Mediniai laiptai

Turėklų montavimas gali atrodyti kaip pernelyg sudėtinga užduotis savarankiškam darbui, bet jei gali kažkas kitas, kodėl negalėtumėte jūs? Nebūtinai privalote turėti statybinės ar montavimo patirties, kad susitvarkytumėte su šia užduotimi. Visgi kai ko jums būtinai prireiks – kruopštumo ir atidumo. Šis straipsnis išmokys jus tvirtinti tiesia linija einančius medinius laiptų turėklus taip sutaupant pinigus, išleidžiamus montuotojų samdymui.

Viršutinė turėklų dalis turi būti maždaug 90 cm aukštyje, kad užtikrintų komfortišką lipimą vidutinio ūgio žmogui. Kiekviena kolona viena nuo kitos turi būti įrengta maždaug 15-20 cm atstumu, kad būtų išvengta vaikų galvų kaišiojimų ar net nelaimių mažyliams prasmukus tarp stulpelių.

Suprantama, kad turėklų konstrukcijos turi būti tvirtinamos tik tada, kai jau yra sumontuoti patys laiptai. Kuomet jau galite imtis iškeltos užduoties, pradėkite nuo kraštinių kolonų tvirtinimo, po ko nuo vienos iki kitos yra nutieskite ir įtempkite virvutę. Tai padės jums tiksliai ir lygiai tvirtinti likusias kolonas.

Kolonos gali būti pritvirtinamos vinimis, varžtais ar įmontuojant plonąsias galines kolonų dalis į pragręžtas ar išpjautas skyles. Pastarasis būdas, kai daromos apvalios ar kvadratinės galvutės, o ranktūriuose arba šalinėse (borteliuose laiptų šone) – atitinkamos formos angos, yra pats patikimiausias. Tokia konstrukcija sutvirtinama klijų ar varžtų pagalba. Tvirtinti vinimis yra bene lengviausia išeitis, bet, kaip ir daugumos vinimis sukaltų konstrukcijų atveju, ne itin ilgaamžiška.

Nuo to, ar jūsų turėklų kolonos bus tvirtinamos prie laiptų, ar prie šalinių, priklauso, ar teks papildomai padirbėti pjūklu. Laiptų aikštelės yra horizontalios grindims, o štai borteliai tolygiai kyla aukštyn. Jei jūsų pasirinktas variantas yra šalinė, norėdami, kad kolonos būtų įrengtos maksimaliai tvirtai ir atrodytų estetiškai, turėsite atitinkamu kampu nupjauti jų apatines dalis. Jei tvirtinate įstatydami plonąją stulpelio dalį į padarytą angą, teks koreguoti ir įstatomosios dalies kampą. Suprantama, kad viršutinės kolonų dalies kampai bet kuriuo atveju turės būti pjaunami, nes porankiai visada kyla. Tiesiog griebkite matavimo metrą, pieštuką ir pjūklą. Pasižymėkite nereikalingus kampus ir pjaukite. Nebijokite bandyti!

Kai laiptų turėklai įrengti, patikrinkite visas tvirtinimo  vietas. Iškart ištaisykite visus pastebėtus netikslumus, nuvalykite darbo metu nusėdusias dulkes ir galite imtis dažymo darbų. Pabaigę mėgaukitės savo darbo vaisiais. Juk tai, kas padaryta savo rankomis ir atsakingai, ne tik leis jums jaustis ramiems dėl galimo broko, bet ir suteiks galimybę mėgautis savo gabumais bei darbštumu.

Ankstesnis straipsnisItin mažas vonios kambarys. Kaip į jį sutalpinti kuo daugiau daiktų.
Kitas straipsnisIdentitetas

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here