Moteriski batai

Turbūt sunkiai sutvardote savo norą praeiti pro batų parduotuvę joje neapsilankiusios? Jei taip, jūs galite drąsiai save vadinti tikromis „batų maniakėmis“ (žinoma – gerąja šio žodžio prasme), kurios žengia koja kojon su šiuolaikinėmis mados tendencijomis ir neleidžia pro savo akis praleisti nei vienos svarbios stiliaus detalės.

Žinoma, kiekvienas naujas sezonas diktuoja skirtingas madas ir stiliaus taisykles, todėl reguliarus naujienų sekimas yra būtinas, jei norime neprašauti pro šalį ir savo įvaizdį paversti kuo originalesniu, šiuolaikiškesniu ir patogesniu. O kadangi batai yra neatsiejama kiekvienos moters stiliaus detalė, https://aistrabatams.lt/ negaili kelių įdomių faktų apie avalynę.

Batai, kurie nusakydavo žmogaus statusą visuomenėje

Senovės Egipte vergai dažniausiai neavėdavo jokių batų, o jei avėdavo – tai būdavo iš palmių lapų pagaminti sandalai. Paprasti piliečiai avėdavo sandalus, pagamintus iš papiruso. Tuo tarpu tie visuomenės veikėjai, kurie būdavo priskiriami aukštesniam sluoksniui, galėdavo avėti smailianosius sandalus. Raudona ir geltona spalvos buvo priskiriamos aukštesniam sluoksniui. Todėl pakakdavo pažvelgti į žmogaus avimus batus, kad būtų galima suprasti, kokiam sluoksniui jis priklausė. Laimei, tokie laikai jau praeityje!

Ar kada nors girdėjote terminą „dvi kairės kojos“?

Šis terminas neegzistavo iki 1818 m. Klausite, kodėl? Tik nuo 1818 m. buvo „išrasta dešinė koja“. Iki to laiko nebuvo jokio skirtumo tarp batų, gaminamų kairei ar dešinei kojai. Jie tiesiog būdavo gaminami vienodai. Pirmieji batai, skirti kairei ir dešinei kojai, buvo pagaminti Filipinuose. Akivaizdu, kad batai iki tol nebuvo gaminti orientuojantis į patogumą ir komfortą.

Mediniai batai

Mediniai batai Lietuvoje yra vadinami klumpėmis (olandai juos vadina labai panašiai – „klompens“). Atsižvelgiant į tai, kad Olandija yra žemiau jūros lygio, šioje šalyje yra daug klampių ir „šlapių“ vietovių. Bėgant laikui olandai suprato, kad odiniai batai gali labai lengvai peršlapti ir tapti nebenaudojami. Dėl šios priežasties jie sukūrė medinius batus. Olandijoje iki šiol yra populiaru medinius batus avėti viešumoje, tačiau jie niekuomet nėra dėvimi namuose.

Batų muziejus

Vienintelis batų muziejus Š. Amerikoje yra įsikūręs Toronte. Jame galima pamatyti batų, kurių amžius siekia net 4500 m.

Kai kuriuos batus avėti yra pavojinga

XVI a. aristokratės moterys Italijoje pradėjo avėti batus, kurie buvo labai aukštais kulnais. Kai kurių batų kulnai buvo tokie aukšti, kad moterims reikėdavo papildomos pagalbos juos avint. Be to, valdžiai teko uždrausti pernelyg aukštus kulnus, kadangi pasitaikydavo, jog moterys, avėdamos tokius batus, nukrisdavo ir užsimušdavo. Neilgai trukus Venecijoje atsirado ir kojokai, kurie labai greitai išpopuliarėjo.

Ankstesnis straipsnis7 priežastys, kodėl jums reikia „Google Ads“
Kitas straipsnisKur kreiptis dėl odontologinių paslaugų?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here