odontologijos klinika

Sveiki dantys ir gera burnos higiena jūsų bendrai savijautai atsiliepia gerokai daugiau nei pagalvotumėte, tačiau daugelis žmonių to nepastebi arba neįvertina. Kasdien tinkamai valydami dantis šepetėliu, siūlu ir reguliariai tikrindami dantis pas odontologą galite išvengti skausmingų, labai sunkiai ar brangiai gydomų dantenų ligų, dantų ėduonies ir kitų burnos sveikatos problemų.

Turėti gerą burnos priežiūros „rutiną“ yra ne taip jau sunku. Apžvelgsime svarbiausius dalykus ir pasižiūrėsime, kaip jums išvengti rimtų problemų ateityje.

Primename, kad straipsnyje pateikiama informacija yra tik patariamojo pobūdžio. Tikslius patarimus jūsų atvejui suteiks profesionalus odontologas ar burnos priežiūros specialistas.

Valytis du kartus per dieną

Dantų valymas du kartus per dieną – ryte ir prieš miegą – labai svarbus norint pašalinti apnašas ir bakterijas, kurios kaupiasi ant dantų bei gali sukelti dantų ėduonį ir dantenų ligas.

Jeigu dar neturite, jau dabar įsigykite šepetėlį minkštais šereliais (angl. soft) ir dantų pastą su fluoru. Dantis valykite bent dvi minutes, stengdamiesi pasiekti visas burnos vietas, įskaitant liežuvį, dantenas ir galinius krūminius dantis. Pastos naudoti daug nebūtina, tačiau reikėtų dantis valyti kruopščiais, sukamaisiais judesiais.

Kasdien naudokite dantų siūlą

Dantų siūlas yra toks pat svarbus kaip ir dantų šepetėlis ir turėtų būti naudojamas kasdien. Šepetėlis nėra pajėgus tinkamai išvalyti tarpdančių. Tai efektyviai išspręsti įmanoma tik su siūlo. Pašalinkite apnašas ir maisto daleles iš tarpdančių naudodami švelnius judesius. Nenaudokite siūlo agresyviai ir stenkitės elgtis delikačiai, ypač kai priartėjate prie dantenų.

Naudokite gerą burnos skalavimo skystį

Burnos skalavimo skystis yra puikus priedas į gerą rutiną, nes padeda naikinti bakterijas ir pašalina nemalonų burnos kvapą. Rinkitės burnos skalavimo skystį su fluoru, kad sustiprintumėte dantis ir išvengtumėte ėduonies. Prieš valydami dantis ryte ir prieš miegą vakare, 30 sekundžių skalaukite burną.

Reguliariai lankykitės pas odontologą

Reguliarūs vizitai pas odontologą leidžia palaikyti gerą burnos sveikatą. Odontologas padeda anksti nustatyti galimas problemas ir suteikia gydymą, rekomenduoja procedūras ar priemones, kad bendra burnos sveikata pagerėtų.

Įprasta sakyti, kad kas šešis mėnesius apsilankyti pas odontologą – labai gerai, bet, jei taip dažnai nesigauna, tai bent kartą per metus – būtina. Taip pat naudinga ir periodiška burnos higiena – procedūros, kurių metu nuodugniai valomi dantys ir burnos ertmė.

Gerinkite savo mitybos įpročius

Subalansuota mityba, kurioje yra mažai cukraus ir daug gerųjų mineralų – kalcio, fosforo ir kitų svarbių maistinių medžiagų, gali padėti palaikyti gerą burnos sveikatą. Geriant daug vandens taip pat lengviau išplauti maisto daleles ir bakterijas, kurios kaupiasi, o vėliau sukelia dantų ėduonį ir dantenų ligas.

Ankstesnis straipsnisKrovinių gabenimo rūšys ir jų ypatybės
Kitas straipsnisKeramikiniai puodeliai – viskas, ką turite apie juos žinoti

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here