Notarų paslaugos teikiamos visoje Lietuvoje. Todėl jeigu Jums reikalingas notaras, galite jį surasti ir savo mieste. Nesvarbu, kuriame mieste veikia notaras, jis gali padėti įvairiais atvejais. Notarai Alytuje teikia tokias pačias paslaugas, kaip notarai Vilniuje ar Kaune.

Kaip surasti notarą?

Greičiausiai notarą surasti internete. Ten yra kone visų notarų kontaktiniai duomenys. Tiesiog paieškoje įvedę užklausą, kad ieškomi notarai Alytuje, pamatysite visą sąrašą notarų, kurie Alytuje teikia notarų paslaugas. Taip pat galima rasti Jums reikalingą notarą bet kuriame kitame mieste.

Dar patogiau yra pasinaudoti notarų rūmų interneto svetaine, kurioje galima pasirinkti aktualų miestą, o sistema parodo, kokie notarai yra konkrečiame mieste. Labai lengvai sužinosite, ne tik kokie notarai dirba Jūsų mieste ar rajone, bet ir pamatysite vardus, pavardes, notaro biuro adresą, taip pat konkretus ir darbo laiką.

Kokias paslaugas notaras teikia?

Notaro darbas yra paliudyti sandorius tarp dviejų ar daugiau šalių. Todėl dažniausiai notaro paslaugos reikalingos perleidžiant nekilnojamąjį arba kilnojamąjį turtą, tvirtinant testamentus, paveldėjimus. Taip pat kai reikia paliudyti dovanojimus. Notaras taip pat yra tas žmogus, kurs tvirtina įgaliojimus asmenims.

Pavyzdžiui, įgaliojimai gali būti suteikiami labai įvairūs. Todėl jeigu Jums reikia, kad notarai Alytuje patvirtintų įgaliojimą, žinokite, kad notarui reikia labai tiksliai nurodyti, koks įgaliojimas tai turi būti. Įgaliojime apibrėžiama kokiais konkrečiais klausimais ir su kokiomis institucijomis įgaliotinis gali bendrauti įgalioto žmogaus vardu.

Be to, renkantis notarą savo mieste, labai svarbu rinktis tą, kuris gali padėti. Pavyzdžiui, jeigu Jums reikalingas notaras pagelbėti paveldėjimo klausimais, svarbu žinoti, kad kokie notarai gali vesti Jūsų bylą. Kartais mieste yra paskirstyta, kokie notarai kokias teritorijas aptarnauja paveldėjimo atvejais. Todėl jeigu Jums aktualios notaro paslaugos dėl paveldėjimo, būtinai pasidomėkite tuo iš anksto.

Kiek kainuoja notaro paslaugos?

Notaro paslaugų kainos yra įvairios. Dažniausiai jos priklauso nuo to, kokios paslaugos reikalingos. Žinoma, jog dėl kainų visuomet galima pasiteirauti prieš lankantis pas notarą ir jas sužinoti, kad mokėjimo suma nebūtų staigmena. Pavyzdžiui, turto perdavimo sandoriai dažniausiai apmokestinami procentu nuo turto vertės priskaičiuojant Pridėtinės vertės mokestį. Tad notaro paslauga tokiu atveju gali siekti ir kelis šimtus eurų. Procentas skaičiuojamas ir už vekselio perdavimą, vertybinių dokumentų perleidimo patvirtinimą.

Ankstesnis straipsnisSportinė apranga moterims: kaip išsirinkti patogią ir kokybišką?
Kitas straipsnisVeepõhised tindid vs pigmendivärvid

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here