Jau pats šiltnamio pavadinimas daug ką pasako apie šį bene kiekvieno daržo statinį. Tačiau tai jokiu būdų nereiškia, jog šiltnamyje temperatūra turi būti itin šilta ar netgi karšta. Efektyviam augalų vystymuisi ir augimui optimaliausia temperatūra šiltnamyje turėtų būti nuo +25 iki +30. Jeigu temperatūra didesnė, tuomet reikalingas vėdinimas. Manome, jog patyrę daržininkai ir šiaip ne pirmus metus šiltnamiuose daržoves auginantys asmenys tokius dalykus išmano puikiai. Galbūt daugiau informacijos apie šiltnamius norėtų sužinoti tie, kuriai jį planuoja įsigyti pirmą kartą.

Šiltnamis nėra  vienadienis pirkinys, todėl, savaime suprantama, ir ne skatikus kainuojantis. Todėl pirkėjams  svarbiausiu kriterijumi  tampa  – pigiausi šiltnamiai. Na, be abejonės, daugeliui pirkėjų didžiausią pasitikėjimą kelią savos šalies prekės. Tad ne ką mažiau aktualu ir lietuviški šiltnamiai.  

Kur išmintingiausia įsigyti šiltnamį?

Rinkdamiesi miestą, kurio prekybos vietose galėtume pasidomėti šiltnamių kainomis, kokybe ir kitais privalumais, pasirinkome Panevėžį. Aplankius Ermitažą, Moki Veži, Depo parduotuves,  išties nustenbino šiltnamių gausa ir įvairovė.

Vis tik, visus šiltnamius vienija du pagrindiniai elementai. Tai metalinė konstrukcija, kuri dažniausiai gaminama iš atsparios korozijai plieno rūšies. Danga, kuria apdangiamas šiltamis gali būti labai įvairi. Anksčiau naudojama neilgaamžė plėlelėir trapus stiklas, jau galima sakyti, praeitis. Juos labai efektingai pakeitė polikarbonatas. Ši medžiaga pasižymi šviesos ir šilumos pralaidumu, patvarumu ir, svarbiausia žema kaina.

Tad visai nesvarbu, kokioje prekybos vietoje nutarsite įsigyti šiltnamį, svarbiausia atkreipkite dėmesį  į savo poreikius ir pagrindinius aspektus, kurie Jums aktualiausi.

Į ką atkreipti dėmesį perkant šiltnamį

Svarbiausia, sutiksite visi, yra šiltnamio dydis. Jį derinkite prie sklypo ploto ir vietos, kuriame stovės Jūsų daržovių „namai“. Svarbu iš karto suplanuoti, kiek auginsite augalų.

Antras svarbus dalykas – šiltnamio forma. Ji gali būti arkinė ir dvišlaitinė. Neaukštaūgėms kultūroms rinkitės arkinį šiltnamį. Tuo tarpu, aukštaūgėms kultūroms  – agurkams, aukštaūgiams pomidorams ar gėlėms – tiks dvišlaitinis šiltnamis.

Na, trečias dalykas – šiltnamio durys. Jas rekomenduojama rinkstis varstomas. Jos yra pranašesnės, nes stumdomų durų ratukai  dažnai pradeda strigti. Kada prasideda rudeniniai lietūs ir šalnos, susidaro ledas,  patekti šiltnamį reikia pasitelkti į pagalbą kastuvą. Ar Jums to reikia?

Šiltnamiai tvirtuoliai

Na, galiausiai apie šiltnamius tvirtuolius. Tai tvirta šiltnamio konstrukcija. Jūsų augalai augs tinkamai ir vešliai. Tvirto šiltnamio karkasui yra naudojami uždari keturkampio tipo vamzdžiai. Ši konstrukcija yra labai tvirta ir ilgaamžė. Kad įtvirtinti šiltnamį į žemę, visiškai . nereikalingi jokie papildomi tvirtinimai. Tiesiog yra T formos profiliai, kuria užkasami į žemę.

Galime paminėti tik šio šiltnamio priedus:

  • Stoglangis
  • Automatika stoglangiui;
  • Automatika orlaidei;
  • Laistymo sistema;
  • Rezervuaras;
  • Lentynos.

Atminkite vieną: ar norite paprastesnio šiltnamio, ar su visomis naujausiomis technologijomis, kreipkitės į specialistus. Mūsų aplankytos prekybos vietos Moki Veži. Depo, Ermitažas  ir kitos prekybvietės nustebino savo darbuotojų profesionalumu. Tiesiog pasitikėkite jais ir galėsite džiaugtis puikiu šiltnamiu. Specialistai įvertinę Jūsų lūkesčius ir finansines galimybes padės išsirinkti optimaliausią kainos ir kokybės santykį.

Ankstesnis straipsnisMotociklų dalys – pigūs būdas susitvarkyti transporto priemonę
Kitas straipsnisKlasikiniai batai vyrams – nepigūs

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here