėjimą, kuris atsiranda besisukančioms sparnuotės menėms veikiant vandenį.

Rankinis vandens siurblys

Pigiausias ir nepretenzingas. Jis puikiai tiks ten kur nėra elektros o vandens poreikis yra nedidelis. Norint priversti jį veikti teks įdėti fizinių pastangų. Daugelis modelių neturi laisvos eigos. Rankiniai vandens siurbliai gali būti stūmokliniai arba plokšteliniai. Pirmasis variantas yra labiausiai paplitęs ir tiekia nuo 500 ml iki 2000 ml per ciklą iš 20 metrų gylio. Antrasis yra kompaktiškesnis, tačiau jis gali paduoti tik iki 1500 ml iš to paties gylio.

Aukšto slėgio vandens siurblius patartina naudoti tuo atveju, jei sistemos slėgis nesuteikia reikiamo vandens tiekimo. Jie pasižymi tvirtumu, korozijai atspariomis medžiagomis, ilgą tarnavimo laiku ir labai žemu triukšmo lygiu. Pastaroji savybė yra ypač svarbi, nes leidžia aukšto vandens siurblius įdiegti pramonės, biurų ir komercinėse patalpose.

Cirkuliaciniai ir drenažiniai siurbliai

Visi šie siurbliai priskiriami vandens kėlimo klasei, tačiau privačių namų savininkams retai pavyksta apsieiti vien tik su jais. Šildymo sistemoms visada reikia naudoti cirkuliacinį siurblį, o nesant kanalizacijos prireiks ir drenažinio.

Cirkuliaciniai siurbliai yra skirti palaikyti priverstinei vandens cirkuliacijai autonominėje šildymo ar oro kondicionavimo sistemoje. Jie montuojami ant išleidimo vamzdžio tam, kad natūrali vandens cirkuliacija išliktų net dingus elektrai. Elektros energijos suvartojimas yra mažas, veikimas tylus. Kai kuriais atvejais, pirminiams šildymo sistemos užpildymui, o taip pat namuose, kur elektros energija nėra prijungta, naudojami rankiniai ar plokšteliniai siurbliai.

Drenažiniai vandens siurbliai didžiausių privačiuose namuose ir kaimuose net labiau populiarūs nei vandens kėlimo. Jie naudojami potvynių ar lietaus vandens, kanalizacijos ir fekalinių nuotekų pumpavimui.

Skysčio išpumpavimui iš duobės naudojami įvairūs drenažiniai siurbliai. Priklausomai nuo vandens taršos lygio jie yra gaminami iš skirtingų medžiagų. Pavyzdžiui, jei vanduo yra švarus, tiks pigesni siurbliai su plastikinėmis detalėmis, bet jei vanduo yra labai užterštas, kuriame daug kietųjų 5 mm arba didesnių dalelių, su savo užduotimi susidoros tik nusidėvėjimui atsparūs siurbliai, kurie pagaminti iš korozijai atsparių medžiagų.

Visi drenažiniai siurbliai yra aprūpinti plūde, kuri palaiko tam tikrą vandens lygį. Fekalinis vandens siurblys turi skirtumų, kylančių iš konkrečių naudojimo aplinkos sąlygų. Pirmiausia, medžiaga, iš kurios jis yra pagamintas, turi sustiprintas charakteristikas, yra atsparus cheminėms reakcijoms ir korozijai. Antra, dauguma modelių turi įrengtą smulkintuvą – kietų didelių smulkinimui, kuris sumažina problemų, susijusių su nuotekų šalinimu, riziką.

Kiekvienas vartotojas prieš rinkdamasis siurblį, turi sau aiškiai apibrėžti sąlygas, kuriose įranga veiks. Priklausomai nuo vandens buvimo gylio pasirenkamas giluminis arba paviršinis siurblys. Savo sodybai ar vasarnamiui renkantis elektrinį vandens siurblį, jums reikia atkreipti dėmesį į elektros energijos tiekimą, jos sutrikimo ir galios šuolių tikimybę. Vandens švara les pasirinkimą tarp elektromagnetinio ir sūkurinio, slėgis – tarp nešiojamojo ir aukšto slėgio siurblio.

Ankstesnis straipsnisKą tik baigusiems studijas – apmokama programa patirčiai įgyti ir galimybės gauti nuolatinį darbą
Kitas straipsnisElektros generatoriai