Kaminas labai dažnai pernelyg nuvertinama ir net pamirštama namo dalis. Taip, jis būtinas nusprendus namus apšildyti, pavyzdžiui, kieto kuro katilais. Tačiau problema, kad žmonės diegiasi sistemas, tačiau kaminam skiria per mažai dėmesio. O dėl to kyla gaisro pavojus.

Kamino funkcija yra traukti dūmus į lauką. Jie yra stačiakampio arba ovalo formos. Pastarieji – patys geriausi, tad jeigu dar tik statote namus – rinkitės tokius. Kamino įdėklas – būtina geros kokybės kamino sudėtinė dalis, tad net nekyla klausimas, ar jo reikia. Jo buvimas – saugumas, kurio turėtų siekti kiekvienas.

Kaminas – daugeliui metų

Renkantis kaminą reikia įvertinti tai, kad tai yra daugelį metų jums tarnaujanti investicija. Arba tokia privaloma būti. Natūralu, kad tokiu atveju taupymas gali atsisukti atgal prieš jus. Juk kaminas bei įdėklas jam perkamas ne metams, ne dviems, tačiau keliams. Kamino ilgaamžiškumą lemia medžiagos iš kurių jis yra pagamintas. Atsparumas temperatūrai – pats svarbiausias kriterijus.

Tačiau greta jo yra ir daugiau niuansų, kurie užtikrina, kad kaminas tarnaus ilgai. Ir svarbiausia, kad jis bus funkcionalus. Tai reiškia, kad jis padės išvengti suodžių ir tuo pačiu galimo gaisro pavojaus.

Deja, jis labai realus. Kiekvienais metais šimtai namų užsidega dėl netinkamos šildymo sistemos, įskaitant ir kaminus. Jie turi būti pagaminti ne tik iš geros kokybės medžiagos, tačiau įdėklai – montuojami labai tiksliai. Geriausia darbus palikti specialistams, kurie tai atlieka kasdien.

Prioritetas – saugumas

Kamino saugumas turi būti prioritetas. Dėl to įdėklai turi būti svarstomi ne kaip galimybė, tačiau būtinybė. Tik tokiu atveju, kai jis bus, galite būti ramus, kad padarėte beveik viską, ko reikia, kad būtų išvengiama gaisro.

Taip pat reikia reguliariai valyti kaminus. Geriausia samdyti specialistus, kurie ne tik turi specialias priemones skirtas kamino valymui, tačiau ir žinias, kurios padeda darbus atlikti greitai ir kokybiškai.

Reguliariai siūlome naudoti chemiją, kuri yra skirta suodžių tirpdymui. Kai kurie juos bando tirpdyti su bulvių lupenomis. Tai yra gana dažnai naudojamas metodas. Visgi, ne iki galo ištirtas, tad verta rinktis specialias, valymui skirtas priemones. Jos negarantuoja 100 procentų efekto, tačiau kartu su įdėklu – tikrai labai veiksmingos.

Paprastumas laimi

Renkantis kaminus verta kuo daugiau dėmesio skirti paprastumo aspektui. Šiuo metu rinkoje siūlomi ne tik tradiciniai, tačiau ir gana įmantrūs kaminai, kurie dažniausiai siejami su inovacijomis. Visgi, sudėtingesnis – tikrai ne visada geriau. Tradicinis kaminas, kurio montavimas yra greitas ir paprastas – tobulas pasirinkimas kiekvienam.

Geras sprendimas yra keramikiniai arba šamotiniai kaminai. Jie tinka bet kokio kuro rūšims: kietam kurui, skystoms, dujoms… Komplektaciją sudaro keramzito blokeliai, keramikiniai vamzdžiai, kondensacinis vamzdis, izoliacinė vata, pajungimo trišakis, pravalos trišakis, betoninė, dengiamoji plokštė, montavimo paketas (klijai keramikai) ir mūro mišinys keramzito blokeliams ir t.t. Ji gali kisti priklausomai nuo konkretaus gaminio.

Kamino įdėklo svarba

Greta geros kokybės kamino taip pat verta kuo daugiau dėmesio skirti įdėklui. Siūlome juos pirkti patikimose prekybos vistose, legaliose, kurios teikia garantijas. Tai yra tarsi saugumo rodiklis. Taip pat galima remtis kitų žmonių komentarais. Atsiliepimai dažniausiai sukonkretina paieškas. Verta tartis su asmenimis, kurie prekiauja įdėklais. Jų patirtis gali padėti jums nuspręsti – koks įdėklas labiausiai tinka. Netaupykite. Jis, kaip ir kaminas, tarnauja labai daug metų. Bent jau taip turėtų būti. O renkantis įdėklus, kurie yra pagaminti iš geros kokybės medžiagų, taip ir bus.

Ankstesnis straipsnisATSKLEIDŽIAME PRIVAČIŲ PREKIŲ ŽENKLŲ AMINORŪGŠČIŲ GAMYBOS PASLAPTIS
Kitas straipsnisAliuminio profilių kokybė – skiriasi. Konsultuoja specialistas

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here