Per šv. Velykas, kaip ir per kitas didžiąsias metų šventes, lietuviai lieka ištikimi tradicijoms, parodė prekybos tinklo „Maxima“ socialiniame tinkle atlikta apklausa. Apie du trečdalius respondentų šv. Velykas planuoja švęsti namuose su šeima, trečdalis ketina vykti lankyti artimųjų į kitą miestą ar kaimą. Šv. Velykų stalui beveik pusė (45 proc.) apklaustųjų planuoja išleisti iki 40 eurų.

Apklausa taip pat parodė, kad Velykinius margučius dauguma lietuvių dažys patys, o tam dažniausiai naudos svogūnų lukštus ir žoleles arba spalvotus dažus su žolelėmis.

„Pastebime, kad planuodami šventines vaišes lietuviai daugiau dėmesio skiria šviežiems produktams – vaisiams ir daržovėms, šviežiai mėsai, pieno produktams. Šių produktų paklausos padidėjimą taip pat siejame su mūsų ilgalaike kainų mažinimo strategija „Atpigo“. Tad galima teigti, kad šiemet Velykų stalas bus sveikesnis, o paruošti jį prireiks mažiau lėšų“, – sako bendrovės „Maxima LT“ Prekybos vadovas Norbertas Žioba.

Apklausos duomenys rodo, kad po euro įvedimo praėjus trims mėnesiams, pirkėjai vis dar išlieka jautrūs kainai. Net 58 proc. respondentų teigia, kad apsipirkdami šv. Velykoms ieško galimybės nusipirkti pigiau. Daugiau nei trečdalis sako, kad akcijomis naudojasi dažnai. Dažniausiai pirkėjai linkę pasinaudoti nuolaidoms Velykiniams saldumynams (28 proc.), mėsos gaminiams (21 proc.) ir kiaušiniams (18 proc.).

Daugiau nei tūkstančio populiariausių prekių prekybos tinklo „Maxima“ pirkėjai ir be nuolaidų bei akcijų gali pigiau įsigyti kasdien – vasarį „Maxima“ pirmasis iš prekybos tinklų savo sąskaita sumažino reguliarias pirkėjų pamėgtų prekių kainas. Sezoninėms, šventinėms prekėms ir toliau tradiciškai taikomos nuolaidos ar akcijos.

Panašu, kad šiemet pirkėjai ketina pirkti mažiau Velykinių dovanų nei pernai. Beveik pusė apklausoje dalyvavusių žmonių teigė dovanas perkantys tik vaikams, o tam dažniausiai renkasi ne žaislus ar knygeles, o Velykinius saldainius.

Paklausti, ar puošia namus šv. Velykoms, daugiau nei pusė žmonių atsakė, jog puošia tik stalą, trečdalis puošia ir stalą, ir namus. Velykinėms dekoracijoms apklaustieji naudoja margučius, beržo šakeles, Velykų medį ar žolynėlius.

Susėdę prie šventinio stalo, daugiau nei pusė respondentų teigė suvalgantys nuo vieno iki keturių kiaušinių, o dešimtadalis lietuvių šventinį savaitgalį sako suvalgantys po devynis ir daugiau margučių. Mėgstamiausių tradicinių patiekalų sąraše karaliauja Velykų pyragas arba keksas (30 proc.), netikras zuikis (21 proc.) ir šaltiena (13 proc.).

Pakilę nuo stalo, apklaustieji laikosi šventinių tradicijų ir su visa šeima ridena margučius (43 proc.), o trečdalio šeimose margučius ridena tik vaikai.

Apklausą, kurioje dalyvavo 2119 respondentų, prekybos tinklas „Maxima“ atliko kovo pabaigoje savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“. Dauguma apklaustųjų – 19-45 metų amžiaus moterys iš įvairių Lietuvos miestų.

Ankstesnis straipsnis„Siemens“ kuria rekordinės galios elektrinį variklį lėktuvams
Kitas straipsnisSantariškių klinikų Akušerijos skyriuje atidaryta penkių žvaigždučių vertės palata

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here