Galutinai žmogaus pėda susiformuoja iki jo 6-7 metų. Tad labai svarbu, kad vaikas iki mokyklos dėvėtų tinkamą avalynę. Tik taip pavyks ateityje išvengti stuburo problemų, leis susiformuoti taisyklingai laikysenai ir nereiks susidurti su plokščiapadystės problemomis. Vaikiški batai tėvams turėtų būti ta tema į kurią nederėtų žvelgti tik žaismingai ir susikoncentruoti tik į estetinę avalynės pusę.

Profilaktinis ortopedinės avalynės dėvėjimas

Egzistuoja nuomonė, jog ortopedinę avalynę vaikams reikia dėvėti tik tuomet, kai žinomos konkrečios ryškios vaikiškų pėdučių problemos. Taip, iš dalies tai tiesa. Tačiau ortopedai pabrėžia, jog prevencinis ortopedinės avalynės dėvėjimas mažyliui tikrai nepakenks. Bet kokiu atveju, tiek batai berniukams, tiek matai mergaitėms turi būti patogūs ir teisingai formuojantys pėdą. Ortopediniai batai vaikams, taip pat ir ortopedinės basutės turi idealiai išformuotą vidpadį, išlaikantį taisyklingą fiziologinę mažylio pėdutės padėtį, arba turi galimybę ir vietą įdėti standartinius arba individualiai pagamintus vidpadžius. Ši avalynė, be abejonės, turi tvirtą užkulnį, kuris stabilizuoja čiurnos sąnarį. Plati avalynės nosis užtikrina, jog pirštai ir visa pėda gali judėti nevaržomai. Šie veiksniai labai naudingi ne tik mažylio patogumui, bet tolimesniam jo fiiziologiniam vystymuisi.

Kaip išsirinkti tinkamą avalynės dydį?

Jokia naujiena, jog šiomis dienomis kone viskas perkama internetu. Ne išimtis ir vaikiška avalynė. To baidytis tikrai neverta. Jeigu bijote, kad nesugebėsite tinkamai parinkti vaikiškų batų dydžio, nusiraminkite ir pabandykite mūsų siūlomą metodą. Pridėkite popieriaus lapą prie sienos stačiu kampu ir atsistokite. Tuomet,  stačiu kampu laikydami rašiklį, apibrėžkite pėdą. Ties labiausiai išsikišusia piršto vieta nubrėžkite horizontalią liniją. Dabar lengvai galite išmatuoti pėdos ilgį. Tą labai nesudėtinga padaryti ir su vaiko pėdute. Kone kiekvienoje internetinėje parduotuvėje rasite dydžių lentelę pagal pėdos ilgį. Beje, patartina abi pėdas išmatuoti atskirai, nes tiek suaugusiųjų, tiek vaikų pėdos dažnai šiek tiek skiriasi.

Pažersime dar keletą tikrai vertingų patarimų, kurie pravers nustatant vaikiškų batų dydį. Norint išmatuoti žieminės avalynės dydį, vaiką patartina apauti storesnėmis kojinėmis, nes jis tokias ir dėvės mūvėdamas žieminę avalynę. Vasaros laikotarpiu geriau matuoti pėdos ilgį popiet arba vakarop, kadangi vakare pėdos pavargusios, šiek tiek gali būti pabrinkusios. Tuomet būsite tikri, jog vasarinė avalynė vakare vaikui nespaus kojų. Štai tiek patarimų.

Ankstesnis straipsnis4 privalumai, kuriuos būstui suteikia užuolaidų karnizai
Kitas straipsnisAuksiniai auskarai kasdienai ir šventėms

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here