Dažna chruščiovinių vonios kambarių problema yra itin mažas plotas. Kai kurių plotas yra mažesnis nei 4 kvadratiniai metrai, tada kyla rūpesčiai kaip viską jame sutalpinti. Kai jos buvo projektuotos, jose buvo numatyta vieta klozetui ir pačiai voniai. Daugiau niekam. Taigi, kaip pasiekti maksimalaus vietos išnaudojimo. Visų pirma, reikia apsibrėžti, ką galime statyti vonioje ir ką statyti būtų neprotinga. Dažniausiai tokių butų turėtojai atsisako dušo kabinų, ir principingai nori vonios, tad galėtų karts nuo karto pagulėti. Nieko prieš vonią neturiu, tuo labiau, su ja galima, pavyzdžiui, skalbti didelę patalynę ar užmerkti kokį stambų daiktą. Taigi, tokio dydžio vonios kambaryje, mano supratimu, turėtų būti spintelė, klozetas, vonia, gyvatukas ir keli vonios aksesuarai.

Pradėkime nuo klozeto. Pirma, reiktų pašalinti visus vamzdžius iki pagrindinio. Kai kuriuose butuose į patį vonios kambarį įeina gal 30-40 cm dydžio masyvus ketaus vamzdis. Pačiam teko jį “rauti”. Trukau, nemeluosiu, 5 valandas. Teko naudoti ir kūjį, grąžtą, WD-40 tepalą, laužtuvą ir aibę visų įrankių, tačiau buvo verta. Tokiam mažam kambariui gerais 10-20 cm arčiau sienos pritrauktas klozetas yra jau didelė pergalė. Dėl klozeto pritraukimo dar galiu patarti nenaudoti lanksčių nuotekų jungčių ir mėginti išsisukti kuo trumpesniu gabaliuku standžios jungties, net siūlyčiau nusipirkti kelias vienodas (investicija bus iki 5 eurų) ir eksperimentuoti, kad jungtis būtų kuo trumpesnė. Taip galite sutaupyti dar 5-10cm. Tobula būtų, jeigu bakelis liestų arba beveik liestų sieną.

Toliau. Spintelė. Žinoma, bent vienos reikėtų, rekomenduoju rinktis ne gilesnę, nei 20cm ir kabinti arba virš bakelio, bet ne priepat o gerais 30-40cm aukščiau ir nebijokite rinktis aukštesnę arba net labai aukštą spintelę, svarbu, kad ji neatrodytų masyviai. Jei norėtųsi dar vienos spintelės kitoms smulkmenoms susidėti, rekomenduoju atkreipti dėmesį į plotą virš durų, ten irgi tilptų kokių 15cm gylio spintelė, kurios nesimatytų, kol neįžengsite į vonios kambarį, neapsisuksite ir nepakelsite galvos.

Vonia. Čia daug patarti nepavyks. Tačiau siūlau išnaudoti erdvę po vonios indu. Kai kurie dengia vonios šoną plastiku, kad nesimatytų negražių vonios kojų ir išorinės dalies. Kiti priešingai – atidengia, kad būtų daugiau vietos, o aš siūlau priimti tarpinį sprendimą ir padaryti pusiau atidengiamą plotą, tam, kad už vonios, ties ta vieta, kurioje atsigulime, būtų integruota mažytė spintelė smulkmėms, vis tik ta viena yra nenaudojama.

Gyvatukas. Jei yra galimybė, pašalinkite visus matomus vamzdžius – integruokite juos į sieną ir palikite kopetėlių tipo gyvatuką kuo arčiau sienos. Tai irgi padės sutaupyti vietos.

Tokie būtų pagrindiniai vietos taupymo patarimai tokiai voniai.

Ankstesnis straipsnisKregždžių lizdų ekstraktas – grožio ir jaunystės eliksyras Tavo veido odai
Kitas straipsnisMOKOMĖS TVIRTINTI MEDINIUS LAIPTŲ TURĖKLUS

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here