Pastaruoju metu skolos vis dažniau išieškomos ne teismo keliu, bet ikiteisminiu būdu su skolų išieškojimo įmonių pagalba. Šis skolų išieškojimas vertinamas dėl efektyvumo, greitesnio proceso ir pakankamai nedidelių šių paslaugų kainų. Skolų išieškojimo įmonių Lietuvoje yra ne viena ir ne dvi. Tad planuojant pasinaudoti šiomis paslaugomis, kartais tampa sunku pasirinkti. Jums padės patarimai, į ką verta atsižvelgti renkantis įmonę, kuriai patikėsite savo skolos išieškojimą.

  • Patirtis

Žinoma, yra ir atsakingai, tačiau neseniai dirbančių skolų išieškojimo įmonių. Tačiau kaip ir daugumoje kitų sričių, taip ir čia  – patirtis yra privalumas. Tad jei įmonė sėkmingai vykdo veiklą jau ne pirmus metus, galite „dėti pliusą“ ir apsvarstyti šį variantą.

  • Darbo metodai

Dauguma skolų išieškojimo įmonių dirba panašiais metodais. Šių įmonių tikslas yra kuo greičiau išieškoti skolą ikiteisminiu būdu. Tačiau tai ne visuomet įmanoma ir tokiais atvejais tenka rengti teisminius dokumentus ir išieškoti skolą kitais metodais. Tad pirmiausia, pasidomėkite, ar skolų išieškojimo įmonė ikiteisminio išieškojimo nesėkmės atveju gali pasiūlyti dokumentų rengimo ir atstovavimo teisme paslaugas. Juk esant šiam poreikiui, bus daug patogiau, jei nereikės ieškoti kitos teisines paslaugas teikiančios bendrovės. Taip pat atkreipkite dėmesį kokius skolos išieškojimo veiksmus taiko įmonė. Ar bendrovės išieškojimo metodus sudaro ne tik žodinis, bet ir raštiškas bendravimas su skolininku ir pan. Atminkite, kad kuo daugiau veiksmų įmonė pasiryžusi imtis, tuo didesnė tikimybė greitai išieškoti skolą.

  • Kainos

Kainos už skolos išieškojimo paslaugas turėtų būti apibrėžtos aiškiai ir suprantamai. Be kitų sąlygų į su klientu pasirašomą sutartį turi būti įtrauktas ir kainų klausimas. Kai kurios bendrovės netaiko išankstinio mokesčio, o mokesčiai už skolos išieškojimą skaičiuojami tik nuo išieškotos sumos. Tokios sąlygos yra vienas iš privalumų, sumažinantis patiriamas išlaidas.

Pasidomėjus šiomis pagrindinėmis sąlygomis išsirinkti skolų išieškojimo įmonę bus žymiai lengviau. O juk teisingas pasirinkimas  – tai kelio į sėkmingą skolos išieškojimą pradžia.

Ankstesnis straipsnisVandens filtrų pasirinkimas
Kitas straipsnisKeli patarimai nusprendusiems nutraukti savo santuoką

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here