Studentai egzaminų sesijos metu gyvi vien kava ir šokoladu

Pastarąjį mėnesį, kai daugelis mūsų dar gyveno praėjusių švenčių ir naujų metų darbų pradžios nuotaikomis, studentai dieną naktį ruošėsi egzaminams. Sesijai jau pasibaigus, ne vienas jų gali lengviau atsikvėpti ir susumuoti semestro rezultatus. Prekybos tinklas „IKI“ savo ruožtu taip pat įvertino, kaip studentams sekėsi per žiemos sesiją. Paaiškėjo, jog didžioji dauguma neišlaikė … mitybos egzamino.

Sesijos metu – ne mityba, o užkandžiavimas

Sausio 25–28 dienomis, prekybos tinklo iniciatyva buvo atlikta studentų apklausa internetu, kurioje dalyvavo 512 studentų. Jos metu buvo prašoma palyginti savo mitybos įpročius sesijos metu ir įprastomis dienomis. Paaiškėjo, jog net ketvirtadalis studentų ruošdamiesi egzaminams dažniau užkandžiauja, penktadalis valgo rečiau nei įprastai, panaši dalis teigia, kad jų mityba prastėja priklausomai nuo egzaminų skaičiaus sesijos metu. Ir tik 2 procentai atsakė itin prisižiūrintys mitybą ir sportuojantys.

Dažną studentų užkandžiavimą patvirtina ir vidiniai prekybos tinklo „IKI“ pardavimų duomenys tose parduotuvėse, kurios yra netoli universitetų ir studentų bendrabučių. Žiemos sesijos metu, lyginant su įprastomis metų dienomis, studentai suvalgo daugiau šokolado. Taip pat apie penktadaliu daugiau renkasi šaldytos picos ir trečdaliu daugiau šaldytų miltinių gaminių.

Vasaros sesijos metu daugiau nei penktadaliu auga kolos pardavimai, beveik ketvirtadaliu – raguolių, maždaug pusę karto auga sumuštinių ir kibinų paklausa. Šiltuoju metų laiku net 72 proc. šokteli įvairių apkepėlių pardavimai.

Rečiau prie puodų, dažniau į parduotuvę

Apklausos metu taip pat buvo teiraujamasi, kiek dažnai sesijos metu studentai lankosi maisto prekių parduotuvėje. Daugiau nei pusė respondentų atsakė, kad joje apsilanko kas 2–3 dienas, kas penktas maistą perka kasdien. Tačiau yra ir nemaža dalis – 17 procentų, kurie parduotuvėje apsilanko kartą per savaitę ir įsigyja daug maisto prekių vienu metu.

„Tokie rezultatai tik patvirtina mūsų stebimas tendencijas, jog sesijos metu, palyginus su studijų semestro laikotarpiu, studentai dažniau lankosi parduotuvėje ir tik nedidelė dalis tai daro vieną kartą per savaitę, bandydami sutaupyti laiko. Laiko taupymas ypatingai atsispindi ir studentų krepšelio turinyje – sesijos metu daugiau nuperkama jau pagaminto maisto, greitai paruošiamų maisto prekių bei įvairių užkandžių“, – teigia prekybos tinklo „IKI“ viešųjų ryšių vadovė Berta Čaikauskaitė.

Energinius gėrimus keičia kava ir šokoladas, o kolą – sultys

Laiko sąvoka sesijos metu tampa itin aktuali, tad studentai kaip įmanydami stengiasi prailginti pasiruošimą egzaminams vartodami produktus, suteikiančius energijos. Tai rodo ir pardavimų duomenys. Lyginant žiemos sesiją su pavasario, pastebima, jog sausį studentai daugiau išgeria energinių gėrimų. Jų pardavimas auga net 45 proc. Kavos išgeria penktadaliu daugiau.

Pasak B. Čaikauskaitės, tam įtakos gali daryti trumpas dienos metas, mat greitai temstant – sunkiau susikaupti, išlaikyti ilgiau dėmesį, norisi daugiau poilsio. Tuo tarpu patys studentai teigia, kad dažniausiai nuovargį bando atitolinti kava, o štai vartojantys energinius gėrimus pripažino tik 8 procentai apklaustųjų. Na ir, žinoma, studentai vis dar tikisi suaktyvinti smegenų veiklą valgydami šokoladą, šį variantą pasirinko kas ketvirtas respondentas.

Tarp kitų populiarių energijos šaltinių – tonizuojančios arbatos, kurias renkasi 13 proc. jaunimo ir net 16 proc. mano, jog daugiausiai energijos jiems suteikia vaisiai ir vaisių sultys. Populiarumą praranda tokie gėrimai, kaip kola ir kiti vaisvandeniai, juos renkasi tik 6 proc. studentų. Deja, tik tokia pati dalis apklaustųjų pripažino, kad sesijos metu stengiasi sveikai maitintis ir sportuoti.

Ankstesnis straipsnis„Mazda RX-VISION“ – gražiausias pasaulyje koncepcinis automobilis
Kitas straipsnisKas ketvirtas vakarietiškas traktorius – iš „Dotnuvos projektų“

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here