Klasikiniai batai vyrams – nepigūs

1880
klasikiniai vyriški batai

Klasikiniai batai vyrams yra brangūs – tai faktas. Jei batai kainuoja 20-50 eurų, jie arba nėra kokybiški, arba jų paskirtis kita (jie apmaunami išlydint į paskutinę kelionę…). Kodėl taip?

Pirmiausia, reiktų žinoti apie ką eina kalba, nes ne visi lakuoti batai vyrams yra kokybiški ar prabangūs. Be to ne visi vyriški batai prie kostiumo yra klasikiniai. Kuo puikiausiai per oficialius susitikimus gali būti avima ir laisvalaikio avalynė – kad ir pero batai.

Tikra oda

Klasikiniai batai vyrams išsiskiria tuo, kad yra pasiūti iš kokybiškos galvijų odos. Dėl to jie dažnai būna rudos spalvos. Tai natūrali odos spalva, ji nėra dažyta ar kitaip paveikta. Oda kainuoja daug, todėl ir bateliai yra brangūs.

Sudėtinga siuvimo technologija

Kuo paprastesnė gamybos technologija, tuo mažiau mašinų ir žmonių reikia išlaikyti. Deja, batai yra ne visiškai ta sritis, kur pavyktų taupyti. Tiesa, yra vientiso siuvimo oksford batai vyrams, kur tikrai taupoma oda. Kitais atvejais oda nėra taupoma visiškai. Paimkite bet kuriuos brogus arba oksfordus ir pamatysite, kad bato nosis, liežuvėlis, raištelių laikiklis, kulnas ir batų šonai yra pasiūti iš atskirų gabalėlių. Kai kuriais atvejais tie gabalėliai turi būti skirtingų kontrastuojančių spalvų (reporterio batai arba saddleriai yra siuvami dažniausiai iš baltos ir juodos ar rudos odos). Čia jums ne vyriški ugai, kurie pasiuvami iš dviejų medžiagos gabalų. Klasikiniai batai vyrams yra siuvami sudėtingai, todėl jų kaina didelė.

Rankų darbas

Siuvimo pramonėje labai svarbus yra rankų darbas. Šiuolaikinėse siuvyklose viskas siuvama rankomis, o ne robotais. Bet kodėl paprasta palaidinė pigi, o klasikiniai batai vyrams brangūs? Priežastis paprasta – rūbus siuva ne itin kvalifikuoti darbuotojai. Tai reiškia, kad jie apmokomi per savaitę ir gali siūti nesudėtingas rūbų dalis. Batų siuvykloje tokių darbuotojų net ir būti negali. Nebent raištelių įvėrikai… Visus siuvimo darbus atlieka patyrę meistrai, nes klaidos kaina yra brangios odos gabalas, o ne pigi medvilnės atraižėlė.

Taip gimsta ir vardiniai batai vyrams. Juk pagal išmatavimus pasiūti batai idealiai tinka kojoms. Kai kurie žmonės negali nešioti oksfordų dėl to, kad jie yra per siauri ir koja netelpa. Rankų darbo prabangūs vyriški batai yra siuvami gana ilgai, tačiau kokybė viršija visus lūkesčius.

Tvirtumas ir ilgaamžiškumas

Klasikiniai odiniai batai yra itin patvarūs ir ilgaamžiai. Tai ne paprasti sportiniai batai vyrams, kuriuos galima keisti kas pusmetį. Siuvėjai naudoja itin tvirtus siūlus ir geriausius klijus. Taip gimsta batai, kurie savo šeimininkams tarnauja ne vienerius metus. Paskaičiuokime. Jei kiekvienais metais už klasikinius batus mokate po 100 eurų už porą, kiek sutaupote 10 metų nešiodami tuos pačius batus? Tikrai nemažai.

Ankstesnis straipsnisŠiltnamiai: su džiaugsmu mėgaukimės daržovėmis ir gėlėmis
Kitas straipsnisPuoškitės ne pirmu po ranka pasitaikiusiu kaklo aksesuaru

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here