Netaisyklinga liežuvio padėtis kamuoja daugybę mažus vaikus auginančius tėvus. Dažnai ši problema nėra pastebima iki kol nepasireiškia kiti simptomai, kaip kvėpavimas per burną, knarkimas, sunkus ryjimas. Netaisyklinga liežuvio padėtis yra įprotis laikyti liežuvį burnos apačioje. Toks įprotis gali susiformuoti dėl įvairių priežasčių: per trumpas liežuvio pasaitėlis, netinkamas maitinimas, kvėpavimo takų ligos, kai yra užgulusi nosis ar kita. 

Netaisyklinga liežuvio padėtis gali sukelti ir daugybę kitų ligų, netaisyklingo sąkandžio vystymąsi, sunkų kalbos vystymąsi ar kitokias pasekmes. Todėl pastebėjus, kad jūsų vaikas netaisyklingai laiko liežuvį, reikėtų kreiptis į specialistus pagalbos.

Netaisyklinga liežuvio padėtis turi įtakos ir žandikaulio vystymuisi

Netaisyklinga liežuvio padėtis lėtina apatinio žandikaulio vystimąsi. Be to tai siaurina viršutinį žandikaulį, jis tampa siauras ir aukštas, nors turėtų būti platus ir seklus. Netaisyklinga liežuvio padėtis kenkdama žandikauliui koreguoja ir veido formą. Taip atsiranda pailga veido forma. Šie dalykai gali sukelti daug problemų ateityje su žandikauliu, laikysena ar kitokiomis ligomis.

Kaip gydoma netaisyklinga liežuvio padėtis? 

Netaisyklinga liežuvio padėti gali būti gydoma skirtingai. Tai priklauso nuo priežasties, kodėl taip yra. Tačiau vienas iš pagrindinių netaisyklingos liežuvio padėties gydymo būdų yra miofunkcija. Netaisyklinga liežuvio padėtis pratimų pagalba yra atstatoma ir vaikas išmoksta taisyklingai laikyti liežuvį nevalingai. Terapijos metu taip yra mokomos ir smegenys atlikti šiuos judesius. Netaisyklinga liežuvio padėtis atsiradusi dėl per trumpo liežuvio pasaitėlio gali pareikalauti liežuvio pasaitėlio pakirpimo. Tačiau atsiradęs įprotis pakirpus pasaitėlį gali neišnykti ir dėl to netaisyklingą liežuvio padėtį taisyti prireiks ir specialių pratimų programos. 

Kur reikia kreiptis, jei vaiko liežuvio padėtis yra netaisyklinga?

Netaisyklingą liežuvio padėtį gali padėti sutvarkyti miofukncijos specialistai – kineziterapeutai. Parinkus tinkamus pratimus, netaisyklinga liežuvio padėtis yra pakeičiama į taisyklingą. Gydymas gali užtrukti daugiau nei pusę metų, tačiau tai yra neskausmingas, neinvazyvus būdas tai sutvarkyti. Netaisyklinga liežuvio padėtis gali būti tvarkoma ir kitokiais metodais. Juos gali pasiūlyti gydytojai odontologai, kurie su tokiomis problemomis susiduria dažnai. 

Ankstesnis straipsnisAr bet kuris nt brokeris Kaune bus vienodai geras?
Kitas straipsnisFlowers&lovers siūloma nauja pramoga – puokščių dirbtuvės

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here