Daugelis vairuotojų, dievinančių greitį už vairo, nuleidę galvas pripažįsta, jog savo numylėtoms transporto priemonėms skiria per mažai dėmesio. Taip, išlaidos automobiliams neretai būna iš tiesų įspūdingos, tačiau naivu tikėtis, jog tiesiog laukiant ir nieko nedarant problema kažkur dings ir nebekels rūpesčių. Priešingai, laiku nereaguojant į automobilio „poreikius“, išlaidos tik dar labiau augs. Originalūs tepalai automobiliams ir laiku atliekamas šių keitimas – taisyklė, kuriai sąmoningas vairuotojas nusižengti neturėtų.

Į klausimą, kodėl būtina reguliariai keisti automobilio alyvą, galima taikliai atsakyti panaudojant analogą su asmens higiena. Mes prausiamės tam, jog puoselėtume savo gerą savijautą ir apsisaugotume nuo ligų. Tuo tarpu originalūs tepalai automobiliams naudojami dėl to, jog būtų sumažinta variklio gedimų tikimybė. Tepalai, laikui bėgant, netenka savo naudingųjų savybių ir nėra pajėgūs tinkamai atlikti savo funkcijų. Tik reguliarus tepalų keitimas (ir tinkamos rūšies parinkimas) gali užtikrinti, jog variklis dirbs efektyviai ir ilgai.

Tepalų sudėtiniai komponentai bėgant laikui, o tiksliau – veikiant nepalankiems faktoriams, užuot nešę naudą automobiliui, pradeda šiam…kenkti. Veikiant šilumai, drėgmei orui ir kitiems veiksniams, tepalai ima tirštėti ir tampa neatsparūs korozijos poveikiui. Natūralu, jog pasenę, klampūs tepalai ne padeda varikliui dirbti, bet netgi kenkia. Norint to išvengti, būtina vadovautis dviem pagrindinėmis taisyklėmis: nepamiršti laiku pakeisti tepalų ir rinktis tik originalius, konkrečiam automobilio modeliui tinkančius tepalus.

Taip, tą mėnesį, kai ateis laikas keisti tepalus, jūsų išlaidos gerokai išaugs. Tačiau, pasikartosime, tai neišvengiama: tik tokios profilaktinės priemonės gali padėti užtikrinti sklandų ir ilgalaikį variklio darbą bei apsaugoti nuo dar didesnių išlaidų automobiliui sugedus. Originalūs tepalai automobiliams kainuoja nemažai. Tai – natūralu, kadangi jų gamintojai investuoja dideles sumas į tepalų formulės kokybės užtikrinimą bei praktinį tinkamumo testavimą. Jei rasite itin patrauklų kainos pasiūlymą tepalams, išlaikykite budrumą: prekyboje siūlomi gaminiai, kurių kokybė verčia abejoti. Verčiau skirti šiek tiek laiko akcijų, kurias savo tepalams bei kitoms automobilių priežiūros priemonėms taiko žinomi gamintojai, paieškai.

.

Ankstesnis straipsnisSienos kvėpuoja
Kitas straipsnisLogotipų kūrimas: 5 būdai, kaip tai padaryti

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here