Šiandien galime pamatyti vis daugiau senų kapaviečių, kurių būklei pagerinti tikrai būtų reikalinga kapų renovacija. Visgi, yra žmonių, kurie įsitikinę, kad tokia „procedūra“ atliekama tik labai seniems antkapiams bei paminklams. Vis dėlto, tai leidžia palengvinti ir pačių kapų priežiūrą. Papasakosime, kuo toks kapų tvarkymas yra naudingas ir ką jis pakeičia.

Pirmiausia ir, ko gero, svarbiausia, kapų renovacija pakeičia estetinį kapavietės vaizdą. Kapų tvarkymas susideda iš kelių etapų: pirmiausia yra perdaromi pamatai, jie pakeliami su kitų kapaviečių lygiu, atsižvelgiant į esamą kapinių reljefą, taip pat padaromas patogus priėjimas. Kartu su naujais pamatais, aplink kapą išgrindžiamos trinkelės, o jeigu pats pamatas yra gana aukštas, grožio sumetimais jis padengiamas struktūriniu tinku.

Kapų renovacija yra ypač naudinga žmonėms, kurių artimųjų kapai yra toli nuo gyvenamosios vietos. Toks kapų tvarkymas padeda taupyti kuro sąnaudas, tik svarbiausia, tinkamai pasirinkti antkapius, kad šiltuoju metų laiku išvengtumėte ravėjimo ar kitų papildomų darbų. Dabar specialistai siūlo įvairius, gana optimalius ir sąlyginai nebrangius variantus, kurie leidžia palaikyti ir kapavietės tvarkingumą, ir taupo jūsų laiką bei išteklius. Be to, gerai atlikta kapų renovacija – ilgalaikė investicija, kuri nekels problemų net keletą ar daugiau metų. Ne vienas, tokią paslaugą pasirinkęs žmogus, galėtų patvirtinti, kad renovacija – geriausiais pasirinkimas, kai kapai yra toli ir jiems nepavyksta skirti daug laiko.

Kitas svarbus aspektas – darbų trukmė. Naują kapavietę įrengti kainuoja maždaug tiek pat, kiek įrengti naują, tačiau laiko ir sąnaudų renovacija atima daugiau. Visgi, tokia procedūra leidžia išsaugoti kapavietės autentiškumą. O daug laiko kapų renovacijoje užima ir seno paminklo valymas, šlifavimas, raidžių perkalimas iš naujo (jeigu norima išsaugoti senąjį paminklinį akmenį). Vis dėlto, tuo pačiu renovacija suteikia kitų naujų galimybių, pavyzdžiui, ją, kaip ir minėjome, galima uždengti pasirinktos spalvos granito plokštėmis arba skaldyto akmens trinkelėmis. Tokia kapavietė atrodys gražiai ir mažiau laiko reikalaus jos priežiūra.

Reikia nepamiršti, kad tokiems darbams atlikti rinkitės tik tikrus savo srities specialistus, kurie padės rasti optimaliausią sprendimą už geriausią kainą ir darbus atliks taip, kad neturėsite jokių priekaištų.

Ankstesnis straipsnisAr nuorodų katalogas gali būti veiksmingas?
Kitas straipsnisPatarimai norintiems lankyti fotografijos kursus

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here