Šokoladas – viena pagrindinių velykinių prekių, rodo prekybos tinklo „IKI“ pardavimų duomenys. Lyginant praėjusių ir šių metų priešvelykinių dviejų savaičių pardavimus, pastebima, kad šiemet teminių velykinių saldumynų parduota dvigubai daugiau nei pernai, 5 proc. augo ir reguliaraus saldumynų asortimento pardavimai. Populiariausias saldumynas priešvelykiniu laikotarpiu – šokoladinės eurų monetos.

 „Kai kuriose šalyse velykiniai saldumynai populiarumu lenkia net tradicinius margučius. Pas mus Lietuvoje kiekvienais metais taip pat fiksuojami vis didesni velykinių saldumynų pardavimai, tačiau kalėdinių pardavimų rekordų jie dar neprisivijo – žiemos švenčių metu šokolado ir kitų saldėsių nuperkama ketvirčiu daugiau. Be abejonės, kiekvienais metais augant paklausai didiname ir pasiūlą plėsdami velykinių saldumynų asortimentą“, – kalba prekybos tinklo „IKI“ Viešųjų ryšių vadovas Andrius Petraitis.

Šventiniame saldumynų asortimente – nuo šokoladinių euro monetų iki velykinių rinkinių bei kitų teminių prekių. Pastarųjų pasirinkimas didžiausias – tai ir šokoladiniai kiškučiai, zuikiai, šokoladiniai kiaušiniai su įvairiais įdarais ar siurprizu. Šventinio saldumynų asortimento kainos varijuoja nuo 0,59 Eur iki 7,29 Eur. Tačiau, pasak prekybos centro atstovo – žmonės labiausiai linkę pirkti saldumynus už vidutinę kainą.

Pažvelgus perkamiausių saldumynų sąrašą matyti, kad velykinius kiaušinius ir zuikius smarkiai lenkia eurų monetos. „Kaip ir prieš Kalėdas, taip ir šiemet priešvelykiniu laikotarpiu – euro tema vis dar aktuali. Neabejotinai šiems rezultatams įtakos turi valiutos pasikeitimas. Todėl gali būti, kad tėvai šokoladines monetas vaikams perka ne tik norėdami palepinti, bet ir edukaciniais tikslais“, – mano A. Petraitis.

Didžiausias šių prekių augimas prognozuojamas jau paskutinėmis šios savaitės dienomis – prieš pat Šv. Velykas.

Ankstesnis straipsnisPanaudotos padangos vėl „papuošė“ Lietuvos miškus bei pakeles
Kitas straipsnisLOGIN 2015 taps verslo lyderių, pradedančiųjų ir progreso vizionierių Meka

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here