Pagal tai iš kokios medžiagos pagaminti kilimai, jie yra skirstomi į natūralaus, sintetinio arba mišraus pluošto. Tai nulemia ir paties kilimo kokybines savybes. Natūralieji kilimai būna išausti iš medvilnės, vilnos, džiuto ir viskozės. Sintetiniai kilimai audžiami iš akrilo, poliesterio, polipropileno arba poliamido. O mišraus pluošto kilimuose rasime ir natūralaus, ir sintetinio pluošto pėdsakus.

Kaip apibūdinami natūralaus pluošto kilimai?

Natūralaus pluošto kilimai, kurie pagaminti iš medvilnės ir viskozės, pasižymi švelnumu, kai juos lieti, jie nėra pavojingi alergiškiems žmonėms. Kita vertus, jų negalima pagirti už ilgaamžiškumą, o ir jų priežiūra reikalauja daugiau pastangų, nes iš jų sunku išvalyti atsiradusias dėmes. Apie vilnonius kilimus tiek galima pasakyti, nors jų paviršius ir šiurkštus, tačiau yra patvarus ir nebijo drėgmės, gero žodžio nusipelno dėl gerų šilumos sulaikymo bei garso sugėrimo savybių. Tačiau jie netinka alergiškiems žmonėms ir yra jautrūs tiesioginiams saulės spinduliams bei aštriems cheminiams valikliams.

Ką gero galima pasakyti apie akrilinius, polietileninius ir poliesterinius kilimus?

Akriliniai kilimai iš pažiūros labai primena vilną, tačiau jie nekelia pavojaus alergiškiems žmonėms, nebijo saulės spindulių ir drėgmės, yra gana patvarūs, todėl ilgaamžiai. Polietileniniai kilimai ne tik puikiai atlaiko trintį, bet ir idealiai sugeria vandenį, sulaiko purvą. Jie dažniausiai yra klojami prie durų arba virtuvėje. Poliesterio kilimai yra ne tik labai patvarūs, bet ir itin spalvingi. Jų paviršius būna blizgus. Dėl išskirtinio atsparumo polipropileno kilimai naudojami lauko terasose ir balkonuose, nes jiems nėra baisus joks gamtinės išorės poveikis.

Ką reikėtų žinoti apie spalvinį kilimų derinimą prie patalpų interjero?

Jeigu kambario interjeras yra gana spalvingas ir dekoratyvus, tada geriausiai jame pakloti vienos neutralios spalvos kilimą, nes jis tikrai išryškins patalpoje esančius baldus, sienų dekorą. Jei interjere pirmu smuiku groja balta, pilka ir juoda spalvos, tada verta vardan bendros harmonijos rinktis ryškiaspalvį, margą kilimą. Tokie kilimai ypač tinka tose patalpose, kuriose valgoma, nes ant margo jų paviršiaus nesimatys atsiradusios dėmės. Daugiau informacijos apie kilimus rasite interneto svetainėje: www.iris.lt/38-kilimai.

Ankstesnis straipsnisKaip greitai ir brangiai parduoti savo automobilį?
Kitas straipsnisKokie statybiniai blokeliai bus patikimiausias pasirinkimas?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here