Printeri või muude trükiseadmete jaoks tinti valides seisab inimene sageli valiku ees veepõhiste ja pigmendipõhiste tintide vahel. Mõlemal tüübil on omad eelised ja puudused ning õige tindikassetid valik sõltub kasutaja konkreetsetest vajadustest, ülesannetest ja eelistustest. Selles artiklis vaatleme kahe tüübi peamisi erinevusi ja nende rakendusi.

Veepõhised tindid:

Nagu nimigi ütleb, sisaldavad peamise lahustina vett. Neid kasutatakse sageli tindiprinterites ja neil on mitmeid iseloomulikke omadusi:

  • Värviküllastus – tagavad suurepärase värvide reprodutseerimise ja värviküllastuse. See teeb neist suurepärase valiku kvaliteetsete fotode ja piltide trükkimiseks.
  • Loovad loomulikumaid toone ja sujuvamaid gradientse. See on eriti oluline portreede ja kunstiteoste trükkimisel.
  • Peetakse keskkonnale ja tervisele ohutumaks, kuna ei sisalda mürgiseid aineid.
  • Kuivavad tavaliselt kiiresti paberil, vähendades printimise määrdumise või määrdumise ohtu.

Pigmendivärvid:

Koosnevad väikestest tahketest osakestest, pigmentidest, mis on lahustatud spetsiaalsetes lahustites. Neid kasutatakse laialdaselt nii tindiprinterites kui ka mitmetes muudes trükitehnoloogiates:

  • Pigmenttindid on tuntud oma vastupidavuse poolest tuhmumise ja niiskuse suhtes. Seetõttu sobivad need dokumentide trükkimiseks, mis võivad puutuda kokku väliste teguritega.
  • Nad loovad selgemaid ja vastupidavamaid tekstielemente. Need sobivad hästi dokumentide, graafika ja väikeste kirjasuuruste trükkimiseks.
  • Mitmekülgsed pinnad – saab printida erinevatele paberitüüpidele ja materjalidele, sealhulgas katmata ja läikivale paberile, tekstiilile ja isegi plastikule.
  • Kalduvad kuivama veidi aeglasemalt, mis võib nõuda pärast printimist ettevaatust, et vältida määrdumist.

Valik nende kahe tüübi vahel sõltub teie vajadustest. Kui vajate kvaliteetseid fototrükke või sujuvat gradienti, eelistatakse veepõhiseid tinte. Niiskuskindlust ja vastupidavust nõudvate dokumentide trükkimiseks võib olla parem valik pigmendivärv. Odav Print OÜ veebilehel on võimalik tutvuda suure valikuga tindikassettide valikuga ning eksperdid aitavad teil valida teie trükivajaduste jaoks sobivad materjalid. Ükskõik millise valiku teete, on oluline valida kvaliteetsed tindid ja järgida tootja soovitusi, et saavutada parimad trükitulemused.

Ankstesnis straipsnisNotarai Alytuje: kada reikalingos notarų paslaugos?
Kitas straipsnisKuo ypatingos medinės traukinukų trasos?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here