Kaip pagerinti šilumos siurblio efektyvumą?
Šildymo sistema atlieka svarbų vaidmenį šilumos siurblio veikime. Veiksmingiausia įranga funkcionuoja su žematemperatūrinėmis šildymo sistemomis: šilto vandens grindys; ventiliatoriaus spiralės (ventiliatorių šilumokaičiai). Svarbus faktas yra tai, kad šilumos siurblys efektyviau dirba esant 35-40 ° C temperatūrai prie išėjimo, ir tai atitinka optimalią aušinimo skysčio temperatūrą vandens šildomų grindų arba oro šildymo sistemoje.
Ar šilumos siurblys gali vėsinti?
Šilumos siurbliai kondimonta.lt gali ne tik šildyti, bet ir vėsinti – juos galima naudoti oro kondicionavimui. Tai yra, prietaisas gali paimti šilumą iš kambario ir išleisti į lauką tuo pačiu principu, bet tik atvirkštine tvarka. Šaldytuvas taip pat yra šilumos siurblys. Šis buitinis prietaisas negamina šalčio, jis tiesiog pašalina visą šilumą iš sandarios šilumą izoliuojančios kameros.
Kokiose srityse naudojami šilumos siurbliai?
Šilumos siurbliai naudojami pramonės objektų, savivaldybių pastatų, daugiaaukščių ir privačių gyvenamųjų namų šildymui ir oro kondicionavimui. Ši technologija gali pakeisti visus tradicinius šildymo būdus. To pavyzdys – Švedija, kur daugiau nei 90% įvairios paskirties pastatų šildomi šilumos siurbliais. Geoterminiai ir aeroterminiai siurbliai plačiai paplitę Europoje, JAV, Japonijoje.
Kam tinka šis šildymo tipas?
Šilumos siurbliui veikti reikia tik elektros energijos. Toks šildymas tinka privatiems namams, esantiems atokiau nuo dujotiekių arba kur neracionalu brangus dujų prijungimas. Šilumos siurblys puikiai tinka nedujintuose regionuose, kur nepakanka galios įrengti elektrinį katilą. Tokį šildymo būdą mėgsta tie, kurie nenori gyventi ant „parako statinės“, tai yra tinka žmonėms, kurie bijo uždusti ar sprogimo, kai nuteka dujos. Šilumos siurblys gali būti naudojamas komercinėse patalpose kaip energiją taupantis šildymas.
Kokį pavojų kelia šilumos siurbliai?
Šilumos siurblys nedegina kuro; jis neišskiria kenksmingų teršalų į atmosferą ir atliekų į aplinką. Tai ugniai/sprogimui atsparus ir aplinkai nekenksmingas įrenginys. Šaltnešis cirkuliuoja uždaroje grandinėje ir nekelia pavojaus gamtai ir žmogui.
Į ką atkreipti dėmesį renkantis šilumos siurblį?
Šilumos siurbliai skirstomi į tris tipus: aeroterminius, akvaterminius ir geoterminius. Pirmieji veikia nuo atmosferos karščio ir turi du reikšmingus trūkumus: temperatūros svyravimus ir reguliarią radiatorių taršą. Esant dideliems šalčiams šiluminis koeficientas (COP) nukrenta iki 1, o ne deklaruojamų 3–5. Taip pat nuolatinė lauko radiatorių tarša mažina aeroterminių siurblių efektyvumą. Šie pasirinkimai labiau tinka vidutinio klimato zonoms su švelniomis žiemomis.
Akvaterminiai siurbliai yra reiklūs vandens kokybei ir jų efektyvumas krenta, kai aušinimo skysčio kontūras tampa nešvarus arba padengtas nuosėdomis.
Mūsų sąlygomis geriausias pasirinkimas – geoterminiai šilumos siurbliai. Sistema „dirvožemis-vanduo” yra patogiausia, patikimiausia ir efektyviausia šildymui ir karšto vandens tiekimui namuose. Taip yra dėl beveik pastovios dirvožemio temperatūros ištisus metus. Geoterminis laukas yra paklotas žemiau žemės užšalimo žymos, o tai leidžia įrenginiui veikti stabiliai ir sukurti aukštą šiluminį koeficientą.
Renkantis įrangą svarbu, kad ji ne tik šildytų vandenį, bet ir pasižymėtų pažangiomis charakteristikomis, atitinkančiomis šiuolaikinio šilumos siurblio reikalavimus.