seo

Neseniai susidūrėme su klientų klausimu – ar nemokami straipsnių katalogai vis dar naudingi tinklalapio SEO? Teko susimąstyti. Su mokamais – viskas aišku. Jie tikrai naudingi, tačiau kokia situacija su nemokamais? Ar straipsnis su nuoroda juose gali duoti norimų rezultatų?

SEO specialistai pasidalina į dvi stovyklas: vieni sako, kad nemokami katalogai nieko verti, o kiti priešingai – nuoroda yra nuoroda, ji visada vertinga. Iš kur tokios nuomonės?

Nemokami straipsnių katalogai – nieko neverti

Šios teorijos šalininkai iš dalies yra teisūs. Nemokamas straipsnių katalogas paprastai neturi aukštų reitingų. Jame nuolatos publikuojamas kopijuotas turinys. Dažnai nemokamas katalogas yra visiškai automatizuotas, tad greičiausiai jo niekas neprižiūri. Dar gali būti, kad toks katalogas yra patalpintas nemokamame hostinge, kuris nuolatos lūžta, nes kai kurie straipsniai yra pasidalinami socialiniuose tinkluose ir puslapis tiesiog neatlaiko tų 100 lankytojų…

Kai tokia aplinka, pats straipsnis irgi dedamas ne itin tvarkingai, dažnai be iliustracijos. Taigi, nieko gero iš to nesitikėkite.

Nuoroda ir Afrikoj – nuoroda

Kita stovykla mąsto kur kas liberaliau. Bet koks straipsnių katalogas, kuriame viskas daugmaž tvarkinga, duoda vertę. Nuoroda be „nofollow“ yra tikrai vertingesnė, nei komentarų spamas ar nuorodų katalogo automatiškai generuojamas puslapis.

O turinio kopijavimas – natūralus interneto procesas, į kurį Google labai daug dėmesio nekreipia. Nebent būtų patalpinta 100 tokių pačių straipsnių. Lietuvos rinkoje tiek katalogų nėra (mokami kopijuotų tekstų paprastai netalpina), tad geriausiu atveju kopijuotas straipsnis gali pasirodyti 10-20 puslapių.

Kokiai stovyklai priklausote jūs?

Iš tiesų, Lietuvoje nėra labai daug nemokamų straipsnių katalogų. Jų smarkiai sumažėjo pastaraisiais metais. Liko tik patys „ištvermingiausi“ ir tie, kurie gali publikuoti unikalų turinį, kad šis „atskiestų“ tuos kopijuotus straipsnius.

Štai keletas nemokamų ir prižiūrimų straipsnių katalogų.

http://straipsniukatalogas.eu

http://tekst.us.lt

http://ezinios.lt

Pastaruosiuose dviejuose nereikia registracijos, kad patalpintumėte straipsnį – tiesiog suvedate tekstą, kurį administratorius patvirtina arba atmeta. Galima ir įkelti savo iliustraciją.

Taip pat yra ir kitų katalogų, kurie priima įmonių naujienas ir pranešimus spaudai. Pavyzdžiui,

http://vilniauszinia.lt

http://kaunozinia.lt

http://klaipedoszinia.lt

ir dar keletas panašių. Jiems savo straipsnius reikia nusiųsti el. paštu. Jei straipsnis kokybiškas, jis dažniausiai patalpinamas per pora darbo dienų.

O kaip su nemokamu nuorodų katalogu? Deja, ši sritis yra mirštanti. Nuorodų katalogai generuoja labai daug automatinio turinio, todėl Google jų nuorodų praktiškai nevertina arba vertina greičiau neigiamai, nei teigiamai. Dėl to nuorodų katalogų reiktų vengti. Išimtis – naujausi.lt nuorodų katalogas. Jis, beje, taip pat ir straipsnius publikuoja, tad tai ne visiškai nuorodų katalogas.

Jei turite vieną straipsnį ir norite visur jį talpinti – būkite atsargūs. Kai kurie straipsnių katalogai yra „nulaužti“, tad iš jų naudos neturėsite. Tai galima suprasti, jei pamatote, kad yra nemažai angliško turinio. Lietuviškuose kataloguose užsienietiškų straipsnių neturėtų būti išviso.

 

Ankstesnis straipsnisŠiltnamis – kiekvieno lietuvio gyvenimo dalis
Kitas straipsnisPrancūziškų desertų gamyba

1 KOMENTARAS

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here