Tai yra tradicinis būdas įamžinti mirusiųjų atminimą. Todėl ir šiuolaikiniai variantai nėra kažkuo labai išsiskiriantys nuo tų, kurie buvo prieš dešimtmetį ar netgi dar kažkiek seniau. Tiesa, tam tikros tendencijos pastebimos. Pavyzdžiui, dabar populiariausias yra tamsus arba visai juodas akmuo. Kuris jau tapo visiškai įprastu, kalbant apie kapines. Taip pat pačiam paminklui ne visuomet skiriama tiek daug dėmesio, kiek bendram kapo apipavidalinimui. Bent jau tais atvejais, kai biudžetas yra labai ribotas. Kadangi tai gana nemažos išlaidos. Nors reikėtų nepamiršti, kad būtent tokių būdu yra visam laikui įamžinami mirusieji artimieji. Be to, tai kartu ir savotiškas kūrinys, kuris gali priklausyti nuo kiekvieno asmeninės fantazijos. Nors populiariausi yra standartiniai variantai.

Kiek tai gali kainuoti?

Kartais gali atrodyti, jog kapavietės įrengimas atsieis pakankamai nemažai ir tikrai reikės investuoti apvalią sumą. Aišku, jeigu viską tenka daryti tuščioje vietoje praktiškai nuo nulio, tuomet suma susidarys gana nemaža. Tačiau vien tik patys paminklai nepareikalaus tokių didelių išlaidų. Dažniausiai jų kainos svyruoja tarp kelių šimtų Eurų, nors gali pasitaikyti ir brangesnių variantų, ypač, jeigu norisi kažko išskirtinio. Todėl galutinė suma nuo to labiausiai priklauso. Yra keli pagrindiniai kainą lemiantys kriterijai: dydis, naudojamas akmuo ir jo apdirbimas. Kuriant kažką išskirtinio dėl pastarojo aspekto ir susidaro ženkliai didesnė suma.

Ar visuomet reikia išsiskirti?

Tai jau kiekvieno asmeninė nuomonė, bet kapinėse tokių variantų tikrai galime pastebėti. Juk praktiškai visur puikuosis kelis tikrai išskirtiniai paminklai. Tačiau mūsų šalyje šioje vietoje tokių nestandartinių variantų tikrai nebus daug. Dažniausiai kažkaip kitaip norima įamžinti išskirtines asmenybes, susiejant kapavietę su jų gyvenimo palikimu. Bet net ir tai daroma tikrai ne visuomet. Todėl dažnu atveju galima drąsiai rinktis paprastą, bet tvarkingą variantą, kuris puikiai tiks bet kurio mirusiojo atminimui. Tuo labiau, kad ne kapavietės išskirtinumas turėtų atspindėti jo artimųjų požiūrį ar liūdesį. Todėl ir išsiskirti tikrai nėra būtina, daug svarbiau paprastumas bei tvarkingumas.

Ankstesnis straipsnisKeramikiniai puodeliai – viskas, ką turite apie juos žinoti
Kitas straipsnisEl. parduotuvių nuoma yra tai, kas pastūmės Jūsų verslą į priekį