Drėgmė yra vienas didžiausių pastato priešų. Patekusi į pastato konstrukcijas ji ima jas ardyti. Šie procesai yra nematomi plika akimi, tačiau akivaizdūs stebint pastato ilgaamžiškumą. Padidėjusi drėgmė patalpose neigiamai veikia ir mikroklimatą pastato viduje. Patalpose gali atsirasti pelėsis, nemalonių kvapų ir kitų sveikatai kenksmingų veiksnių.

Todėl statybinių izoliacinių medžiagų pasirinkimas yra labai svarbus siekiant užtikrinti pastato ilgaamžiškumą ir aplinkinių sveikatą būste. ,,Viskas namams” vata pasižymi puikiomis vandens garų laidumo ypatybėmis. Garų laidumas reiškia, kad drėgmė lengvai prasiskverbia pro akmens vatos sluoksnį ir pasišalina iš teisingai įrengtos konstrukcijos. Jei vata buvo paveikta drėgmės, tai ta drėgmė labai greitai išgarinama ir atitvaros išdžiūva. Net ir po to, kai buvo paveikta drėgmės, išdžiūvusi akmens vata išlaiko visas šilumos izoliacines, apsaugos nuo triukšmo ar net ugnies ypatybes. Todėl akmens vatos naudojimas pastato konstrukcijose ne tik sukuria komfortišką aplinką, bet ir leidžia išvengti nenumatytų išlaidų pastato remontui.

Nedega

Aplinka, kurioje gyvename, keičiasi labai greitai. Mūsų buityje natūralias medžiagas pakeitė sintetiniai, polimeriniai gaminiai, pavyzdžiui, linines užuolaidas pakeitė nailonas, kapronas, mūsų didžioji drabužių dalis irgi yra iš nenatūralaus pluošto. O ką ir kalbėti apie baldus, indus ar techniką. Izoliacinės medžiagos retai tampa gaisro priežastimi, tačiau kalbant apie saugumą reikia atkreipti dėmesį, kiek galima sumažinti gaisro riziką ir gaisro padarinius. Jeigu naudojame nedegias statybines medžiagas, nepabloginame pastato atsparumo ugniai. Bet jeigu jas naudojame degias, prisidedame prie spartesnio gaisro plitimo. Laikas yra lemiamas veiksnys kilus gaisrui. Bene reikšmingiausi dalykai: kiek laiko turėsime žmonėms ir materialinėms vertybėms gelbėti, kiek laiko liks sustabdyti gaisro plitimą.

Akmens vata gaminama iš nedegios žaliavos – akmens. Beveik visos mineralinės vatos rūšys klasifikuojamos kaip nedegios medžiagos. Dauguma be dangos akmens vatos gaminių priskiriami saugiausiai A1 klasei pagal degumo klasifikaciją, todėl kaip šilumos izoliaciją ją galima naudoti konstrukcijose, kurioms taikomi itin griežti priešgaisriniai reikalavimai. 

Unikalios akmens vatos ypatybės naudojamos apsaugant konstrukcijas nuo ugnies nuo pamatų iki stogo. Metalo ir gelžbetonio konstrukcijų apsaugai nuo ugnies yra sukurti ir mokslinėse laboratorijose išbandyti specialūs sprendiniai.

Patraukli kaina už akmens vatos kokybę

Šiandien, dažniausiai renkamės pigiausią šiltinimo variantą, nekreipdami dėmesio į šilumos izoliacijos ypatybes ir tikėdami, kad taip pasirenkame geriausią sprendimą ir sutaupome daug lėšų. Šiltinimas PAROC akmens vata sukuria verčių, kurios yra ypač svarbios ir sunkiai įkainojamos: geresnę gyvenamąją aplinką, saugesnį ir ilgaamžį būstą.

Vieną kartą investavę į pastatų gaisrinę saugą, energinį naudingumą, garso izoliavimą naudą turėsite visą pastato eksploatavimo laiką. Šiltinimas akmens vata yra ilgalaikė investicija, kurios nauda, tai – komfortas, saugumas bei išlaidų, pastato eksploatacijai ir šildymui, mažinimas.

Skandinaviška patirtis

Aplinka, kurioje gyvename ir dirbame, nuolat kinta. Ekstremalios sąlygos tampa vis dažniau pasitaikančiu reiškiniu visame pasaulyje. Pastatai, kuriuose gyvename ir dirbame, sensta, o greitai plėtojamos technologijos skatina aukštesnius izoliacinių sprendimų reikalavimus. ,,Viskas namams” siūlo Jums ne tik platų gaminių asortimentą, bet ir izoliacinius sprendimus konkretiems atvejams.

Plėtodama energiškai efektyvių pastatų statybos technologijas ir sprendimus,,,Viskas namams” kartu su partneriais aktyviai dalyvavo projektuojant ir statant pirmuosius pasyviuosius namus Švedijoje, Suomijoje bei Lietuvoje. 

Didelis dėmesys skiriamas ir renovuojamiems pastatams. Mes  inicijavome ne vieną energiškai efektyvios renovacijos projektą. 

Ankstesnis straipsnisKodėl Lietuvoje šiferis yra stogo danga Nr. 1
Kitas straipsnisOriginalūs tepalai automobiliams – būtina sąlyga ilgai vairuotojo ir automobilio draugystei

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here