Pirties poveikis sveikatai

Pirties poveikis sveikatai

Seniausia gydymo vieta buvo pirtis. Joje buvo gydomi sunkūs ligoniai, nuleidžiamas kraujas, masažuojama, vanojama, gimdoma, dažnai pirtyse buvo statomos taurės. Manoma, kad pirtyje dingsta visos ligos.

Sena liaudies tradicija naudotis pirties gydomosiomis savybėmis gyva ir šiandien. Gausiai paprakaituoti ir padidinti medžiagų apykaitą labai naudinga visiems, ypač mažai judantiems žmonėms. Palaipsniui didinant šilumos intensyvumą, galima pagerinti organizmo termoreguliaciją.

Pirtis naudinga tik tada, kai joje geras mikroklimatas- tinka temperatūra, drėgmė, grynas oras ir kai griežtai laikomasi pirties procedūrų ir kaitinimosi taisyklių. Be to, būtina laikytis bendrų nuostatų; neiti į garinę išgėrus alkoholio, visai nevalgius ar per daug prikimšus skrandį, labai pavargus, prieš miegą.

Bičių produktas – medus

Jau gilioje senovėje žmogus buvo susipažinęs su bitute ir valgė medų.

Medus- tai saldi medžiaga, bičių pagaminta iš nektaringųjų augalų nektaro ir saldžiųjų išskyrų. Natūraliame meduje yra 75% angliavandenių, baltymų, mineralinių medžiagų, vitaminų B6, K, E, H, folinės rūgšties, vitamino B2.

Viržių medus turi daug baltymų. Ilgiau palaikytas medus nesikristalizuota, bet maistinė vertė nesumažėja. Medus labai maistingas produktas. Organizmas jį labai lengvai pasisavina. Medus stiprina organizmą, slopina uždegimą, malšina skausmą, mažina organizmo jautrumą, lengvina atsikosėjimą. Vartojamas esant įvairioms ligoms.

Medus pasižymi ir antibakterinėmis savybėmis. Be to, jame yra medžiagų, saugančių, kad jis nepūtų, nepelytų. Todėl medų turi valgyti ir sveiki, ir ligoniai.

Medus nuo seno vartojamas, kaip svarbiausias vaistas peršalus. Jis geriamas su šiltu pienu, citrinos sunka, arbata.

Medumi gydomos žaizdos ir sunkiai gyjančios opos, dedami medaus kompresai, daromos vonios.     

Antibiotikai- šiuolaikinės medicinos vaistas

Antibiotikai-vieni dažniausiai skiriamų vaistu visame pasaulyje. Tačiau šiandien antibiotiku šalininkai ir priešininkai pasidalijo į dvi stovyklas. Vieni teisėtai teigia, jog šie vaistai sėkmingai vartojami sunkioms infekcinėms ligoms gydyti. Tačiau ir tradicinės medicinos atstovai teigia, jog per dažnai vartojami antibiotikai kelia mirtiną pavojų žmonijai mat vienam ar kitam antibiotikui darosi atsparūs vis nauji pavojingų ligų sukėlėjai.

Antibiotikai reikalingi bakterinei infekcijai gydyti. Bakterijas sunaikina arba sustabdo jų dauginimąsi ir sudaro sąlygas tai padaryti organizmo imuninei sistemai.

Antibiotikai sunaikina naudingąsias žarnyno bakterijas ir gali sukelti pienligę, šleikštulį, viduriavimą. Antibiotikai taip pat išeikvoja B1, B2, B3, B12, bijotino ir vitamino K atsargas. Penicilinas atima iš organizmo kalį, o tetraciklinas- folio rūgštį, kalį, vitaminą C.

Natūraliuosius antibiotikus jau daug tūkstančių metų sėkmingai vartoja visas pasaulis. Tokio gydymo pagrindas yra jau milijonus metų mūsų planetoje augančios vaistažolės bei per kelis pastaruosius tūkstantmečius žiniuonių ir šamanų sukaupta patirtis. Jei pasklaidysime specialiąją medicininę literatūrą, pamatysime, jog besaikis antibiotikų ir kai kurių kitų vaistų skyrimas yra bent jau viena kai kurias vadinamąsias civilizacijos ligas sukėlusių veiksnių.                         

 Homeopatija

Nūdien gydytojai stengiasi atsižvelgti į gyvos biologinės sistemos ryšį, ir telktis į pagalbą natūralius gydymo būdus. Jie ėmė ieškoti tokios terapijos sistemos, kuri nekenktų ligotam žmogui. Būtent tokia gydymo sistema ir yra homeopatija.

Homeopatija- tai terapinis metodas, pagrįstas klinikiniais stebėjimais ir turintis daugiametę klinikinę patirtį. Homeopatinis metodas- tai individualiosios vientiso organizmo, o ne atskirų organų gydymo metodas. Kiekvienas ligonis nuo kitų sergančiųjų ta pačia liga skiriasi subjektyviais pojūčiais. Specialistų rankose homeopatinis metodas daugeliu atvejų gali lemti sėkmę, ypač gydant pačias sudėtingiausias, lėtines ligas.

Ankstesnis straipsnisLiaudies medicinos istorija
Kitas straipsnisNetradicinė medicina: kuo labiau pasitiki žmonės?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here