Šiaurės šalyse kilimai yra neatsiejami jaukaus interjero elementai. Pietuose, kur dažnai oro temperatūra dvigubai aukštesnė, ne taip dažnai naudojami šie dizaino akcentai. Juk sutiksite, kad vėstant orams visada daug maloniai vaikščioti ne po plikas grindis, o ten, kur po kojomis šilta, minkšta ir jaukus. Būtent tam gali pasitarnauti kvadratinis, stačiakampis arba apvalus kilimas. Jų formų, o ypač raštų ir spalvų yra sukurta visa galybė.  Tad nuo senų senovės kilimai asocijuojasi su namų jaukumu.

Kaip ir kiekvienas dekoro elementas, kaip ir kilimas suteiks numatytai erdvei naujų tekstūrų, raštų bei spalvų. Būtent jų dažnai būna trūkumas interjere. Kilimas – pats geriausias akcentas, kurį tikrai kiekvienas svečias pamatys bei labai greitai pajaus vos tik padės koją ant jo. Aišku visai nėra būtina, kad kilimas būtų akį rėžiančių spalvų bei margų raštų. Dizaineriai visada pagalvoja ir apie minimalistinius bei subtilius sprendimus ir tikrai kiekvienoje kilimų parduotuvėje galėsite rasti vienspalvius ar ramių raštų kilimus. Kiekvienas kilimas tuo ir dėkingas, kad išsiskiria savo unikalia forma, dizaino sprendimu bei medžiagiškumu. Šiandieniniame kontekste galimi patys įvairiausi variantai, tad tikrai kiekvienai erdvei gali būti pritaikytas kampuotas ar apvalus kilimas.

Toje erdvėje, kur yra niūru, truksta to mažo „cinkelio“ ir nežinote kaip pagyvinti tam tikrą namų kampelį – apvalus kilimas bus geriausias pasirinkimas. Šis medžiaginis grindų akcentas greitai suteiks jaukumo bei žaismingumo kiekvienai erdvei. Dažnai klientai tokios formos kilimą renkasi vaikų kampariui ar kavos kampeliui, kur statomas apvalus stalelis. Gyvybinga bei saugi atmosfera bus garantuota. Juk tikrai daug saugiau bus vaikui žaisti ne ant plikų grindų, o ten, kur jos bus nuklotos kilimu. Tai ypač svarbu pirmaisiais gyvenimo metais. Jei grindys dar ir šaltos, vaikučiui gali būti vėsu galūnėms šliaužiojant ar ropinėjant. Tad erdvę papildžius vos vienu pirkiniu suteikiama jai kartu ir svetingumo įspūdis. Kilimai dažnai veikia „kviečiančiai“ ir norisi ant jų užlipti ar atsisėsti. Dar svarbu, kad be visų aprašytų savybių kilimai yra puiki garso izoliacija.

Ankstesnis straipsnisAr galite šerti savo katę šunų maistu ir atvirkščiai?
Kitas straipsnisCementas: kilmės istorija ir panaudojimas šiandien

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here