Renkantis yra nemažai alternatyvų, todėl geriausio varianto išskirti neįmanoma. Tuo labiau, kad tai labai priklauso ir nuo pačio statinio ypatybių bei konstrukcijos. Todėl ieškant tikrai patikimų gaminių vertėtų netaupyti ir rinktis bent jau vidutinės klasės produktus. Taip pat labai svarbu įsivertinti būsimą statinį pradedant nuo jo pamatų ir baigiant stogo konstrukcija. Kas labai padeda atrasti tinkamiausią sprendimą. Kadangi tai priklauso ir nuo to, kokios statybinės medžiagos naudojamos. Todėl ir tartis šiuo klausimu geriausia būtų ne su darbus atliekančiais meistrais, bet su šioje srityje dirbančiai specialistais. Kadangi tik jie gali įvertinti visus aspektus bei niuansus.

O galbūt geriau karkasinis namas?

Tai pakankamai dažna dilema, nors pastarieji būstai tikrai nėra tokie populiarūs kaip mūriniai. Bet tikrai ne atsitiktinai statybiniai blokeliai pasirenkami dažniau, kadangi jie turi nemažai privalumų, lyginant su medžio karkasu. Vienas iš pagrindinių bei pačių svarbiausių, tai ilgaamžiškumas ir atsparumas aplinkos poveikiai. Kuo medis tikrai negali pasigirti. Nors tokia konstrukcija taip pat gali tarnauti pakankamai ilgai, ypač, jeigu ji bus tinkama bei gerai prižiūrima. Kadangi dar svarbu ir tai, kokios naudojamos kitos statybinės medžiagos apšiltinimui, apdailai, stogo dangai ar netgi pamatams. Tačiau norint ilgaamžiškiausio varianto karkasinis namas nebus pirmasis pasirinkimas. Nors jį pastatyti tikrai bus pigiau.

Ar brangesnės statybinės medžiagos visada bus geresnės?

Tikrai dažnai vadovaujamasi tokia taisykle. Kadangi neretai ji pasitvirtina. Nes daugelis žinomesnių gamintojų siūlo tikrai aukštos kokybės produktus, kurie kainuoja atitinkamai. Aišku, tai tikrai nereiškia, kad, pavyzdžiui, pigesni statybiniai blokeliai bus visuomet prastesni. Galima rasti tikrai gerų variantų už mažesnę kainą. Bet tikrai nereikėtų tikėtis, jog pigiausias gaminys bus atitinkamos kokybės kaip tas, kuris kainuoja daugiausiai. Ir būtent statybos yra ta sritis, kur tikrai nereikėtų taupytis. Kadangi praktiškai bet kokio statinio pagrindinė savybė yra jo ilgaamžiškumas. Taigi, norint sutaupyti ir kartu pasirinkti tikrai kokybiškas medžiagas labai svarbu įsigilinti bei palyginti jų savybes.

Ankstesnis straipsnisKOKĮ KILIMĄ RINKTIS: SINTETINĮ AR NATŪRALAUS PLUOŠTO?
Kitas straipsnisFinero – įrodome praktiškai!

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here