Jei statote namą, kokią stogo dangą rinktumėtės? Dauguma apklaustųjų namų savininkų nė nesusimąstydami atsakytų „šiferis“. Aišku, kai kas rinktųsi bituminę stogo dangą, skardinį stogą ar net čerpes, bet daugumos širdis linksta vis dėlto prie seno gero šiferio. Kodėl?

Šiferio kaina

Dažniausias argumentas yra šiferio kaina, kuri yra kiek mažesnė, nei kitos stogo dangos. Šiferis Moki-Veži prekybos centras yra labai nebrangus. Šiferio kaina Ermitaže taip pat kartais stebina, ypač per didžiąsias akcijas. Šiferis kaina Senukai parduodamas su 30 proc. nuolaida kiekvieną trečiadienį ir šeštadienį. Kitur taip pat nemažai akcijų ir nuolaidų šiems stogo lakštams.  

Šiferis kainuoja nedaug dėl poros svarbių priežasčių:

  1. Jis gaminamas iš cemento ir specialaus pluošto, todėl jo savikaina yra mažesnė, nei bituminės dangos, plieninių lakštų ar keramikinių čerpių.
  2. Didelė konkurencija gamybos srityje. Dabar šalia lietuviško parduodamas ukrainietiškas šiferis. O lenkiškas šiferis Cembrit atsiliepimai – patys geriausi. Ir ne tik iš pasienyje gyvenančių lietuvių, kurie jau keletas metų važiuoja statybinių medžiagų būtent į Lenkijos prekyubos centrus.

Šiferio ilgaamžiškumas ir patvarumas

Šiferis yra gaminamas iš cemento, specialaus pluošto ir tam tikrų kitų medžiagų, neturinčių jokio asbesto. Dėl to jis yra nekenksmingas. Pavyzdžiui, esal siferis, kurį gamina ir Eternit Baltic yra aštuonių bangų ir su gruoblėtu, o ne lygiu paviršiumi. Tai užtikrina ilgaamžiškumą ir dar didesnį atsparumą kenksmingoms oro sąlygoms ir kitiems poveikiams. Nedažytas šiferis yra taip pat pakankamai atsparus išorei, tačiau jį dabar perka tik pačių pigiausių prekių ieškantys pirkėjai. Vis dėlto dažytas laiko kur kas ilgiau.

Paprastas tvirtinimas

Renkantis stogo dangą svarbu atsižvelgti ir į tvirtinimo būdą. Šiferis yra tvirtinamas prie stogo karkaso paprasčiausiais dažytais varžtais su guminėmis įvorėmis. Tai vienas iš greičiausių ir paprasčiausių tvirtinimo būdų. Šiferį pritvirtinti galima dviese – vienas užkelia šiferio lapą, o kitas jį pritvirtina šalia jau sudėtų. Svarbu teisingai pritvirtinti pirmąjį lakštą.

Deja, kitos dangos reikalauja kur kas daugiau profesionalumo ir pastangų, nes tiek čerpes, tiek bituminę dangą teisingai sudėti reikia mokėti. Be to tai kur kas kruopštesnis ir ilgiau trunkantis darbas. Skardinio stogo lakštai dideli, todėl reikia mažiausiai 3-4 darbininkų, o tai iš karto didina montavimo kainas.

Kokybiškas šiferis Šiauliuose, Vilniuje ar Kėdainiuose parduodamas visuose statybinių prekių prekybos centruose ir parduotuvėse.

Ankstesnis straipsnisBlakstienų priauginimas: geriausi didmiesčių salonai
Kitas straipsnisSienos kvėpuoja

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here