Lietuva – gana maža interneto rinkodaros rinka, todėl kai kurių įrankių neturime. Pavyzdys – turinio agregatoriai (pavyzdžiui, buzzfeed.com), straipsnių agregatoriai (pavyzdžiui, medium.com), nuorodų agregatoriai (pavyzdžiui, reddit.com) ir t.t. Kai kurie tokių įrankių kūrimo bandymai buvo, tačiau ne itin sėkmingi. Net toks pasaulyje populiarus įrankis, kaip nuorodų katalogas Lietuvoje, pasirodo, yra visiškai nykstanti rūšis. Kodėl?

Priežastis paprasta – nuorodų katalogų prigimtis. Nuorodų katalogas yra labai pretenzingas įrankis, kuris nesunkiai gali pažeisti Google taisykles. Pirmiausia – kokybiškas turinys. Nuorodų katalogas jo nepateikia. Kitas reikalavimas – unikalus turinys. Deja, vienas ir tas pats nuorodų aprašymas sutinkamas visur. Lėkštas turinys iš karto užsidirba Google nemalonę ir greičiausiai toks puslapis pripažįstamas šiukšliniu – „spaminiu“. Norint sukurt veiksmingą nuorodų katalogą, reiktų sutvarkyti aukščiau minėtas problemas:

  • Unikalus turinys;
  • Turinys generuojamas ne automatiškai;
  • Įdomus ir įtraukiantis turinys;
  • Nuolatos atnaujinamas turinys ir puslapis.
  • Lankomumas ir randamumas paieškose.

Kaip gi tai įmanoma?

Teoriškai bet kuris straipsnių katalogas – nuorodų katalogas

Prisiminkime straipsnių katalogus. Tai ir yra bandymas sukurti kokybišką nuorodų katalogą. Bet formatas čia jau yra skirtingas. Nuorodų katalogo esminis turinys yra nuoroda. Šalia jos pateikiama papildoma informacija – puslapio atvaizdas, aprašymas, gali būti tam tikri vertinimai, aptsiliepimai, komentarai.

Straipsnių katalogo ašis yra straipsnis, turinys. Jame pateikiama papildoma informacija – iliustracija, nuoroda į šaltinį ar rekomenduojamą puslapį, susijusių straipsnių nuorodos, komentarai.

Matote, skirtumas gana nedidelis.

Idealus nuorodų katalogas

Kaip turėtų atrodyti idealus nuorodų katalogas? Greičiausiai čia reiktų prisiminti turinio bokštus (content pillars). Tai toks turinio pateikimo būdas, kai svarbiausias yra unikalus turinys, aplink save subūręs 10-30 papildomų turinio vienetų, vedančių nuorodas į pagrindinį turinį.

Tokio projekto Lietuvoje nėra. Tam, kad jis atsirastų reikia iki aukštą reitingą turinčio domeno ir nedidelės, bet darnios komandos žmonių, dirbančių su turiniu ir pardavimais. Aišku, visa tai būtų mokama, tačiau ir dabar įmonės sumoka nemažus pinigus už straipsnius Respublikinėje žiniasklaidoje su nuoroda, kurios SEO vertė labai abejotina.

Kad turinys būtų kokybiškas, jį paruošti turėtų ne užsakovas, o patys projekto rengėjai. Taip pat jie turėtų užtikrinti, kad turinys būtų praturtintas iliustracijomis, grafine medžiaga, vaizdo klipais. Tokiu būdu turinys būtų originalus ir priimtinas skaitytojui, ne šiaip sau SEO straipsnelis.

SEO straipsnių tokiam projektui taip pat reikėtų, nes sukūrus pagrindinį turinį, būtina jį „aplipdyti“ šalutiniu turiniu. Čia praverstų SEO specialisto žinios, nes būtent jis padėtų surinkti trūkstamus raktažodžius ir su jais inicijuoti papildom turinį. Skamba įdomiai? Dar įdomiau būtų, jei kas imtų ir padarytų tokį projektą. Tada nuorodų katalogas įgautų naują formą ir galimybę tęsti savo gyvenimą. Bet darbo įdėti reiktų labai daug.

Ankstesnis straipsnisJūsų atostogų finansavimas – ar tai įmanoma ir kaip?
Kitas straipsnisKapų renovacija: kuo tai naudinga?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here