Cementas turbūt yra vienas pagrindinių dalykų šiandien naudojamų įvairiose statybose. Tai pagrindinė sudedamoji dalis pagaminti betonui, kuris yra viena tvirčiausių medžiagų. Jo naudojimas atrandamas tūkstančius metų atgal tarp egiptiečių, antikos graikų ar net babilonų. Tačiau pirmasis cementas užpatentuotas buvo tik XIXa. pradžioje Anglijoje. Tobulėjant technologijoms, atrandant vis daugiau įvairių medžiagų ir būdų, cementas šiandien gali būti labai įvairus. Įvairūs priemaišai gerina jo kokybę, stiprumą, atsparumą ir padeda apsisaugoti nuo įvairių oro sąlygų bei drėgmės. 

Cementas šiandien

Cementas šiais laikais yra naudojamos tiek statybose, tiek dekoratyviniais tikslais. Nuo tikslo priklauso ir kokios priemaišos yra reikalingos jame, kad atitiktų visus poreikius ir būsimas sąlygas. Bendroms statyboms dažnai yra pasirenkamas paprastas cementas. Tačiau tobulėjančios technologijos ir augantys poreikiai skatina rinktis labiau išvystytus cemento mišinius. Pavyzdžiui, šaligatviams ar kelių remontui reikia greito išdžiūvimo, todėl šiais atvejais yra pasirenkamas greitai džiūstantis cementas su didesniu kiekiu tri-kalcio silikato.

Kuomet cementas kietėja, gali pasitaikyti įvairių įtrūkimų, į kuriuos lengvai patenka vanduo. Tokios situacijos dažnai pasitaiko statant požemines struktūras ar vandenį sulaikančias konstrukcijas. Išvengti įtrūkimu gali padėti cementas su mineralu priemaišais, kurie sąveikaudami su vandeniu kristalizuojasi ir taip užpildo visus įtrūkimus, į kuriuos pateko vandens lašai. Šis cementas naudojamas tokiems statiniams, kaip rūsiai ar baseinai, kuriuose reikia kuo mažesnio vandens pralaidumo. 

Cementas gali būti ir su daugiau įvairių priedų. Pavyzdžiui, superplastiklis, mikrofibra, plastikinė fibra ir kitos. Visos šios detalės cementą paverčia daug kokybiškesniu ir geresniu. Kokias priemaišas pasirinkti cementui, reikia spręsti pagal tai, kam jis bus naudojamas ir koks jo tikslas. 

Patarimai renkantis cementą

Nesant profesionalui išsirinkti tinkamą cementą gali būti tikrai sudėtinga. Tačiau, kaip jau ir minėta anksčiau, viskas priklauso nuo to, kokiu tikslu jis bus panaudotas. Dar vienas aspektas, kuris gali padėti renkantis cementą – ženklinimas. Didesnis ženklinimo stiprumo skaičius reiškia ir betono didesnį slėgio atlaikymą. 

Cemento mišiniai šiais laikais dažnai turi pateiktą visą informaciją apie cemento savybes, todėl tai gali padėti jums išsirinkti tinkamą variantą. Jeigu dvejojate dėl savo pasirinkimo – geriausia pasitarti su profesionalu, kuris patars ir padės išsirinkti jūsų poreikius atitinkantį cementą. 

Cementas gali būti randamas įvairiose statybinių prekių parduotuvėse bei internetu. Todėl prieš renkantis sau tinkamą variantą – pasidomėkite ir apskaičiuokite, kiek cemento jums prireiks.

Ankstesnis straipsnisKuo naudingas gali būti apvalus kilimas?
Kitas straipsnisSvarbiausi gyvenime papuošalai – vestuviniai žiedai

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here