Norite susikurti logotipą? Yra net 5 būdai tai padaryti. Logotipai gali būti kuriami skirtingai. Apie kai kuriuos būdus žinojote, o kiti pasirodys gal ir kiek nauji, neįprasti. Pradėkime…

  1. Logotipą kuriame patys. O taip, tai visiškai įmanoma ir gana dažnas atvejis naujuose versluose. Kam investuoti į normalų logotipą, kai neaišku, ar verslas sulauks pirmojo gimtadienio. Tokiu atveju padeda įvairios interneto tarnybos, kurios leidžia susikurti logotipą patiems. Dauguma iš jų yra mokamos, tačiau kainos tikrai nedidelės – iki 30 eurų už paruoštą logotipą. Gaunate jį svarbiausiai rinkodaroje naudojamais formatais, tad tai didelis pliusas. Šio logotipų kūrimo būdo trūkumas – šabloniškumas. Viskas priklauso nuo to, kokius šablonus parenka tos internetinės tarnybos, kur kai kurios net nepalaiko lietuviškų šriftų… Visa atsakomybė už logo efektyvumą tenka jums patiems.
  2. Logotipą kuria draugas... Taip, draugai, kurie šiek tiek moka Photoshopu naudotis kartais atlieka tokią paslaugą. Rezultatas ne visada tenkina lūkesčius, bet tai geriau, nei nieko…
  3. Logotipų aukcionai. Jei jums reikalingas logotipas, susirandate logotipų aukcionų puslapius ir paskelbiate skelbimą naujam logotipui sukurti. Keletas dizainerių atsiunčia savo variantus. Sumokate už tą, kuris jums labiausiai patinka. Tokios paslaugos kaina – apie 50 eurų. Tai labai nedaug, turint omenyje, kad gaunate keletą variantų. Trūkumas – negalite ilgai derinti logotipų, be to dizaineris nėra labai motyvuotas sukurti tikrą šedevrą.
  4. Logotipus kuria profesionalus dizaineris. Susirandate logotipų dizainerį ir tada dirbate su juo. Logotipo sukūrimas kainuoja 150-300 eurų. Tokiu būdu gaunate profesionaliai, pagal jūsų pageidavimus sukurtą logo, kurį galite naudoti savo reklaminėse kampanijose.
  5. Logotipą kuria reklamos agentūra. Reklamos agentūros darbas kainuoja brangiai, nes prie jūsų logotipo dirba nemažai žmonių iš kūrybininkų komandos. Jie strateguoja, analizuoja jūsų verslo pobūdį ir rinkos ypatumus, atlieka išsamią konkurentų grafikos analizę ir paruošia tikslų logotipo aprašymą. Tada reklamos agentūros dizaineriai (ne vienas dizaineris) dirba su pačiu logo. Taip gaunate itin aukštos klasės produktą su „brandbooku“ – taisyklių rinkiniu, kaip naudoti logotipą reklamose. Trūkumas – didelė kaina. Tokio logotipo sukūrimas dažnai prasideda nuo 2000 eurų.

Logotipo kūrimas yra sudėtingas procesas, kurį turėtų atlikti ne draugas ar koks nemokamas internetinis įrankis, bet profesionalai, turintys patirties ir suprantantys, kad logotipas gali gyvuoti ne tik vienerius, bet ir dešimti metų.

Ankstesnis straipsnisOriginalūs tepalai automobiliams – būtina sąlyga ilgai vairuotojo ir automobilio draugystei
Kitas straipsnisKaimo turizmo sodybos Kauno rajone – iš šventėms, ir poilsiui

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here