Kartais atrodo, kad pasaulis sukasi per greitai, ar ne? Nuolat kažkur skubame, kruopščiai planuojame, stengiamės viską suspėti, tačiau vis vien paroje pritrūksta bent poros valandų. O ypatingai daug laiko atima kasdieninė rutina – įvairūs buities darbai, kuriuos būtina atlikti. Gaminame valgį, skalbiame, lyginame, valome dulkes ir darome daugelį kitų namų ruošos darbų, o kur laikas skirtas sau?

Ne vienas mokslinis tyrimas įrodė, kad skirti laiko sau šiame skubančiame pasaulyje yra labai svarbu, nes tai lemia kur kas geresnę emocinę savijautą. Todėl derėtų to nepamiršti ir pailsėti nuo kasdien pečius slegiančių buities ir kitų laikui reiklių darbų. Kaip tai padaryti? Sutaupyti ne tik savo brangaus laiko, bet ir kitų resursų gali padėti įvairūs įrenginiai, tad apžvelkime juos.

Asociatyvi nuotrauka iš Pexels.com

Indaplovės

Indų plovimas – vienas iš tų namų ruošos darbų, kurie atima itin daug laiko. Tai ypatingai liečia tuos, kurių šeima yra gausi ir visuomet reikia rūpintis didele neplautų indų krūva. Įsigiję indaplovę nebešvaistysite taip vertingo laiko stovėdami prie kriauklės. Be to, svarbu pabrėžti, kad indaplovės ne tik taupo laiką, bet yra naudingos ir dėl kitų svarių priežasčių:

  • Šiuolaikinės indaplovės ne tik taupo laiką: plaunant indus indaplovėje yra sunaudojama mažiau vandens nei plaunant juos rankomis.
  • Įsigijus indaplovę naudosite mažiau indų ploviklio, kas taip pat leidžia sutaupyti. Be to, nebereikės pirkti ir kitų priemonių, tokių kaip kempinėlės ar specialios šluostės.
  • Derėtų pažymėti ir tai, kad modernių indaplovių veikimo principas – nesudėtingas, tad jomis gali naudotis net ir mažiausi šeimos nariai.

Kavos aparatai

Nemažai žmonių sutiks, kad be kavos neištvertų nei dienos. Tačiau neretai nutinka taip, kad per darbų gausą namuose tiesiog nelieka laiko gardžios kavos puodeliui. Dažniausiai nukenčia rytinė kava, nes skubame į darbus, gaminame pusryčius, vaikus ruošiame į mokyklą ar darželį ir užsiimame kita neatidėliotina veikla. O taip norėtųsi pasimėgauti ramiu rytu su karštu kavos puodeliu, tiesa? Tokiu atveju gali pagelbėti įvairūs kavos aparatai. Naudodamiesi kavos aparatu aromatingą ir skanią kavą paruošite kur kas greičiau nei plikydami kavą įprastu būdu. Taip sutaupysite laiko ir niekur neskubant išgersite kvapnios kavos puodelį. Vis dėlto, patys inovatyviausi yra automatiniai kavos aparatai. Tad ką svarbaus verta žinoti prieš svarstant įsigyti tokį įrenginį?

  • Automatiniai kavos aparatai yra labai skirtingi. Vieni gamina daugelio pamėgtas įvairias juodas kavas, kiti turi integruotą ir pieno sistemą, kas leidžia mėgautis populiariomis pieniškomis kavomis, tokiomis kaip latte, cappuccino ir kt.
  • Pilnai automatiniai kavos aparatai suteikia dar didesnę pasirinkimo laisvę, nes jų pagalba galima paruošti daugiau nei 20 skirtingų kavos rūšių su galimybe koreguoti receptus pagal individualius poreikius bei juos išsaugoti.
  • Priklausomai nuo kavos aparato galima reguliuoti kavos stiprumą, kavos pupelių malimo rupumą, gėrimo kiekį, pieno putos konsistenciją, o kartais net ir vandens temperatūrą.
  • Šiuolaikiniais aparatais galite vos vienu prisilietimu iš karto pagaminti dvi porcijas gardžios latte, cappuccino ar kitos mėgstamos pieniškos kavos, tad tuo pačiu pasirūpinsite ir namiškiais.
  • Kai kurie automatai gali būti valdomi išmaniąją programėle, kas suteikia dar daugiau komforto ir sutaupo dar daugiau laiko: galite nustatyti kavos ruošimą ir atėję nelaukti prie aparato.
Asociatyvi nuotrauka iš Pexels.com

Robotai dulkių siurbliai

Dar vienas procesas, kuris pareikalauja nemažai brangaus laiko – grindų valymas. Turint mažų vaikų ar augintinių kartais grindis reikia valyti net kelis kartus per dieną, o tai gerokai erzina ir neleidžia pasimėgauti sau skirtu laiku. Tačiau ir čia yra išeitis, kurią siūlo robotai dulkių siurbliai. Įsigiję tokį siurblį galite džiaugtis spindinčiai švariais namais, neskyrę tam savo laiko.

Šie įrenginiai dėl suteikiamos pagalbos tampa vis populiaresni, todėl robotų dulkių siurblių pasiūla rinkoje – itin gausi. Galite rinktis tokį robotą siurblį, kuris ne tik valo, bet ir plauna grindis. Taigi dėl vieno būsite tikri – įsigijus robotą dulkių siurblių grindų švara taps nebe jūsų rūpesčiu, kas leis sutaupyti laiko ir pasimėgauti kur kas malonesne veikla.

Džiovyklės

Skalbimo mašina yra tas prietaisas, kurį rastume kone kiekvienuose namuose. Nepaisant to, skalbimas dažnai įvardijamas kaip gan daug laiko atimantis darbas. Taip yra todėl, nes skalbinių išskalbti nepakanka, juos taip pat reikia iškabinti, palaukti kol išdžius, tuomet nukabinti, išlyginti, sulankstyti ir sudėti į vietas. Kaip sutrumpinti šį procesą? Būtent džiovyklės yra tie įrenginiai, kurie užtikrina sausus bei kvapnius skalbinius ir sutaupo jūsų laiką.

Taip pat derėtų atkreipti dėmesį į tai, kad galite įsigyti atskirą džiovyklę arba skalbimo mašiną su įdiegta džiovyklės funkcija. Bet kuriuo atveju, pamiršite skalbinių kabinimo ir džiovinimo rūpesčius, sutrumpinsite namų ruošos darbų sąrašą ir skirsite daugiau laiko sau.

Metas atsikvėpti

„Jeigu nori turėti laisvalaikį, negaišk laiko“, – yra pasakęs amerikiečių politikas ir mokslininkas Bendžaminas Franklinas. Tad kam gaišti savo brangų laiką atliekant įvairius buities darbus, kai už jus tai gali padaryti tam skirti prietaisai? Atsipalaiduokite, pasinaudokite taip reikalingą pagalba suteikiančiais įrenginiais ir atraskite laiko tam, kas jums teikia didžiausią malonumą. Galbūt tai bus ramiai išgertas kavos puodelis, perskaityta įdomi knyga ar peržiūrėtas filmas. Metas sustoti ir atsikvėpti.

Ankstesnis straipsnisPopuliariausias verslas internete
Kitas straipsnisPenki populiariausi interneto prieglobos paslaugų teikėjai

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here