Ilgą laiką medicinos darbuotojai būdavo apsirengę vienodais baltais chalatais. Būtent tokio tipo medicininė apranga simbolizavo medicinos darbuotojo statusą, atsakomybę, švarą, sterilumą ir sveikatos priežiūros darbuotojų solidarumą. Ar būtinai visi klinikos ar ligoninės darbuotojai turi rengtis identiškai? Ar gali skirtis gydytojų, slaugytojų ir administracijos darbuotojų apranga? Kokias naujas galimybes suteikia drabužių diversifikacija pagal statusą ir pareigas? Kaip tai įtakoja saugesnės darbo aplinkos kūrimą? Apie visa tai pasakoja UAB „Baltas Stilius“ įmonės vadovė Loreta Tiagun.

Skirtinga medicininė apranga gali reikšti efektyvesnę komunikaciją

Sveikatos apsaugos sistemoje labai svarbu darbuotojų prestižas, pasitikėjimas, saugumo jausmas, efektyvus ir sklandus bendravimas. Kaip tai užtikrinti, jei pacientas, patekęs į gydymo įstaigą, mato daug žmonių vienodais baltais chalatais? Pavyzdžiui, tas koridoriuje vaikštantis žmogus – bendrosios praktikos gydytojas, chirurgas, administracijos darbuotojas, o gal… rezidentas? Ar galima į jį kreiptis man rūpimu klausimu? 

Su ta pačia problema susiduria ir klinikos darbuotojai. Klinikose ir ligoninėse darbuotojų ir skyrių būna daug, ne visi pažįsta vienas kitą asmeniškai. Ar tai mano kolega? Ar galiu prieiti ir pradėti pokalbį rūpimu klausimu? O gal geriau net netrukdyti, nes jis tikrai nežinos, kokiu klausimu teiraujuosi.

Neapibrėžtumas kelia sumaištį. Vakarų Europos šalių klinikose ir ligoninėse pastaruoju metu pastebimos naujos tendencijos. Atsisakoma baltų chalatų. Darbuotojų apranga diferencijuojama pagal statusą (gydytojai, chirurgai, slaugytojai) ir specializaciją (akušerija, onkologija, vaikų skyrius ir pan.).

Vienodos darbo aprangos atsisakymas

Kaip viskas atrodo praktiškai? Pavyzdžiui, Bristolio (UK) universitetinėje ligoninėje bendrosios praktikos gydytojai dėvi baltus chalatus su tamsiai žalios spalvos apvadais, neurologijos skyriaus darbuotojai ir klinikiniai psichologai – alyvinės spalvos, gastroenterologai – mėlynus, o pediatrijos skyriaus darbuotojai – pilkus chalatus.

Kitas pavyzdys – gydytojai, slaugytojai ir padėjėjai atpažįstami pagal spalvą. Pavyzdžiui, gydytojai dėvi šviesiai mėlyną darbo aprangą, o slaugytojai ir padėjėjai – tamsiai mėlyną.

Pastaruoju metu jau daugelyje sveikatos priežiūros įstaigų vien tik iš medicininės aprangos galima atpažinti darbuotojus: laborantus, sanitarus, administracijos tarnautojus ir kt.

Kodėl medicininės aprangos diferenciacija yra naudinga?

Specialistai ir pacientai jaučiasi geriau, kai personalą galima atpažinti iš drabužių. Įvairūs tyrimai rodo, kad sveikatos priežiūros įstaigose, kuriose gydytojus ir slaugytojus galima atpažinti pagal aprangos kodą, pacientai jaučiasi saugesni, drąsiau klausia rūpimų klausimų, nes žino, kad kreipiasi į tinkamą žmogų.

Tokiose įstaigose mažiau netikrumo, neapibrėžtumo, pacientai greičiau sveiksta, o darbuotojai mažiau pavargsta. Medicinos įstaigos darbuotojai lengviau atpažįsta vieni kitus pagal aprangą, jie lengviau bendrauja  – klausimai ir informacija tikslingai nukreipiama į specialistus. Taupomas laikas, valdomos rizikos, kuriama produktyvesnė ir saugesnė darbo aplinka.

UAB „Baltas Stilius“ prekiauja sveikatos priežiūros specialistams skirta medicinine apranga ir yra įgaliotasis Koi (JAV) ir Apolonia (Lenkija) atstovas Lietuvoje. Įmonės asortimente – daugybė įvairių drabužių. Vyrams ir moterims skirtos: medicininiai kostiumai, palaidinės, kelnės, švarkeliai ir chalatai, taip pat avalynė – basutės, bateliai ir šlepetės. Prekes galima įsigyti parduotuvėje Vilniuje bei užsisakyti įmonės elektroninėje parduotuvėje.   

Parduotuvė „BALTAS STILIUS“

Žirmūnų g. 139,Vilnius

Telefonas: +37068555148

El. p.: info@baltasstilius.lt

www.baltasstilius.lt

Ankstesnis straipsnisKuo išsiskiria metalo pjovimas šiomis dienomis?
Kitas straipsnisDirbantys protinį darbą. Kaip nepervargti?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here