Elektros generatoriai

Elektros energijos tiekimo problemos, ypač kaimo vietovėse, dabar yra ypač aktualios ir elektros generatoriai gali jas išspręsti. Šiuo metu rinkoje galima rasti nešiojamų, mobiliųjų, vienos fazės ir trifazių elektros generatorių. Visi jie gali padaryti mūsų gyvenimą patogesniu, suteikdami nenutrūkstamą elektros energijos tiekimą į mūsų namus, statybvietės ir medicinos įrenginius. Konstrukcijos ypatybės (plieno korpusas, kuris apsaugo nuo atmosferos poveikio) benzininius ir dyzelinius generatorius padaro tinkamus naudoti net kurioje klimato zonoje. Dėl stabilaus išėjimo signalo, jie yra naudojami jautrioje elektros įrangoje, pavyzdžiui, medicininėje ir kompiuterinėje įrangoje.

Kaip veikia invertinis elektros generatorius

Invertinis elektros generatorius veikia dviem etapais. Pirmame etape kintama srovė konvertuojama į pastovią, po to stabilizuojant bangas, ši pastovi išėjimo srovė yra konvertuojama atgal į kintamą. Tokia veikimo schema užtikrina kokybišką švarią energiją.

Pagrindinis skirtumas matomas generatoriaus sujungimo su varikliniu būde: benzininiuose invertiniuose generatoriuose sujungimas neturi smagračio ir sujungiamas su varikliu tiesiogiai. Naudojant šį sprendimą prietaiso svoris ir matmenys sumažėja ir dėl to tokio įrenginiai dažniausiai laikomi portatyviniais. Šie generatoriai taip pat dažnai turi patobulintą aušinimą orą ir naujos katros triukšmo slopinimo sistemas. Dėl šių savybių jie praktiškai nesukelia jokių nepatogumų žmonėms ir gali būti naudojami netoli gyvenamųjų patalpų.

Autonominiai elektros generatoriai

Pagrindinė autonominių elektros generatorių paskirtis yra elektros gamyba įvairiai įrangai, instrumentams ir prietaisams, kurioms reikalingas maitinimas. Šie prietaisai naudoja vidaus degimo variklius ir gali būti naudojami kaip pagrindinis arba pagalbinis elektros energijos šaltinis

Stacionarūs generatoriai

Šių įrenginių varikliai yra aušinami su skysčiu (dažniausiai naudojamas antifrizas) užpildytais radiatoriais ir gali turėti nuo 10 iki 2400 kilovatų galios diapazoną

Portatyviniai elektros generatoriai

Nešiojami elektros generatoriai nėra skirtos ilgam naudojimui, todėl turi nedidelį resursą. Kadangi jie daugiausia naudojami buityje, turi iki 10 kW. Dėl savo mažo dydžio ir kompaktiško dizaino, mažos galios generatoriai vadinami mobiliais arba nešiojamais. Jie paprastai turi oru aušinamus variklius, panašius į tuos, kurie naudojami namų motorizuotoje technikoje. Benzininiai mažos galios (iki 1 kW) generatoriai naudoja 2 arba 4 taktų variklius. Pirmiems būdinga nedidelė kaina ir keletas nepatogumų, pavyzdžiui: labai mažas našumas, pastebimas triukšmas veikimo metu sudėtinga priežiūra ir kita. Keturtakčiai varikliai naudojami galingesniuose nei 1 kW benzininiuose generatoriuose ir turi daug privalumų.

Vienfaziai elektros generatoriai

Naudojami vienfazės buitinės technikos ir įrangos maitinimui, turi keletą vienfazių rozečių ir automatinį šiluminį išjungimą.

Trifaziai elektros generatoriai

Pritaikyti trifaziai įrangai, bet gali maitinti ir vienfazę, nes turi atitinkamas rozetes ir automatinį išjungimą. Kaip trifazių elektros generatorių pranašumą galima paminėti jų didesnį našumą ir nedidelį svorį, lyginant su tokios pat išėjimo galios vienfaziais. Tačiau reikia atsižvelgti į keletą trifazių elektros generatorių eksploatacijos niuansų. Pirmiausia, tai būtinas apkrovos dydžio tolygumas, kuris reikalingas našumo padidinimui ir statoriaus gijų apsaugojimui. Todėl tinkamam prietaiso darbui galios skirtumas tarp abiejų fazių neturėtų viršyti 20-30 procentų. Jei naudojama tik viena fazė, tokiu atveju veikia tik viena statoriaus ritė, o ne trys.

Ankstesnis straipsnisVandens siurbliai
Kitas straipsnis„Vilnius Tech Park” įsikurs lietuvių bevielio ryšio technologijų kūrėjai „LigoWave”

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here